Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor feküdjön? Üdv Mindenkin...

Mikor feküdjön? Üdv Mindenkinek! 10 éves kislányom ideglenesen az apjánál lakik 2 hónapig. (Gyermek kezdeményezte)

Figyelt kérdés

Sok mindenben látok problémát. Buszon tanul reggelente, későn fekszik, reggel ráér tusolni. Nálam ez mind ellenkezőleg volt. Természetesen nagyon tetszik Neki a "lazaság", ezért is akart átmenni "próbalakásra"

Szerintetek mikor kell egy 10 éves gyereknek lefeküdni ahhoz, hogy 6-kor frissen, üdén, jókedvűen, tanulásra készen ébredjen???? Márti


2010. nov. 13. 09:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
20-21 de max 21:30 Bár szerintem egyén függő. Hidd el ha fáradt, akkor sajt magától le fog feküdni, akár 19-kor is. Az, hogy a buszon tanul szerintem nem nagy gáz, én is így tettem anno. No nem azért mert lusta voltam, hanem mert rájöttem, hogy ott és akkor megy a legjobban. Azért figyelj oda, hogy a tanulás rovására ne menjenek a dolgok. Ha az eredményei nem változnak, akkor neki ez az ideális.
2010. nov. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
18%
szia. ha este 21 kor fekszik le és 6 órakor kel akkor megvan a 10 óra amit egy átlagos gyereknek aludnia kell
2010. nov. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
59%

de gyűlöltem ezt a feküdj le időbent ennyi idősen:d


nekem elég volt 10-11 körül elaludnom ahhoz hogy teljesen kipihent legyen ennyi idősen (voltam annyira találékony hogy alvást szinleljek mikor 10 perc után benéztek hogy alszok-e,utána simán tudtam kislámpánál olvasni,meg (még akkor menő volt) tetrisszel játszani



ha ilyenekkel fogsz előjönni,te leszel a gonsoz,sose fog szeretni a ygerek igazán,hanem az apját fogja csak,aki elkényezteti,és mindent megenged

(miért baj ha reggel fürdik? ágyneműt cserélek hetente,ha lusta vagyok,én se fürdök este...tanulni meg buszon is lehet,amig nem romlanak a jegyei hagyd békén ezekkel)

23/N

2010. nov. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
48%
09:28-nak: este 9-től reggel 6-ig hogy számoltad ki a 10 órát? az csak 9:D
2010. nov. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
46%
8 órakor kéne lefeküdnie. max.9-kor
2010. nov. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

én 7 évvel vagyok idősebb a lányodnál,és tényleg utáltam kiskoromban ezt a 8 óra van menj fürdeni,fogatmosni...

mikor fáradt voltam lefeküdtem magamtól is 8kor,mikor meg nem akkor meg 10ig fenn voltam.h a buszon tanul?GONDOLOM 4-5es a lányod.Ha 4-es akkor miért nem jár napközibe?Ha meg 5-es biztos van a suliba valami tanulószoba féle,legalábbis nálunk még 5-6ba volt ilyen,ami 1kor kezdődött és 3ig tartott és azalatt egy 5es de mondjuk egy gimis is megtanul javarészt :)

2010. nov. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Gondolom most el vagy kissé keseredve, amiért az apukájánál jól érzi magát. Meg is értlek. Azt írod, hogy "Sok mindenben látok problémát". A te elveidhez mérten természetesen igazad van, de ha a lányod jól érezte volna mgát, akkor nem ment volna el az apukájához lakni. Figyelj oda rá, hogy semmi ne menjen a tanulás rovására. Ha nem lesz így, akkor lásd be te rontottál el valamit.

Egy valamit azonban ne engedj neki, hogy ide-oda cuccolgasson. Ha már apánál nem érzi jól magát akkor haza hozzád. Majd megint vissza a apához, ha összekaptok valamin.

2010. nov. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
21%
8-órakor fekszenek a gyerekeim 9-re már alszanak
2010. nov. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem nincs az az ember világon aki üde és friss reggel hatkor. Még egy gyerek sem. Még akkor sem ha már este kilenckor lefekszik, szóval ezen szerintem ne aggódj, Én ennyi idős koromban olyan 9-10 fele feküdtem le, ha suli volt.

A tusolás meg tök mindegy, tusoljon akkor mikor neki kényelmesebb.

Szerintem azzal sincs baj, ha reggelente átnézi az anyagot a buszon, ez nem azt jelenti, hogy elötte lévő nap nem tanult.

Más ház más szokás, érdekes lenne, ha mindenki egyforma lenne egyforma szokásokkal.


28

2010. nov. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Az 5 éves lányom 1/2 9-kor alszik (de akkor már alszik!) és reggel 1/2 7-kor frissen, magától kel. Szóval van ember, aki reggel 6-kor frissen ébred...

Amúgy hiába is kérdezel minket, hiszen apa nem fogja úgy csinálni, ahogy te kéred, hiszen pont ez benne a lényeg, hogy ott azt csinálhat a gyerek, amit csak akar, ezért szeretne ott lenni.

Hogy ez az állapot hosszútávon nem a gyerek érdeke, azt az is jelzi, hogy a biróságok pont ezért nem engedik az ekkora gyereket önállóan dönteni arról, hogy melyik szülővel akar élni, hiszen akkor mindenki azt a szülőt választaná, ahol sokkal lazábbak a szabályok... Csak épp ettől nem sok jót tanul az ember lánya és ez csak később lesz kihatással az életére... Szóval ezért nem kérdezik meg az ekkora gyereket. Te ezt tetted, engedtél a természetes kérésének (ki ne választaná a laza apát a mindent szabályozó anya helyett???), én nem tettem volna, de ezt te tudod, a ti életetek.

2010. nov. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!