Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülők, nem idegesítő számotok...

Szülők, nem idegesítő számotokra a babasírás?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 25. 17:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
63%
A saját gyerekemé nem.
2021. ápr. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
68%
Dehogy nem :D De nem tudok rá haragudni emiatt, csak így tud jelezni. Az első időkben mindig azonnal felkapdostam, de már egy éves nagyfiú, most már nem szaladok, ha tudom, hogy csak hisztizik.
2021. ápr. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
87%

Nem,de alap feszültséget generál,mert pont ez a sírás célja. Ilyenkor az agyban bekapcsol a pànikgomb,mert a gyerek "bajban van".

Más gyerek sírása sem zavart sosem,inkabb csak sajnáltam,hogy sír.

2021. ápr. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
75%
Volt időm megszokni, bölcsődei gondozónő vagyok, kb hidegen hagy, ha ok nélküli.
2021. ápr. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
98%

Akkor idegesít csak, amikor nem tudok ellene tenni. Pl mikor autóban vagyunk, és ő szenved azon, hogy le van kötve az autósülésbe. Tudom, hogy utálja, de kivenni menet közben nem fogom, szóval ennyit erről. Ilyenkor idegesít, de akkor sem a sírás maga, hanem az érzés, hogy mindennél jobban szeretném megnyugtatni, de nem tehetem.

Amúgy a sírásnak ez is a célja, hogy általános distresszt okozzon, ezzel motiválva a mielőbbi segítségnyújtásra. Más gyerek sírása is csak ilyen mértékben "idegesít", hogy szeretnék odamenni segíteni, de nyilván nem fogom más gyerekét felkapni és vigasztalni, de attól még az inger bennem van, és ez azért generál ám egy kis feszültséget bennem :D

2021. ápr. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
89%

Dehogynem



Az a célja


“Old meg a problémám, bajom van!”


“Addig ordítok, míg valaki meghallja és segít, mert magamon nem tudok”

2021. ápr. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem ez a megfelelő szó.

Nyilván cselekvésre ösztönöz: hogy hárítsak el valami rosszat.

Ha nem tudom elhárítani (pl. nem múlik a hasfájása), az rossz érzés, de nem idegesít, inkább sajnálom szegénykét.

2021. ápr. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
69%
Természetesen de. Persze csak ha hosszabb ideig sír.
2021. ápr. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
De. De engem a nyüszítés vonyítás jobban idegesít.
2021. ápr. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de ez normális. Képzeld, ha tetszene, rajta hagynád a kakis pelust.
2021. ápr. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!