Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A férfiak nem merik kimondani?...

A férfiak nem merik kimondani? Most vagy az enyém sem, vagy félreértem.

Figyelt kérdés

Szóval kicsit bonyolult,de megpróbálom. :)

Komoly kapcsolatba vagyok 3éve,bár én még nagyon fiatal vagyok (19),a vőlegényem (27).

Nem védekezünk mindig,vagyis ha igen,az is megszakításos módszerrel.Párom tudja hogy nem szedek gyógyszert és semmiféle védekezési eszközt nem használok.Mégis van úgy hogy 1-2 alkalommal megkérdezi az ágyban hogy mehet-e belém.(bocsánat a kifejezésért)Van hogy bele egyezem,van hogy nem,de ha igen akkor belém élvez.Beszélünk gyerekről,mint minden pár beszél egy komolyabb kapcsolatban,de nem beszéltük meg egyértelműen hogy akarjuk-e tényleg,vagyis nincs kimondva.Mindig mondja jöhetne,de az agyagi sincs meg teljesen és én is fiatal vagyok nagyon.Voltatok ilyen helyzetben?Hogy gondoljátok?Lehet hogy tényleg szeretné?Vagy csak azért élvez belém mert megbízik bennem,ha azt mondom lehet akkor ő is belemegy.Nem tudom a kérdést úgy visszaadni ahogy a valóságban van,de remélem érthető vagyok vmennyire.


2010. aug. 23. 10:50
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Én úgy gondolom, hogy a férfiaknak igenis nehezükre esik kimondani egyértelműen, hogy akarnak gyereket. Szerintem így próbál jelezni neked, hogy szeretne. Ők nem merik felhozni a témát, de szerintem ha ilyen jól megvagytok, akkor üljetek le, és kérdezd meg tőle egyértelműen, de ne túl "erőszakosan". Inkább kicsit célozgass, és ha úgy tesz, mintha nem tudná mit akarsz mondani, akkor egyértelműen mondd. Remélem érthető voltam. De mindenek előtt, Neked kell eldöntened, hogy akarsz e komolyan babát. Mert szerintem a párod jelei arra mutatnak, ezért neked kell döntened, és ha sikerült, beszéljetek róla.
2010. aug. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Teljesen érhető vagy, nyugi. De, Én minél hamarabb tisztáznám a dolgot, mert gondolom nem szeretnél pofára esni miután teherbe estél, hogy majd akkor mondja ki a párod nyíltan, hogy Ő nem is akart igazából gyereket. Tisztázd vele nyíltan a kérdést, és ha a válasza határzott igen, akkor is először osszatok-szorozzatok, hogy anyagilag belefér-e, és csak utána vágjatok bele komolyan. Szerintem a koroddal nincs probléma, ha Te elég érettnek érzed magad a gyermekvállalásra, és akarod is.
2010. aug. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

ez veszélyes játék. sztem a párod nem is igazán tudja mit érez ezzel kapcsolatban,viszont a felelősséget teljesen rádhárítja,hiszen te döntesz mikor mehet beléd és kikor nem.

ez viszont nem jó. sajnos ismerek olyat akik ezt játszották, a lány terhes lett a fiú meg kiakadt h akkor most el kéne vetetni. a lány nemet mondott,a fiú végül elvette,de 2év mulva elváltak. szóval ha TE nem akarsz gyereket akkor védekezz. az nem számít h ő mit akar mert te hordod ki,te szülöd meg,és ha gáz van te maradsz egyedül a babával.


neked kell dönteni,és a következményeket vállalni.

2010. aug. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Ez az "azt hiszem, ő azt hiszi, hogy én azt hiszem..."-dolog csak problémákat fog okozni a jövőben. Így nem lehet és nem szabad gyereket vállalni. Beszéljétek meg nyíltan, mit szeretne, ne a megérzésedre hagyatkozz... Ez szerintem nem bizalom kérdése, hogy akkor élvez beléd, amikor megengeded. Ilyenkor meg tudod neki ígérni, hogy nem maradsz terhes? Gondolom nem... Te szeretnél gyereket? Mert ha esetleg nem, inkább védekezz Te, szedj gyógyszert, és ha biztosak vagytok a dologban, bármikor abbahagyhatod!
2010. aug. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%

jesszus, ha nem akarsz még babád, miért nem védekezel?

ha meg akarsz, akkor hajrá.

ha nem tudod, hogy a párod akar-e, akkor talán beszélgetni kéne.

mennyi pici gyerek születik így......szegénykék

2010. aug. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%
Ne haragudj meg, de felelőtlen vagy! A gyereket normális esetben mind a két fél beleegyezésével szoktak vállalni! Minden más eset problémákat szül. Beszéljétek meg! Bár testileg érett vagy, de szerintem agyilag még nem egy gyerekhez!!
2010. aug. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
43%

Ne legyél már ennyire gyerek könyörgöm!!!!Mi az hogy megbizik BENNED?Netán te tudsz parancsolni magadnak,hogy"héééé,most ne termékenyulj meg!??"

Nincs kimondva....hát pedig jó lenne,mert ilyen helyzetekből szoktak olyanok kialakulni,hogy elhagy ha baba lesz,mert hisz nem volt róla szó...vagy épp te veteted el,mert nem vagy rá még felkészülve...Először is kérdezd meg magadtól:AKAROK GYEREKET??Ha a válasz egyértelmű igen,akkor meg kérdezd meg tőle is:AKARSZ GYEREKET??És ha bármelyik válasz NEM,vagy nemtudom,AKKOR KEZDJETEK EL VÉDEKEZNI,MERT EBBŐL ELŐBB UTÓBB BABA LESZ.

2010. aug. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%
Ja,és még valami.Én is voltam ugy pasival,hogy megkérdezte,beléd élvezhetek??Mondtam hogy igen,(fogalmam sincs miért mondtam,mint ahogy neked sem)aztán egy hét mulva meg mondta hogy de ne legyen baba még,jó????Mint ha az rajtam mulna!!Vagy mint ha nem lenne ugyanugy az ő felelőssége is....
2010. aug. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%

Én a helyedben ezt nagyon gyorsan tisztáznám a párommal. Üljetek le, és beszéljétek meg, hogy Te mit akarsz, ő mit akar, mert így csúnya dolgok jöhetnek.

Mi lesz, ha egyszer csak terhes leszel? Te akarod a babát? Vagy nem? Ő akarja? Vagy nem?

Ha nem egyeznek az álláspontok, akkor mi lesz egy ilyen eshetőség kimenetele?

Felnőtt nő vagy, ne legyél felelőtlen! Gondolkozz józan ésszel! Gondolom nem a műtőasztalon akarsz kikötni abortusz miatt...

2010. aug. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát az én párom ki merte mondani.

Régebben beszéltünk a gyerekekről, és ő mindig azt mondta, hogy még nem szeretne, de majd...ellenben ezzel a "elmehetek benned" témával minduntalan bepróbálkozott, hogy most ne húzzunk gumit. Én nem hagytam, ilyenkor a szemébe néztem, és megkérdeztem, miért, mégis szeretne már gyereket?

Aztán egyszer, mikor együtt voltunk, büszkén vigyorogva kijelentette, hogy akkor jöhet a baba, ő is készen áll, elpakolhatjuk a gumit. A fiunk 4 hónapos.

Ez, hogy te döntöd el, benned megy-e el a párod, nem azt jelenti, hogy megbízik benned, és jöhet a baba, hanem azt, hogy rád testálja a felelősséget, és esetleg ha terhes leszel, simán leléphessen arra hivatkozva, hogy ő nem is akarta, te mondtad, hogy élvezzen beléd.

Sürgősen beszéljétek meg a dolgokat, mert nem lesz jó vége!

2010. aug. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!