Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól nézett a babátok...

Mikortól nézett a babátok tv-t? Tudom nem egészséges, a szeme miatt, és a védőnő is mondta hogy nem lehet, de ha bevan kapcsolva nálunk a tv, és pont arra sétálok a babával egyből a tv-t nézi,3.5 hónapos.

Figyelt kérdés
2010. aug. 25. 07:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekünk gyakran be van kapcsolva a tv, de pont ezért alig érdekli 7 hós kislányunkat. Az unokatesójáéknak meg tilos a tv-nézés otthon, ezért amint bekapcsolt tévét lát hisztivel lehet elrángatni előle, könyörög, hogy még legalább 2 percig nézhesse. Ki tudja melyik a jó.
2010. aug. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
1,5 éves a kisfiam. Születése óta egész nap megy a tv. Kb. 1 éves korától nézi a meséket (jim-jam csatornát).5-5 perces mesék vannak. Most már meg nézi fél órát is. De nem igazán érdekli. Most is be van kapcsolva, de játszik nem is nézi.
2010. aug. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak ennyi, hogy elsétálsz vele a tv előtt és ő nézi, attól semmi baja sem lesz. Valószínűleg a több ideig tartó tv-től sem lenne, persze nem 10cm-ről nézve. Inkább a gyakori villódzás nem tesz jót az idegrendszerének.

Hogy mikortól lehet? Erre sincs szabály. Mindenesetre nem jó, ha túl korán kezdi el használni villanypásztornak a tv-t.

Szerintem a lényeg azon van, hogy rövid ideig és ha már nagyobb (az enyém 1,5 éves volt, amikor kimondottan mesét nézett benne, ill. Gyerekdalok, mondókák dvd-t), akkor olyant nézzen, ami neki való.

2010. aug. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
8 hónaposan a reklámokra volt rákattanva lányom, csak úgy tudtam átpelenkázni ha reklámot nézett , mert elmászott! 10 hónaposan elkezdte nézni a disney tv-t. Mickey egér, fél órás részek, aranyos Kis mese. 1 évesen thomas, most 1,5 éves a toy storyt imádja, végignézi! Reggelente van tv-zés míg főzök elpakolok stb. Meg este arra alszik el.
2010. aug. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%
Nekem is 3,5hónapos a lányom,mivel velünk egyszobában van,megy a tv szinte mindig,sajnos nekem háttérzajnak is "kell".A védőnő mondta hogy ne használjuk,ne nézzük ha a baba a szobában van,de ezt hülyeségnek tartottam ,mert mindig itt van.Szokta nézni ha a nagy ágyon van,addig fészkelődik,mig nem látja, a mentalista a kedvence:-)Én nem csinálok ebből problémát,nem egyfolytában tvzik egész nap,ha nézi 10-15 percig egyfolytában,aztán megunja és mást csinál.
2010. aug. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

szia!

nálunk folyton megy a tv, és talán épp ezért nem is érdekli a lányomat, ha zenecsatornán van sem nézi, csak táncizik a neki tetsző zenére:D

2010. aug. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
én kénytelen voltam kikapcsolni,mert a fiam tátott szájjal bámulja.így csak a tényekre van bekapcsolva,hogy halljam,őt meg lefoglalom közben.de a reklámokat imádja.illetve Halász Judit dvd-t szokta még nézegetni.de azt lehet.
2010. aug. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%

én nem engedem, hogy nézze, de mivel mi is egy szobában vagyunk, nem is kapcsolom be inkább. én is háttértévéztem, most átszoktam a rádióra, vagy a számítógépen szól a zene kikapcsolt monitorral, mert azt is lesi. nem tesz jót sem a szemének, sem az idegrendszerének a villódzás, és neki sok fontos dolga van most tv-zés helyett, pl. mozgásfejlesztés. és azt is hallottam, hogy ha sok szinkronizált műsort, filmet néz egy baba, az bezavar a beszédfejlődésébe is, mert másképpen mozog a száj, mint amilyen hangot hallunk. remélem értitek mit akarok kinyökögni:) biztos én is sokat tv-ztem...

mi is csak a híradót nézzük este, arról nem voltam hajlandó lemondani. 7 hónapos a babám, ha meglátja Erős Antóniát, széles vigyorral dumál neki:)

2010. aug. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
10.5 hónapos a fiam, nem néz TV-t. Nincs is TV nálunk :D Vagyis számítógépen tudunk tv-t nézni, van jópár csatorna, de nem nézzük mi sem. Háttérzajnak rádió megy. A gyerek meg egy eleven ördög, mászik, rámol, szekrényajtót nyitogat... Szerintem ennyi idősen nincs szüksége TV-re. Gépen pl. gyerekdalok sorozatból már nézett az ölemben párat, de ennyi. Nem is érdekli a monitor se, inkább a kábelek :D
2010. aug. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!