Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hónapos a kisfiam, rosszul...

16 hónapos a kisfiam, rosszul alszik éjszaka. Ti mit tennétek? Nektek milyen alvó hasonló korban? Alább részletesen.

Figyelt kérdés
Két-három hónapos korától szépen végigaludta az éjszakát, de nyár óta nem akarja. Akkor a melegre gondoltam. 7 hónaposan fogadta el először a hozzátáplálást.Sokáig utána is 4-5-ször tejcsit kért és azóta is reggel este még szopizik. Próbálok estére úgy adni, hogy előtte kap mást is. Én felkelek hozzá,bár fárasztó, de a nagyi orvoshoz akarja vinni, mert mi az, hogy én nem tudom kipihenni magam, nem tudok kommunikálni emberekkel.A gyerek tart sakkban engem ennyi idősen.
2011. jan. 10. 10:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez a helyzet:-( Mondjuk sose aludta végig az éjszakát(mondjuk volt már kb 20 olyan este, hogy hajnal4-ig aludt)Mindent próbáltam, de semmi nem volt jó. Most ott tartunk, hogy beköszöntött a szeparációs szorongás is, így éjjel mindig nálam köt ki:-( Ezen a korszakon is túl leszünk. A fiam rossz alvása öröklött, apukája a mai napig szenved az alvással. Van egy jó honlap ott lehet kérdezni [link] anno én is kérdeztem, minket ambulanciára küldtek(de még nem mentem adok neki még 1 évet:-))

Kitartás!

2011. jan. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Az én fiam is 16 hónapos,soha nem volt jó alvó,még most is felkel 3-szor (szopizik).Most ott tartunk,hogy este 9-10-től alszik 2-ig ezen kívül még 2-szer felkel és reggel 8-9-kor kelünk.

Megint fogzunk,a múlt héten óránként kelt ordítva,lefekvés előtt adtam neki 5ml Nurofent,kibújt a foga és most minden oké.

Szerintem mindig meg van az oka,hogy miért kelnek éjjel.

Sok-sok türelem és kitartás és próbálj rá jönni,hogy mi a baja.

Minden jót!

2011. jan. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Az én lányom is 16 hós.Eddig 2!!éjszakát aludt át.Elalszik 9kor,aztán 11 kor ébred,átkéreckedik hozzánk.Ott alszik kb 2ig,ujból ébred,cumival visszaalszik.Reggel 8 ig alszik.Van olyan éjjel,amikor kb 6szor ébred,mocorog,gurul köztünk.Neki is jön a foga,de szerintem nálunk nem csak ez a gond.Szeparációs szorongás van ezerrel.Tehát az én gyerekem is rossz alvó,de eszemben sincs vele dokihoz menni.Meg
2011. jan. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

16 hónaposan az enyém még kelt bőven, olyan 2-3 x, ez máér mondjuk megváltás volt ahhoz képest ami mondjuk 1 éves kora körül volt.

sztem semmi baja a kisfiadnak. vsz a fogai meg az átélt élmények zavarják éjjel. az enyém 21 hós kora óta átalussza az éjjelt, addigra jöttek ki a fogai. de ha pl valami törtétnés van a kis életében, este a mai napig nagyon nehezen alszik el, pedig már 2 éves is elmúlt.

az egy dolog hogy te nem tudod kialudni magad, de attól még a kisfiadat nem kell orvoshoz vinni. majd ő is átalussza egyszer, nem is olyan sokára, meglásd. te meg ki fogod bírni a keléseket, én is kibírtam, meg még sok másik anyuka...az anyuka a legerősebb lény a földön! :))))

kitartást neked!

ja és azzal sincs gond hogy regel este még cicit kér, az nem az éhség miatt van, hanem te kellesz neki! :))) majd azt is el fogja hagyni. az enyém már nem kéri, csak odabújik a cicimhez elalvás előtt. :))

2011. jan. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Bocs,elküldtem.Szóval szerintem meg kell tanulniuk aludni,ugy ahogy enni,inni,beszélni,bilizni egyedül.Majd ha megérik rá,akkor alszik,és talán átaludja az éjszakát.
2011. jan. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek. Mint írtam én próbálom megérteni, elfogadom a velejárókat. Nekem pont az a furi, hogy a nagyi orvoshoz akar cipelni vele.Már nem tudom, hogy ne sértődjön meg. A foga biztos lehet, mert épp szegénynek egy ki is mozdult, várjuk hátha visszaágyazódik. De ha ezt mondom, akkor rögtön azzal jön, hogy egy hónapja ez nem volt, akkor mitől. Még azt sem akarja elfogadni, hogy mások a gyerekek is, mint 30-35 éve.
2011. jan. 10. 21:52
 7/15 anonim ***** válasza:
Az hogy a gyerek tart sakkban téged,ennyi idősen-témát,na ezt én egyáltalán nem így gondolom.Nem tart ő sakkban senkit,csak még kicsit sokmindenhez.Az egyedül alváshoz,és ahhoz hogy aludjon egész éjjel.Neki TE vagy a legfontosabb,TŐLED várja,hogy kielégítsd a szükségleteit,neki TE vagy a legfontosabb,tudja,hogy rád számíthat.Ezért vagyunk anyák,hogy éreztessük a gyermekünkkel,hogy ránk mindenben számíthat.A lányom is 16 hós,és mindig mellettem köt ki éjjel,átkarol,és bújik.Nekem is fárasztó,hiszen a fél oldalam sokszor lelóg az ágyról,annyit mocorog.:))Szóval kitartás!!
2011. jan. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ja,a 13.58-as,és a 13.59-es voltam:)
2011. jan. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Persze, ezzel az oldallal nincs is semmi gond. Én is magam mellé veszem és pl. ma is reggel fél 11-ig aludt. Én tudom, hogy nem lesz ez örökké, mert van egy nagyobb lányom, és vele mivel ketten laktunk akkor két éves koráig együtt aludtunk. Akkor ismerkedtünk meg párommal, és elég jól sikerült a külön helye. De a nagyi egyszerűen köti ebet a karóhoz, hogy ez így nem megoldás, mert így nem lehet pihenni. Szóval valahogy őt kell meggyőznöm.
2011. jan. 10. 22:16
 10/15 anonim ***** válasza:
Aha,értem.És a nagyi milyen dokihoz akar menni 16 hós picivel?A gyerekorvoshoz,vagy esetleg el kellene vinned már alváscentrumba,vagy alváslaborba?Szerintem egyik se foglalkozna a dologgal,azt mondanák,hogy nem egyedi eset,majd megtanul egyszer aludni.Még olyan kicsi.Alváslaborba amúgy sem olyan egyszerű bejutni,és alapos indok kell a kivizsgáláshoz.Szerintem az már nagy túlzás lenne.A gyerekorvos meg mit írna fel,altatót??Egyik ismerősöm 2.5 éves kisfia minden éjjel üvöltve ébred,magából kikelve,és órákon át zokogott.Ez így ment majdnem fél évig.Már be voltak jelentkezve kivizsgálásra,mikor magától megszűnt a probléma.Azóta sem jöttek rá,mi lehetett a gond.Egyébként sokan javasolják a homeós cuccokat fogzásra,ébredésre,nemtudom milyenek,én nem próbáltam,esetleg nálatok beválna.Egyébként írtad,hogy nem bírsz kommunikálni az emberekkel.Ezt hogy érted?Hiszen itt is kommunikálsz emberekkel,velem is tudsz beszélgetni.
2011. jan. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!