Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez normalis, hogy igy kezd...

Ez normalis, hogy igy kezd beszelni?

Figyelt kérdés

Nagyon megkesett a gyermekem beszedfejlodese, babanyelven mar dumal regota de ertelmes es tudatos szohasznalat egyaltalan nincs 2 eves. Latta doki neurologous amugy minden oke vele, nyomjuk a tsmt tornat mondokazunk stb

Most elkezdte vegreee juhe nehany allat hangjat utanozni viszont mindre azt mondja h “ba”. Nem ugy mint minden mas kisgyerek h az adott szo elejet h kenyer-ke, kavics-ka, nadrag-na, hat minden ba. Es ezt elismetelgeti prszor. Igy nez ki egy parbeszedunk. Mondjuk mondom h labda - ba - labda - ba es ezt eljatszunk 4-5x. De nem sul ki belole semmi maradunk annyiban h ba


Ez normalis? 1 honap mulva megyunk hallas vizsgalatra bar nagyon meglepeodnek ha a hallasaval gond lenne


2021. máj. 26. 15:42
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
2 évesen mit vársz tőle? A legtöbb gyerek 3 éves korában kezd rendesen beszélni.
2021. máj. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Barátnőm kislánya 2,5 évesen semmit nem mondott. Csendben mutogatott, bólintott, meg a fejét rázta. Aztán egy hétvége alatt megszólalt, mimimális beszédhibával egész mondatokban kezdett kommunikálni. Elképesztő volt.
2021. máj. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

En nem varok tole semmit, mivel a gyerekorvos tovabbkuldott minket es a szakszolgalat kiirta a tsmt-t ezert azt csinljuk nem hiszem h artok vele ezen kivul nem nyomasztom szegenyt

Csak kivancsi vagyok masnak is kezdte e igy a gyerek a beszedet

2021. máj. 26. 15:50
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Ne aggodj, lanyom mindenre azt mondta h ka. Azzal szivattuk h kicsim, kakukk? Ka! Nagyon ugyes vagy! Kanape? Ka! Igeeen! Kalacs? Ka!! Karfiol? Ka! Karalabe? KA!Es igy tovabb. Igaz egy eves volt, hamar el is mult ez az idoszaka, de jol szorakoztunk, neki meg sikerelmenye volt:).


Adj meg egy kis idot neki, szerintem is ugy lesz h gyujti az infot, aztan beindul hirtelen, nagyon.

2021. máj. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%
Ha úgy beszélsz hozzá, ahogy írsz, pl hogy helyett h..., közben meg se állsz mondat közben, mint a cséphadaró, akkor mit vársz szegénykétől? Kívánom, HOGY semmi gond ne legyen a drágával, biztos szépen nekiáll majd idővel beszélni 7️⃣🐦🦆😍👀
2021. máj. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%
TSMT biztosan nem árt. Felmenőknél nem volt megkésett beszédfejlődés? Ha apukája, nagypapája stb. is ugyanígy fejlődött, és főleg ha neked is fiad van, akkor ne aggódj, ebben az esetben nagyon jó a prognózis, várhatóan semmi maradandó baja nem lesz (persze a fejlesztés akkor is indokolt).
2021. máj. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Normális

Lányom mindenre “bi”-t mondott

Ő megkésett beszéddel szintén tsmt-zett



Fiam rendes időben mindenre “ba”-t mondott

2021. máj. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

Teljesen normális. Az enyémnek összesen van kb 15 szava, minden más ku-ká. 2 éves. Meg sem fordult a fejemben hogy ez baj lehet 🤣

De amúgy nálunk sokan 3 évesen kezdtek el beszélni, így nem vagyok megijedve.

2021. máj. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%
Az enyémek közül kb. két és fél éves koráig az egyik mindenre azt mondta "anya" és énekelt, a másik csak azt, hogy "e-e-e" és mutogatott. Aztán szinte rögtön erre (na jó volt egy hét csak szómondás) elkezdtek rendesen mondatokban beszélni. A nagyobbik első mondata ez volt: Elfogyott a csoki, mert megettem. Szóval teljesen kimaradt, hogy vau-vau legyen a kutya és hasonlók. Okos, jó tanuló, jó mozgású gyerekek lettek.
2021. máj. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
65%
Azért ez nem nagyon megkésett beszédfejlödés, van aki 4-5 évesen kezdi el, szerintem az a "nagyon". Minden gyerek így kezd el beszélni ahogy a tied. Az én lányomnak két és fél éves koráig a ka volt a kedvence, egész nap azt nyomta. 3 éves kora után kezdett beszélni, most 4 éves és be nem áll a szája. A 2 évest én békén hagynám ezzel, a tsmt-vel is, de ártani nem fog.
2021. máj. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!