Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerinted mitől lesz valaki...

Szerinted mitől lesz valaki rossz anya?

Figyelt kérdés

Én elgondolkoztam és rájöttem, nem vagyok az az igazi felnőtt típus.

Nem mindig tudom rendszerezni a dolgokat, elmaradok határidőkkel apró dolgoknál, nem igen tudok főzni, nem vagyok egy takarító tündér(vagyis nem ragyog a ház,sőt rendetlen típus vagyok), soha nem éltem teljesen külön(több generációs amúgy teljesen elszeparált házban élek)tehát sosem kellett megoldanom olyan dolgokat amik a teljes külön lakással/házzal járnak és még folytathatnám.


Más is volt ezzel így, hogy gyerekvárás közben gondolkozott el azon, talán nem leszek jó szülő csak mert nem vagyok az a tipikus mindent naptárban vezetek/nagyon komolyan veszem a dolgokat felnőtt, hanem az a fajta aki szeret szervezetlenül élni és csak nekiindulni ha épp úgy tartja kedve (értem ez alatt, hogy nem vagyok az az előre szervező típus)?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2021. ápr. 27. 00:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ennek amit leírtál semmi köze ahhoz, hogy jó anya vagy e vagy sem. Az attól függ hogy neveled a gyereket.
2021. ápr. 27. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
47%

Itt a gyakorin rossz anya aki:

Nem szoptat, főleg nem 3-4 évig;

Nem kel éjjel óránként a gyerekhez;

Akinek gyorsabban fejlődik a gyereke;

Akinek hamarabb beszélni kezd a gyereke;

Aki nem hordoz;

Aki le meri írni, hogy neki is van érdeme abban, hogy milyen a gyereke és nem csak "ilyet dobott neki a gép" ;

Aki a nagyszülők segítségét meri kérni, ha vigyázni kellene a gyerekre egy kicsit (hogy merészeli, nem is magának szülte) ;

Akinek bölcsibe jár a gyereke (bölcsis lepasszolás) ;

Stb...

...

2021. ápr. 27. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Roszz anya a türelmetlen, fizikálisan vagy verbálisan abuzív.
2021. ápr. 27. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%
Tudsz gondolkodni! Te már biztosan nem leszel rossz anya!
2021. ápr. 27. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%

3 Sztem nincs olyan anya a földön aki nem lenne néha türelmetlen.

En úgy gondolom az a rossz anya aki fizikailag vagy lelkileg bántalmaz, cigizik vagy iszik terhesség/szoptatás alatt, magát a gyermeke elé helyezi, képtelen nevelni.

2021. ápr. 27. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
23%

Aki bölcsődébe adja a gyerekét miközben otthon tesped és a párja tartja el.

Az aki rendszeresen lepasszolja a nagyszülőkhöz(hetente egy egész nap minimum)

2021. ápr. 27. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%

Rossz anyák gyerekeit gondozom, így a teljesség igénye nélkül:

- verés

- szóban becsmérlés

- mellről erőszakos leválasztás, erőszakos szobatisztaságra szoktatás

- öltözetének, higiéniájának elhanyagolása

- iskolai feladataiban magára hagyás

- szexuális abúzus (az egyedülálló anyukák saját nemi életének kitárgyalása a kiskamasz gyerekkel ide jön)

- folyamatos telefonozás figyelem helyett (ezt meglepően sok gyerek éli meg nagyon rosszul)

- parentifikálás

- alapvető szabályok, keretek nélkülözése


A leírásod alapján te akkor lehetsz rossz anya, ha pl. nem figyelsz a 6-7 éves gyereked iskolai felszerelésére, rendszeresen vannak hiányosságai, amiért a tanárok beszólnak neki. Vagy, ha nincsenek következetes szabályok, határok, ami fontos a gyerek biztonság érzetéhez.

Ezek csak példák, hogy a TE gyerekednek TE jó anyja voltál-e a szülés után 20-25 évvel derül ki igazán.

2021. ápr. 27. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
79%
Én is trehány vagyok, mégsem érzem magam rossz anyának.
2021. ápr. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem az a rossz anya, aki nem szereti a gyerekét. Meglepően sok ilyen van, ide is szokták írni. Lehet, hogy nem cigizett terhesen, lehet, hogy nem veri, odafigyel az iskolai dolgaira, tiszta ruhában járatja, ilyenek, de ha közben a pokolba kívánja, mert neki a régi élete kéne vissza, vagy mert nem ilyen gyereket akart, akkor az a gyerek boldogtalan lesz.

Mindenki követ el hibákat, de amíg az alapvető érzelmi kapocs megvan, addig ezek beleférnek. Ha viszont ez nincs, akkor láthatja el kívülről nézve akármilyen jól a gyerekét, rossz szülő, és kész.

2021. ápr. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem is az a rossz anya, aki érzelmileg elhanyagolja a gyerekét. Mármint persze túl az egyértelműn, amit itt is írtak, mint verés meg agresszió meg alkoholizmus és társai. De az a gyerek, akit nem szeretnek, nem foglalkoznak vele, boldogtalan lesz, és az elsődleges szeretet-forrása egy kicsinek igenis az anyja, akárhogy csűrjük-csavarjuk. Senki sem tökéletes, nem is lehet annak lenni, de szerintem egyedüli megbocsáthatatlan és visszafordíthatatlan "bűn" a gyerekkel szemben, ha a saját anyja utasítja el. Hiába van tiszta ruhája és étel az asztalon és minden anyagi dolga, ha érzelmileg nem számíthat az anyjára.
2021. ápr. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!