Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Keresem a megoldást de nem...

Keresem a megoldást de nem tudom mi lehet a gond. Talán én rontottam el valamit?

Figyelt kérdés

Van egy lassan 6 éves fiam. És egy 4 hónapos kislanyom.

Nem tudom mi zajlik most a kislanyomba de sajnos úgy érzem már nem birom.

Az elején volt segítségem de mivel anyukám nem itt lakik ahol mi élünk nehezen tud jönni.

A kicsi folyton sir, kiabál.

Szoptatom de van sajnos olyan is hogy reggel nem is tudok enni. Apa estig dolgozik.

Reggel kb okyan 8 kor kelünk aztán megy az egész napos idegeskedés mert, meg szoptatom le teszem hogy a nagyobbikkal is tudjak foglalkozni akkor már kiabál, ordit. A tegnap alig tudtam főzni. A pihenő székbe is el van 5 percig és kész. Alig alszik nappal 20 30 percet. Délben van úgy hogy inkább le fekszek mellé hogy aludjon tovabb ha oda adom a cicit alszik. Éjjel alszik hála istennek fél 11 kor elalszik és reggel 6:30ig kb mikor hogy de ez az egész napos tortura merít ki😭 fel voltam készülve hogy nehéz 2 gyerekkel de ennyire. Cumi nem kell neki. Ölben el van de nem tudom egész nao ölben tartani, mert ott a nagy is. Szegény teljesen el van hanyagolva de azért érzi is hogy nekem nehéz és segít. A tejemet is gondoltam hogy nem elég de pisis kakis pelus van sok és hízik is. Sokszor ha le teszem ordit, feszíti magát. Nem tudom mi a baja 😳


2021. ápr. 29. 11:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
38%
Most nem értem miért lettem lepontozva. Amiket leírtál pont igazak egy TE (több emberes ha nem tudod esetleg miről beszélek) gyerekre
2021. ápr. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem ez ilyen. A nagy már remélhetőleg elfoglalja magát. Kicsinek: hordozokendö, séta kint altatás ha van rá lehetőség, játszószönyeg, ezek segíthetnek. De alapból mindenkinek nehéz 2 gyerekkel, ha az egyik még baba és ráadásul nem nyugodt típus.
2021. ápr. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írod, megy az egész napos idegeskedés. Engedd el az idegeskedést, ha feszült vagy azt a baba is átveszi. Reggel felkeltek, megszoptatod, büfi, kicsit dajkálod és úgy rakod le. Hátha csak az hiányzik neki, hogy ne kutyafuttában csinálj mindent. Főzzetek együtt, nekünk nem volt pihenőszékünk, nálam a hordozóban volt a konyhában, folyamatosan beszéltem hozzá, megmutattam, hogy ez a krumpli, most megpucoljuk. A nagyot is bevonhatod, segíthet megmosni a zöldségeket, ilyesmi.
2021. ápr. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
76%
Ez ilyen... ha kendőben alszik, takarítani is tudsz, de az most legyen másodlagos.
2021. ápr. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Derjaderja ***** válasza:
50%

Ha már 4 hónapos és jól tartja a törzsét, akkor megfelelő eszközben már hátra is kötheted. Az felszabadítja a kezeket.

Az én mindjárt 5 hónapos fiam is ilyen, az első 2 hónapban letehetetlen volt, nekem egy 2 éves van itthon, segítség semmi, párom 24 órázik, szóval ertelek.

De én azért azt látom hogy szepen alakul, ha az ember követi a gyerek igényét is meg picit tágítja is a határait.

Ha azt mutatod a babának, hogy folyton le akarod tenni, az ront a helyzeten. Először úgy játssz a fiaddal hogy a pici a karodban van, aztán tedd le magatok közé, simogasd, és ha diszkomfortos neki, vedd fel, de később újra próbáld meg.

Az hogy nem hagyod cserben illetve a növekvő érdeklődése a mozgás iránt, segíteni fog.

Ma pl megcsináltam a félórás tornámat úgy hogy ébren ott volt a közelemben, főztem, mostam, teregettem. Most elkezdett forogni és tökre örül ha leteszik. De persze mas szobába nem mehetek ki.

A lányom ehhez képest meg ölben és hordozva is csak akkor volt el ha mozgattam, viszont utána, hogy mászni kezdett, már nem volt nehéz baba. Neki vsz a mozgás utáni vágy volt a baja.

A kicsi meg imád velünk lenni, résztvenni, folyton a tesót akarja látni, szereti ha dédelgetik. Ilyenek.

Szóval jobb lesz majd hidd el.

2021. ápr. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Lehet hogy a feszültséget is el kell hagynom akkor, hogy legyen kiegyensúlyozott, mindenképp megfogadom a jó tanácsokat
2021. ápr. 29. 14:51
 17/18 Derjaderja ***** válasza:
69%

Igen az biztos! Meg mindig úgy kezdd a letevést, mintha egy közös játék lenne, és ha elkezd vmivel foglalkozni, Te is kezdj el. Először karnyújtasnyira. Pl a gyerekruhákat a kosárból tökjól lehet baba mellett ücsörögve hajtogatni.

És ha sír a baba vedd fel. Paradox módon emiatt fog kevesebbet sírni idővel, mert meggyőződik róla, hogy elérhető vagy. De egyes babábknak akkora a teskontaktus-igényük az elején, hogy nem a bizalom hiànya vagy a Te elrontásod miatt sír, hanem egyszerűen 24 órából 23,99-ben érezni akar Téged. De ezt a mozgásfejlődés hajtóereje majd megoldja, hidd el.

Plusz nem tudom, elfogadod-e, de a pihenőszék nem ideális a mozgásnak. Ha úgy se szereti, akkor akár hagyni is lehetne, és szokhatná a szilárd talajt kedvére.

2021. ápr. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
83%

Kicsit próbálj meg lenyugodni,ne stresszelj.Mert már közre játszhat az is ebben,hogy kihat a kisugárzásod,a rossz hangulatod a kicsire is.

Alakíts mindent úgy,hogy kényelmesebb legyen neked is,és ha érdekli a nagyobbik fiad a kicsi próbáld meg néha lefoglalni kettejüket egymással.

Persze nem pelus cserére vagy ilyesmire gondoltam,de én például szerettem etetni a kis testvérem.Anyukám lefejt tejet vagy tápszert (mikor már nagyobb volt) adott nekem és etethettem cumisüvegből.Bár én akkor még csak 3 éves voltam.:D

Vagy játszószőnyegen el lehet a hugival ameddig bedobsz egy mosást mondjuk.Az nem sok idő,de előrébb vagy.

Esetleg valami ami egy kicsit leköti? Azért egy 4 hós már egész sok mindenre oda-oda figyel,például hangokra (baba zene),színekre (csörgők),sok kicsi a nevére is oda pillantgat ha elég sokat hallotta..

Amikor főzöl fel tudod tenni egy-egy biztos helyre (nekem például elfért a konyhapulton gond nélkül) és tudsz neki énekelni,tudod ringatni benne (attól függ milyen,nekünk ringatós volt),tudsz egy kicsit bohóckodni neki..

Hordozó kendő sajnos nekem nem vált be,utálta az enyém.:/

2021. ápr. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!