Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen következménye lehet,...

Milyen következménye lehet, ha elhúzódóan könnyezik egy baba szeme?

Figyelt kérdés
Forralt-lehűtött vízzel próbáltuk először, majd anyatejes vattával is. Nem használt. Jövő héten kérek orvostól szemcseppet. De már jó ideje könnyezik neki (most 4 hónapos), csak mindig elmúlik egy-két napra, aztán újból visszajön.
2010. aug. 22. 21:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Csipásodik is?

Kisfiamnak igy volt a jobb szeme.Kaptunk rá kétféle szemcseppet is.Az egyik a Cyloxan a másik nevére nem emlékszem.

Vinni kellett volna könnycsatorna átmosásra,de hol azt hallottam,hogy vigyük,mert jobb minél hamarabb túllenni rajta,hol pedig lebeszéltek róla.Addig addig húztam,hogy 6.hónapos volt a kisfiam,mikor egyik nap eszembe jutott,hogy HÉ!Nem könnyes,csipás a szeme.Észre sem vettük,hogy elmúlt.Csak az tünt fel,hogy már több mint egy hete semmi gond vele.Nem jött elö azóta sem!

11hónapos.Ma már biztos vagyok benne,hogy jobb nem piszkálni.

2010. aug. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

gondolkozz el, hogy mi tortent akkor, amikor elkezdodott!

Huzat, valami illat, ez lehet mosopor, oblito stb. ami

iritalja a szemet.

kamilla teaval mosogasd, naponta tobbszor. A szemcseppek meg Nekunk felnottoknek sem nagyon jok, nem egy ilyen pici babanak.

2010. aug. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!! Valamelyik nap csipásodik, valamikor meg egyáltalán nem. Huzat elképzelhető, mert abban a nagy melegben, amikor először előjött, volt, hogy próbáltam egy kis levegőt generálni a lakásban. Azért vagyok bizonytalan, mert pl. ma nem láttam egyszer sem váladékozni a szemét, de 2 napja meg még csipásodott...
2010. aug. 22. 22:24
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekünk is idöszakosan jött elö.Volt,hogy 4-5napig semmi,majd kezdödött megint.
2010. aug. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát ez bizony könnycsatorna elzáródás. Azt ajánlom, hogy minél hamarabb vidd el átmosásra (Pesten a Tömő utcai szemészeten nagyon jók).

A mi fiunknak is az volt. Elvittük debrecenbe 5 hós korában, ahol azt mondták, hogy nem vészes, még nem mossák át, hátha kitisztul. Masszírozgassuk a szemzugnál, és talán javulni fog. Majd elvittük computeres babaszemészhez (ettől függetlenül), ahol kiderült, hogy az a szeme 2 dipotriával gyengébb a másikhoz képest. És ez amiatt volt, hogy a könnyezéstől fáradtabb volt a szeme, így az lemaradt a fejlődésben, mert nem dolgozott olyan intenzitással, mint a másik. Elvittük Pestre, ahol kimosták. Azóta nagyon szép, és talán nem lsze szükség szemüvegre, mert még magától javulhat.

Én mindenképp elvinném szemészetre.

2010. aug. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Addig is, ha van Bioptron lámpád, kezeld amikor alszik 6-6 percig naponta. Ezenkívül, ha huzat okozza, napi egy-2 csepp anyatej megoldja a problémát. Nem vattával, csepegtetővel!

Jó egészséget.

2010. aug. 23. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Könnycsatorna átmosás lesz a megoldás. Lányommal is kínlódtunk születése óta. Bal szeme magától helyrejött, de a jobb nem. 8 hós volt mire elvittük, mert én is szerettem volna elkerülni. Hol jobban csipásodott, hol kevésbé. Túlestünk rajta. Kb. 2 perc volt. Sírt, igaz, de hamar megnyugodott, kifelé már nevetgélt az ölemben. Azóta nincs csipásodás. Érzékenyebb a jobb szeme, fény és szellő hatására könnyezik, de sokkal jobb lett a helyzet. Októberben lesz egy éves, akkor a legtöbb gyerekorvos küld szemészeti vizsgálatra. Ha a mienk nem, én akkor is kérek időpontot és elviszem, nézzék meg azért neki. Vidd minél hamarabb, jobb lesz, hidd el!
2010. aug. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!