Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos a kisfiúnk. Kezdünk...

3 hónapos a kisfiúnk. Kezdünk elkeseredni, mert a babó nem nagyon akar velünk "kommunikálni". Rossz szülők vagyunk?

Figyelt kérdés
Ha átjön a mamája(majdnem minden nap),neki gügyög,nevet,mi meg hiába beszélunk neki meg próbáljuk szórakoztatni nem akar velünk szóbaállni.Pedig nem viszonyulunk hozzá másképp mint a mama.Ez nagyon lehangoló,pedig imádjuk őt.
2008. aug. 29. 11:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nem vagytok rossz szülők, nekem se igen szokott a babám gügyögni, de ha egy picit elváltoztatom a hangom, vagy oda tartok eléje egy plüss állatot és úgy beszélek, akkor elered a hangja! Próbáljátok ki, hát ha menni fog!

Jó babázást kívánok!

2008. aug. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
mi is szoktunk állatokkal beszélni neki más-más hangon,de nagyon nehezen sikerünl egy mosolyt cslni az arcára.
2008. aug. 29. 11:41
 3/6 anonim ***** válasza:
Ő még azonsnak érzi magát veletek, mert még nem alakult ki az én-tudata. És, mi sem beszélünk ugye magunkba meg vigyorgunk magunkra magunkba, így ő sem teszi, nyugi nem vagytok rossz szülők!!!
2008. aug. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nekem is volt egy ilyen időszakom. A dédi minden nap legalább egy órát beszél a kicsihez, mondókáznak, énekelnek. Neki szépen mosolygott és nevetett, nekem nem. Igaz, én nem is tudtam neki folyamatosan beszélni.

Aztán változtak a dolgok, és volt, hogy fordítva következett be mindez. Rám nevetett, dédire nem.

Szerintem próbájátok ki azt, hogy ugyanazt mondjátok neki, mint a mama, talán segít. Vagy különböző trükkök, mint a játékok, vagy a csiklandozás, puszilgatás. Lányom már csikis, imádja ha puszilgatom a mellkasát:-)

Ettől természetesen nem vagytok rossz szülők, csak a babák elég tudatosak a maguk módján:-) Majd megváltozik mindez:-)

11 hetes kislány anyukája

2008. aug. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Türelem! Nekem a kislányom 5 hónapos és alig pár napja kezdett el nekem is mosolyogni, sikitani. Már öleli a nyakam is, ha kézbe veszem. Eddig csak forgolódott ide-oda, szinte nem is nézett rám. Szopizik és közben majd leesik az ölemből, néz a másik szobába, mintha keresné a mamit. aki naponta kb. 1 órát van vele, mig bevásárolok, elintézek ezt-azt. Ahogy nyitom az ajtót, mamival mindig elébem jönnek és majd kiugrik a kezéből úgy örül nekem. A játszószőnyegen is már szépen forgolódik nekem, eddig csak háton fekve nézett rám.

Nagyon boldog vagyok, hogy nem keseredtem el.

2008. aug. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia. Én is azt tudom mondani, hogy türelem. Ti vagytok Vele egész nap, foglalkoztok vele, nevelitek, a mama pedig egy órát van és ő "csak" szórakoztatja. Teljesen természetes a viselkedése. Viszont próbáljatok nem sokat görcsölni rajta, mert a baba érzi, ha feszültek vagytok. Eleinte az én lányom is inkább a mamára mosolygott és gügyögött, mert ő tud neki beszélni egy órán át is. Én nem mindig tudok, van, hogy csak nézem Őt. De most már kezdek én is átállni és kommunikálunk aktívan, óriásiakat mosolyog, bármikoris néz rám. Hidd el megváltozik, csak ne stesszeljetek. 14 hetes kislány anyukája.
2008. aug. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!