Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adnátok olyan nevet a gyerekne...

Adnátok olyan nevet a gyereknek ami már van a szűkebb családban? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Férjem a Benjamin nevet akarja adni a fiunknak, de nekem az első unokatesómat így hívják, akivel egy idősek vagyunk és együtt nőttünk fel (egymás mellett laktunk meg egy suliba jártunk). Igazából nekem is tetszik a Benjamin név, csak nem akarom hogy mindenki azt gondolja hogy a tesóm után kapta a nevét. Viszont én bármi nevet ajánlok a férjemnek egy másik se tetszik. Nektek mi a véleményetek erről? Járt más is így? Mit szolna a családom?

2021. máj. 26. 17:51
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
68%
Adtam. Nagyon tetszett a név, vágytam rá, hogy a gyermekem így hívják. Akinek a nevével egyezett, leültem megbeszélni, kifejezetten örült neki, hogy lesz még egy a családban. Ha neki ez rossz érzés lett volna, akkor mást kerestem volna, de örülök, hogy nem kellett.
2021. máj. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
72%

Mi kifejezetten olyan nevet keresünk, ami ismerősi körben sincs. Engem zavarna.

Az is fura, hogy a barátaim gyerekét úgy hívják, mint engem. Sosem tudom, kinek szólnak.

2021. máj. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem nincs ebben semmi. Gondolom unokatesod vezetekneve mas. Akiket zavar ha az o gyerekukon kivul mast is igy hivnak, gondolt arra h mi van ha az oviban v bolcsiben, iskolaban kerul egy csoportba a gyerek azonos nevuekkel?

Lanyomek osztalyaban 3 db Inez van pl. Plane nem erdekelne ha nem is uaz a korosztaly. Ez egy adhato nev, mindkettotoknek tetszik, biztosan nem adnek mast. Sokan alig birnak kozos nevezore jutni a ferjukkel h mindkettojuknek tetsszen, ti meg talaltatok egy ilyet. Ha zavar a nevegyezes, emlitsd meg az unokatesodnak. Nem fog lebeszelni.


Nekunk Gabor volt a fiunevunk, ferjem egyik legjobb baratja, nekem exem is volt Gabor, de a csaladunkban is nagynenem ferje. Pont nem erdekelt volna h nem extraritka es van ilyen az ismeroseink kozott.

2021. máj. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Hát a legnagyobb gond az hogy nagyon nagy a családunk, ha csak a leg közelebbi rokonokat nézem, első unokatesókig meg annak a gyerekei meg a férjem oldalán ugyanúgy, akkor is már vagy 100 embernél tartunk. És akkor még hol vannak a barátok. Hát nem igazán van név ami még nincs a családban. A másik gond meg hogy külföldön élünk, és hát olyan magyar nevet akarunk amit itt külföldön is ki tudnak mondani, tehát a dupla betűs (cs,zs,sz,ty) meg az ékezetes nevek ki esnek. Hát tényleg nincs más ötletünk.
2021. máj. 26. 20:49
 15/26 anonim ***** válasza:
Nem.
2021. máj. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem ilyen helyzetben,ha nem veletek lakik a nagybátyó, akkor oké. Ha veletek lakna, akkor más nevet választanék, ez meg akár mehetne másodiknak.


De amúgy tehát, így is mehet másodiknak, vagy, hogy ne pont ugyanaz legyen a keresztneve,hanem legyen neki "sajátja is", tehát,hogy nehogy úgy tűnjön, minthogyha nem lett volna hozzá elég fantáziátok,meg érdeklődésetek a névválasztáshoz -hanem kiválasztottatok egy random nevet a közeli családból-, ezért akkor kaphatna egy másik nevet is elé v mögé, ami meg már csak a sajátja; és akkor látná, hogy azért érdeklődtetek ti a névadása iránt ti szülők így ketten. Tehát legyen neki mellé egy sajátja is még, ami nincs a közeli rokonságban. Amúgy jó név a Benjámin.

2021. máj. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

#16 az a saját neve lenne, saját élteúttal, kinézettel, családnévvel, Jézusom...


Tóth Rufusz Benjámin vagyok, a Rufusz azért mert anyáméknak a Benjámin tetszett, de már van egy papa a rokonságban Benjámin névvel, Rufusz meg senki nem volt. Szólítsatok Beninek. Azt használom.

2021. máj. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Pont nem érdekelne, ha adott név tetszik ;)
2021. máj. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
63%

"Szólítsatok Beninek. Azt használom."

Akkor én arra gondoltam, hogy a Rúfusznak szólítják; mert, ha annyira tetszik nekik a Benjámin név, hogy nem tudják elengedni, de lehet,hogy egyezést se akarnak a családban. :):)

2021. máj. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
85%
Alapvetően az bosszantó hogy a kérdezőék valószínüleg megtalálták A nevet és nem fogják adni, mert ki mit gondol, pl a gyakori népe is, akiket mind ismernek és számít a véleményük. Jah nem.
2021. máj. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!