Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg rossz szülők vagyunk?

Tényleg rossz szülők vagyunk?

Figyelt kérdés
Sokan szóltak már azért hogy túl sokat engedünk a gyermekeinknek,nagyszülők,ismerősök,még itt gyakorin is az egyik kérdésem alatt azért,mert nem akartam ráerőltetni a gyerekeimre a napközit,ha nem szeretnék.Illetve még ilyen eset volt például nyáron elmentünk testvéremékkel nyaralni a gyerekekkel,ő este 8 órakkor lefektette a négyéves kislányát,aki természetesen maradni szeretett volna még,viszont én úgy voltam vele hogy úgyis nyaralunk,nem volt fáradt Janka,és én kaptam fel-le hogy elkényeztetem a gyerekeim.Igenis figyelünk arra hogy mindenük meglegyen amellett hogy neveljük a saját gyerekeinket.Tényleg mi rontunk el mindent?

2021. ápr. 22. 16:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
61%
A nyaralósban igazat adok, a napközisben nem, hogy azért nem mész dolgozni mert a gyerek állítólag nem akaris napközis lenni.
2021. ápr. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Akinek önigazolás kell, az már régen rossz...
2021. ápr. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
74%
Azért az nem úgy működik, hogy nem történhet semmi olyan, ami a gyerek akarata ellen van. Nem véletlenül gyerek, nincsen neki korlátlan önrendelkezési joga. Mert nem képes reálisan dönteni mindenről. És itt nem az a baj, hogy nyaraláskor tovább fenn maradhat, az természetes. De szerintem te inkább a ló túloldalán vagy. Nálatok ki nevel kit? Te azért is felelősséggel tartozol, hogy szabálykövető, alkalmazkodni képes embereket nevelj belőlük, hiszen hosszú távon ez az igazi érdekük. Nem az, hogy hozzászoktasd, hogy ők parancsolnak és nekik mindent lehet.
2021. ápr. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 1Léna ***** válasza:
100%

Ahogyan felnőttként gyermekként sem szeretjük a korlátozást. Minden gyerek feszegeti a határokat, a korlátokat. A korlátok felnőtt korban is akadályoznak. Ha nem szeretnéd hogy felnőttként találkozzon azzal, hogy bármit nem tehet meg akkor neveled erre. Életre nevelj! Engedd meg amivel nem zavar másokat, korlátozd abban ami másokat zavar, vagy saját magának a későbbiekben már kellemetlen lehet. Nagyon tanulságos könyv: T. Gordon Szülői eredményesség tanulása.

Biztosan láttál már iskoláztatatott fegyelmezett kutyát, és láthattál olyat is amelyik nem volt megnevelve és hatalmas termetével csak játékból az emberre ugrott. Engem ez utóbbi megrémít, mig egy fegyelmezett kutya mellett nyugalommal elhaladok.

2021. ápr. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ennyiből nehéz megállapítani. Én sem voltak gyerekként napközis, nyilván nem is akartam, de meg is lehetett oldani, mert nagyszüleimmel laktunk együtt 3 percre az ovitól. Másban meg szigorúak voltak a szüleim.
2021. ápr. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!