Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hetes kislányom lehet hogy...

5 hetes kislányom lehet hogy nem lakik jól?

Figyelt kérdés

Szopizik elég mohón, aztán büfizik jön is vissza neki tej, el van egy 15-20 percet, aztán valamiért elkezd sírni, próbálom vigasztalni de nem mindig sikerül, aztán sokszor már úgy sír hogy kiveri a víz. A hasa nem fáj szerintem mert napi 2-3 kaki megvan mindenféle szenvedés nélkül. Aztán mivel már nem bírom szegényt hallgatni hogy sír, cicire teszem, nyel pár kortyot aztán csak szerintem cumizik egy picit és megint nyel pár korty tejet. Aztán kiköpi és ez így megy elég sokáig.

Este 10-11től alszik reggel 4:30-5ig, aztán szopizik és megint alszik fél9-9ig is. Csak napközbe van ilyen gond... 9 körül eszik aztán 10 körül megint, utána alszik 1-2 órát, van mikor csak felet aztán megint eszik, délután meg hol elalszik hol nem..

Mi lehet ez? Lehet az a baj hogy nem várom ki a 2,5-3 órát és így nem lakik jól? Vagy arra is gondoltam hogy nem elég tápláló a tejem? De az éjszakát meg átaludja ezért nem értem.:( valaki volt így? Vagy lehet napközbe nem is azért sír annyira mert éhes csak ciciközelbe akar lenni? A cumit próbáltam már, azt nem fogadja el csak 2 percre aztán elkezd fintorogni.

Mit tegyek szerintetek? Hagyjam sírni és próbáljam vigasztalni, sokszor amugy elhallgat így 5 percre de aztán újra kezdi. Sokszor már visít szegény.

Valamelyik nap próbáltam neki cumisüvegből adni a tejet, elfogadta de aztán üvöltött tovább, cicire tettem és csöndbe maradt. Lehet hogy elrontottam azzal hogy mindig cicire tettem ha nagyon sírt?


2008. dec. 7. 08:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia. Az en kislanyom 15 napos es ugyanez a gondom egy jo par napja.Viszont nallunk ejjel is ez a gond,minden oraban sir ezert en is mindig cicire tettem erre el is hallgat de egy ora mulva megint ordit.Ott rontottuk el szerintem hogy cicire tettuk ezert en ejjel sem tudok aludni nemcsak nappal.tegnap ota szoktatom vissza a 3 ora evesre sirni sirt egesz nap viszont ki mentunk setalni addig csendben volt,igy mig sir most nem cicire teszem hanem probalom elterelni a figyelmet.es vegre ejjel kerek 3 orankent kelt fel s egy jot aludtam.tehat eleg hamar visszaszoknak es igy ehesen jobban teleszivjak magukat. Sok kiskert.
2008. dec. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nekem most 8 hetes a kisfiam és nekünk is volt ilyen időszak. volt,mikor egész nap evett volna, máskor cicizni akart és nyűglődött,sírdogált. Én odaadtam neki a cicit,volt,mikor órákat szopizott rövidebb-hosszabb megszakításokkal és láss csodát,2 hét alatt helyre jött a kedve,egyfolytában mosolyog,a cici sem kell már neki annyira,most már 3,5-4 óránként kéri. (Hogy elég jó-e a tejed,azt onnan is láthatod,h eleget hízik-e - de az anyatej nagy előnye,h túletetni nem tudod és ha nem lakik egy evésre teljesen jól,akkor többször is mellre lehet tenni,nem baj,ha csak kevés idő telt el az előző etetés óta. - és ez a gyakoriság növeli a tejtermelésedet is. Ha pedig mégsem a cici a baja,azt jelezni fogja neked,mert akkor nem fog tőle megnyugodni és ha vége a cicizésnek ugyanúgy sírni fog vagy be sem veszi a szájába
2008. dec. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt ilyen problémánk. Attól is fájhat a hasa, hogy folyton tele van, vagy legalább is folyton dolgozik. Nekünk a 3 órás etetés kialakítása bevált, 2 napba tellet. Közte teát kap, ha nagyon hisztis.
2008. dec. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!