Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem igazán fogad el a baba...

Nem igazán fogad el a baba húsféléket.A tiétek is inkább 'zöldséges'?

Figyelt kérdés

Próbáltam neki mindig mindenből adni (amit éppen ehetett),hogy semmiből ne maradjon ki és ismerje az ízeket.Amikor kezdett ismerkedni a szilárd ételekkel még nem nagyon zavart,de most már furcsálom,hogy nem nagyon eszik meg semmilyen formában semmilyen húst.

Nem gond ez? Vagy a tiétek sem eszik igazán húsféléket?


Halat és májat azt mondjuk eszik ha olyan kedve van.

A gyümölcsért sem rajong a banánt és a barackot szereti,a többit legfeljebb lefacsarva,centrifugázva,turmixolva,ital vagy püré formájában..(talán mert azok édesek gyümölcsként is,vagy könnyebb leharapni?)


Zöldséget viszont mindent megeszik és ahogy nézem szereti is.Krumpli (még nyersen is,simán csak lehámozva..),spenót,répa (ezzel is olyan mint tapsi hapsi..:D),avocado,zeller a kedvenc ezek minden formában eddig bejöttek neki.


15 hónapos kisfiú.



2021. ápr. 26. 21:35
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Az én fiam sem evett szinte soha húst, mindig kiköpte. 8 éves lesz, most se eszi meg egyáltalán. A halat sem. Mondhatom, hogy vega. Gyümölcsből és zöldségből viszont MINDENT, és rengeteget.Az iskolában vegetáriánus menüt kap, mert soha nem evett semmit, így meg legalább eszik. A lányom az ellentéte.
2021. ápr. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem ette meg a húst,se a halat. 2 év 3 hónapos kislány. Egyedül amiben megeszi az a bolognai. Viszont rengeteg zöldséget,tojást, sajtot, tejterméket és jó minőségű felvágottat eszik. A vérképe tökéletes nincs semmilyen hiány betegsége. Én már elengedtem ezt a hús témát, miután a vérképe tökéletes lett.
2021. ápr. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Húst enne hússal a 1,5 éves kislányom, meg gyümölcsöt és tejterméket minden mennyiségben. Kivétel a máj, banán, sajt ezeket nem szereti. Ő zöldséget nem eszik, esetleg egy-egy falatot néha napján, de azt is csak nyersen. Sokszor csinálok neki levest, annak a levét általában megissza, így azért csak bejut valami kevés zöldség is. Szerintem nincs ezzel baj, majd változik az ízlésük. Ne erőltesd, néha kínáld meg vele, de ennyi.
2021. ápr. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém meg a gyümölcsöt eszi 2 pofára. 1 éves. A húst csak néha eszi meg.
2021. ápr. 27. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
15 hónaposan még az én fiam is így volt. Sztem szoknia kellett az állagát vagy nem tudta jól megrágni. Nem tudom. Most 19 hónapos és a száraz kolbászt is megeszi😅
2021. ápr. 27. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok kisgyerek "vegetarianus". Mindenki gyumolcsel vagy zöldséggel kezdi a hozzátáplálást, aztán jön majd a hús. Nagyon életerő íz, nagyon eltérő textúra, időbe telik nekik megszokni és megszeretni.
2021. ápr. 27. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
55%
A hust voroshagymaval parolom, igy megeszi.
2021. ápr. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!