Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerinted mitől lesz valaki...

Szerinted mitől lesz valaki rossz anya?

Figyelt kérdés

Én elgondolkoztam és rájöttem, nem vagyok az az igazi felnőtt típus.

Nem mindig tudom rendszerezni a dolgokat, elmaradok határidőkkel apró dolgoknál, nem igen tudok főzni, nem vagyok egy takarító tündér(vagyis nem ragyog a ház,sőt rendetlen típus vagyok), soha nem éltem teljesen külön(több generációs amúgy teljesen elszeparált házban élek)tehát sosem kellett megoldanom olyan dolgokat amik a teljes külön lakással/házzal járnak és még folytathatnám.


Más is volt ezzel így, hogy gyerekvárás közben gondolkozott el azon, talán nem leszek jó szülő csak mert nem vagyok az a tipikus mindent naptárban vezetek/nagyon komolyan veszem a dolgokat felnőtt, hanem az a fajta aki szeret szervezetlenül élni és csak nekiindulni ha épp úgy tartja kedve (értem ez alatt, hogy nem vagyok az az előre szervező típus)?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2021. ápr. 27. 00:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
68%

Az aki bántja a gyerekét akár mentálisan akár fizikálisan.

Tavaly voltunk strandolni és egy kívülről nagyon normális,jó környezetben élő egy gyerekes családban csalódtam.Jó,csak pár percig volt szerencsém látni őket itt-ott de elég is volt.


Leültek enni a gyerekkel egy lángost,és egyetlen üdítőt vettek az is egy kis emlékeim szerint dobozos zöld lipton volt.

Nem lehetett több a gyerek 6 évesnél,fiú.Evett,maszatos volt a szája de szomjas volt és bele akart inni,elég rosszallóan rászólt az apja,hogy ne merjen bele inni ilyen "MOCSKOS POFÁVAL".

Majd az anyja elkezdte közel húzva kioktatni hogy hányszor kell elmondania hogy szépen egyen,miért nem törölgeti magát szalvétával,nem erre tanította..

Majd jöttek a darazsak akkorra már evett tovább a fiúcska,és rászállt a kezére is a darázs,körülöttünk volt sok.

Rászállt a kezére,az asztalra dobta ilyedtében azt a pár falatot ami volt és hátra ugrott egy kicsit sikoltva.De nem is volt hangos.

Az a k*csög vasembertangás apja meg felpofozta,és elkezdett vele veszekedni,hogy hogy képzeli ezt,hogy viselkedik mindenki előtt.

A párom felpattant elég hangosan rákiabált,hogy fejezze be és ne merje még egyszer legalább mások előtt megütni.

El is mentek.Remélem nem bántották még ezért is,de mindenkit nagyon felbosszantott körülöttünk amit azok leműveltek.Az az állandó erőszakos,értelmetlen kontroll ami alatt tartani akarták az mindenkinek szemet szúrt..

És mi csak kb 5-10 percet láttunk/hallottunk az egészből.


Már akkor megvolt a kisfiam,és nagyon lepergett előttem,hogy milyen rossz is lenne neki ha ilyen gyökér szülei lennének.Soha nem is akarok ilyen lenni..

Mérgesnek lenni egy gyerekre (mert lehet,csinálnak nagyon buta dolgokat tényleg..) de bántani,szidni teljesen más..

2021. ápr. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
61%
A végletek mindig rosszak. A baromi szigorú, garasoskodó szülő is rossz, de az is, aki mindent megad a gyerekének, amit kiejt a száján megkap és már születésekor ház van a nevén. Lehet rosszul is szeretni a gyerekünket. De az egyik legnagyobb hiba, ha nem fogadjuk el úgy ahogy van a gyerekünket és mindenképpen szeretnénk megváltoztatni.
2021. ápr. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Tehát attól nem leszek rossz szülő, ha nem igen kellett még megoldanom semmit? Nem kellett külön lakásban élve szerelőt szereznem, nem kellett főznöm(legalábbis semmi bonyolultat) , nem takarítok egyfolytában és szinte sosem éltem teljesen egyedül?

Mindenki azt kántálja körülöttem, hogy alapvető tapasztalatok híján milyen anya leszek és bár nem hiszek nekik, de azért nem tesz jót az önbizalmamnak. Tudom, ha eljön az ideje bár mindent elsőre fogok megtapasztalni,de majd megoldom, de közben ott motoszkál az amit mondanak nekem és kezdem elhinni, hogy kár hogy sosem éltem külön egy ideig és társai.

2021. ápr. 27. 23:17
 14/15 anonim ***** válasza:
70%

Nos,valaki külön lakik mégis megteheti,hogy nem csinálja meg ezeket,mert fizet másnak hogy helyette megcsinálják.

Ha neked van segítséged az sosem baj.Miért is lenne?

Annál több időd jut a picire.Nézd meg a sok külön lakó tapasztalt anyát.Itt idegeskedik az ilyen 'minta anyák' fele,hogy nem tud gyerek mellett házimunkát végezni,nem jut idő a párjukra,nincs akinek egy kicsit oda adhatnák a babát egy kis 'én' időre,elegük van mindenből és frontint szednek,nem is szeretik a gyereket kell vissza a régi életük..


Neked minden megvan ahhoz,hogy egy nyugodt,tiszta (a rendetlenség nem egyenlő a kosszal!:D),kiegyensúlyozott környezetben neveld fel a kicsit.Ha éppen valami gondod van van kihez fordulni azonnal és nem a gyereken csattan az ostor.

Ezerszer többet ér ez mint a sok tapasztalat.


Respect azoknak akik mindent egyedül is meg tudnak oldani,nem állítom,hogy mindenki gyereke idegroncs de valakién nagyon is látszik,hogy a nagy tapasztalt és mindent tökéletesen elvégző anyuka kép mögött egy elhanyagolt gyerek áll..

2021. ápr. 28. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%

Állítólag, ha valakiben felmerül a kérdés, hogy “jó anya leszek?”, akkor már nagy baj nincs.


Különben én anyámról gondolom, hogy rossz anya, mert; agresszív volt velem, elhanyagolt, mindig lepasszolt ha akartam menni ha nem, mindig a fejemhez vágta hogy igazából Fater akart engem Ő nem..hm..igen. Amúgy egy halál lusta és igénytelen magára és a környezetére. Nekem most született meg 4 hónapja a kislányom.. és tutira tudom milyen NEM akarok lenni ;))


22L

2021. máj. 7. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!