Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Létezhet az, hogy valakinek...

Létezhet az, hogy valakinek nem elég tápláló a teje? 7hetes a kislányom és óránként szopik. Lehet hogy nem lakik jól vele és, azért szopik ilyen sürün. Mert menyiségre van elég.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 24. 15:42
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
A baba egyébként szépen gyarapszik.
2010. ápr. 24. 15:44
 2/20 anonim ***** válasza:
85%
Megszokta, hogy keveset szopik inkább többször. Meg biztosan szeret is a cicin lenni.
2010. ápr. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
69%
Fejlődési ugrása van valószínűleg, ezért szopik óránként, kb. 1 hét alatt túl lesztek rajta, legközelebb 3 hónapos körül lesz ilyen (akkor még rosszabb is lehet a mostaninál)
2010. ápr. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%
A tejed pontosan olyan összetételű, ami a babádnak kell. A fejlődési ugrás mellett az lehet még esetleg, hogyha sokszor keveset szopizik, és mondjuk mindig váltottból, akkor mindig csak az előtejet issza meg, és az valóban hígabb. Próbáld tovább cicin hagyni, hogy többet szopizzon. (Amúgy meleg is van, szomjasabb is lehet.)
2010. ápr. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
83%
Mindaz igaz, amit az első 3 válaszoló leírt! Még azzal egészíteném ki, hogy az anyatej nagyon gyorsan emésztődik, kb. egy óra alatt, a baba gyomra pedig még pici (cseresznyenagyságú gyomorral születnek, amelybe kb. egy evőkanálnyi tej fér egyszerre). Szép lassan egyre több idő fog eltelni két szopi között, de mindig lesznek időszakok, amikor sokkal gyakrabban akar majd szopizni. Ilyenek a már említett fejlődési ugrások, a nyári meleg, a fogzás, stb.
2010. ápr. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Amikor haza jöttünk a korházból nagyon kevés volt a tejem 10ml szopot összesen, több nem volt tápszert kapott.A védőnő javaslatára sűrűn mellre tettem, hogy legyen tejcsi.Most már 5 hete csak szopik, de óránként és ez borzasztóan kimerítő.
2010. ápr. 24. 16:17
 7/20 A kérdező kommentje:
Most már mennyiségre van elég fagyasztani is tudok minden nap igaz nem sokat kb 120-150ml-t.
2010. ápr. 24. 16:21
 8/20 A kérdező kommentje:
A tejről még annyit hogy, ha hűtőbe rakom nem lesz föle az nem azt jelenti hogy nem elég zsíros vagyis nem elég tápláló a babának? Az nagyobbik lányomnál mikor fejtem sűrű sárga volt most meg vízszerű.
2010. ápr. 24. 16:26
 9/20 anonim ***** válasza:

Az első 2 hétben sűrű sárga, aztán az érett anyatej kékesfehér. Olyan nincs, hogy nem elég tápláló a tej.

De én is így vagyok, pont 7 hetes az én fiam is. Az elején csak 10 ml-t szopott, pedig tej volt elég. A védőnő váltig állította, hogy neki ennyi elég volt. Hát nem tudom. Most kb 70 ml-t iszik és ha fent van, akkor ő is másfél óránként kéri. Nagyon gáz, de azt olvastam, hogy minden baba más, a 3 óránkénti etetés nem jó a babának, meg a tejtermelésnek sem. Úgy kell adni neki, ahogy kéri. Így megvan a napi mennyiség, de szinte egész nap szoptatok. Ez állítólag normális, remélem, hogy majd kinövi.

2010. ápr. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Ha én úgy adom ahogyan "ő kéri" egész nap cicin lenne. Azért probálkozunk az 1- 1és fél órák betartásával.
2010. ápr. 25. 10:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!