Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Issz anyák! Mennyit tudtatok...

Issz anyák! Mennyit tudtatok sétálni a babával 2 hónapos kora körül?

Figyelt kérdés
Mikor tudtatok nagyobb sétára elmenni egyáltalán sétálni menni? Nálunk mindig közbe jön valami ami miatt sír, ritka hogy összejön úgy hogy nd kelljen vissza rohanni . :(

2021. máj. 8. 12:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
67%
Mi az esti fūrdetés előtt vittük (kb.17-18között) le az elején csak 10percre, majd egyre több időre, tele pocakkal. Ha csak 5perc sikerült, akkor annyi, lényeg, h.levegőzzön.
2021. máj. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
23%

Nagyobb sétára (értsd: 20+ perc) olyan 7 hós korától, amikor már kiült és tudtam használni a sport ülését a babakocsinak. Egyébként nem nagyon szeretett sétálni, nem látott ki a mózesből sem, és a hurciból sem (amit amúgy szintén nem szeret annyira).

Én nem erőltettem. Párnaponta kimentünk pár percre körözni a ház körül és ennyi, elfogadtam, hogy az én lányomnak ez nem örömforrás, ő nem az a fajta, aki majd a babakocsiban bealszik.

De nálunk az is előny, hogy itthon jól elvan, nem volt soha hasfájós, szóval emiatt is könnyű volt elfogadni, hogy ő nem az a sétálós típus.


Most már, hogy sportülésben csücsül és nézelődik mindenfelé, már tudunk menni 1,5-2 órát is akár. De sosem a szopizás volt a korlátozó tényező, még most is iszsz baba, és én egyébként sem vagyok szívbajos a park közepén szoptatni, ha esetleg ott jönne rá. De persze igyekeztem mindig evés után indulni, aztán jellemzően 10 perc után fél kezemben a gyerekkel, másik kézben a babakocsit manőverezve spuriztam is vissza.


Majd mikor már jár és szalad, akkor fontos naponta sokáig elvinni valahová, amíg ilyen kicsi, addig szerintem felesleges erőltetni, főleg ha ennyire ellenkezik. Idővel ő maga fogja követelni.

2021. máj. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
54%

3.gyermek, kórházi hazajövetel napjától jön velem ahová menni kell. Kb 3 óránként eszik, tehát 2 órás séta is belefért ha úgy alakult, megszoptatom bárhol ha kell, ha autóval megyünk átpelenkázom a csomagtartóban vagy a hátsó ülésen. Hordozókendő a barátom, babakocsizást pedig akkorra időzítem amikor elfárad és alvás jön. Addig tolom amíg alszik.


Hozzáteszem elsőnél még én is alárendeltem mindent és a babához igazítottam az életem:) de napi 2x akkor is találtam időt kivinni.

2021. máj. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
64%

Nekünk 3in1 babakocsink van, szóval az autós ülés részt is bele lehet tenni, abból kilát, úgy érdekesebb neki, de a lényeg, hogy mozgásban legyen, máskülönben nyafog... :D

Pont ma 2 hónapos

2021. máj. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Nálunk is nagyon meg kellett gondolni mikor megyünk le. Csak akkor lehetett,ha épp bucira ette magát, és azonnal indultunk. Ez volt hogy délelőtt, vagy épp estefelé alakult így, sosem lehetett előre tudni. Akkor kibírta az egy órás sétát kendőben és kocsiban is. Viszont ha csak kicsit eszegetett, akkor hamar haza kellett mennünk. Kicsit később jobb lesz, ne aggódj!
2021. máj. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Evés után betettem hason a mózesbe és simán aludt, kb 2 órát, így tudtunk sétálni. Aztán olyan 2,5 hónapos volt,amikor megutálta a mózest, onnantól hordoztam, akkor abban aludt. Még akkor kirándulni is jártunk, 15-20 kilométereket hétvégén. Bárhol megszoptattam meg átpelenkáztam. Most inkább sportbabakocsis, 10 hónapos lesz, de igyekszem most olyan helyekre vinni,ahol szabadon mászhat, lépegethet,ez most neki sokkal nagyobb élmény,mint egy túra. Most is iszsz, ha kér cicit egy hosszabb út során, természetesen kap. De már inkább eszik és iszik.
2021. máj. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Szoptatással megoldottunk kettő, szerencsével egy sétát, de ma megint egész nap nem aludt el, csak a hasamon. Fáj a pocakja, így persze nem lehet elindulni vele.
2021. máj. 11. 15:00
 18/19 anonim ***** válasza:
Biogaia, Espumisan? Próbáltátok?
2021. máj. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Igen és a Coliefet meg az Infacolt is.. Az Espumisantól nekünk csak rosszabb lett a helyzet.
2021. máj. 12. 07:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!