Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki hogyan kezdte a hozzátáplál...

Ki hogyan kezdte a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
5,5 hónaposak vagyunk, 100%-os anyatejes baba. Lassan elkezdjük a hozzátáplálast, ki mivel kezde? Naponta hányszor és mennyit kell adni? Első babás anyuka vagyok, minden infónak nagyon örülnék!
2021. jún. 6. 23:05
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

Szia,

Én nemrégen kezdtem 6 hónaposan. Most 8 hónapos a lányom.

Almalével kezdtem pár napig, kostoltattam. Aztán reszelt almát. Nem jött be neki amúgy egyik sem. Megpároltam az almát, az már ízlett neki.

Minden új ízt 3 napig kostoltatok, egyre nagyobb adagokban.

Másodjára az őszibarackot kostoltattam, na az nagyon bejött, azóta is kedvenc.

Aztán mehet keverve neki.

Répa jött azt hiszem azután, nagyon szerette. Aztán répa-alma kombó.

Édeskrumpli, burgonya, sutőtök, brokkoli, zöldborsó,csirkemell, csirkemáj, natúr joghurt, sajt, glutén, basmati rizs. Itt tartunk most, azt hiszem.

Ezeket keverem neki főzeléknek.


Mikor már eszik mennyiséget 150-180 gramm körül, akkor van kiváltva egy étkezés.

Én most tartok 2 kiváltott étkezésnel.

Sokszor adok neki délutánra ilyen milupa pépet, azt már lehet hamarabb is adni, azt hiszem 4 hónapos kortól. Nem mind finom, de ha nyakonöntöm egy kis barackpürével, az mindig csúszik neki.

2021. jún. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a meggy és gesztenye, sárgabarack, cukkini is be van már vezetve. :)
2021. jún. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi :) ha bevezettem az új ízt 3-4 nap után adhatok neki délután is? Vagy mikor kezdem délután is etetni?
2021. jún. 7. 06:45
 4/6 anonim ***** válasza:

Én úgy csináltam, hogy reggelire még szopizott, majd következő evésnél kapott főttkrumplit (én zöldséggel kezdtem)

Mondjuk ez nem jött be, így vártam 2 napot és kapott répát

Az ízlett, így nem korlátoztam be a 2-3 kanalat, annyit evett amennyi jól esett neki


Azt hiszem utána édesburgonyát kapott. Majd almát és utána barackot


És ezután kapott délután is

"Uzsi" időben kapott gyümölcsöt

A tízórait feltoltuk ebédidőre, akkor kapott zöldséget

Még bevezettem a meggyet és a sütőtököt és ezután kapott ismét tízoraira gyümölcsöt (vagy gyümi zöldség kombót)


11hónapos koráig követelte a kaják után a cicit😁

2021. jún. 7. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
5,5 hosan kezdtuk pont, most 6 hos. Repa, krumpli, alma, ezekkel kezdtem.. Minden nap csak 1x adtam, tizoraira,puresitve. (2in1 Aventos parolo-turmixolovan keszitem az eteleit max 15 perc alatt elkeszul). Mindne izt 2-3 napig kapott. Ha minden OK volt a pocakkal, nem volt reakcio, akkor elkezdtem kombinalni oket. Mi lassan haladunk, most fog kapni ujnak avokadot banannal es zoldborso puret. Utana a zoldseghez fog kapni tojas sargajat szetnyomkodva,majd husit(csirke, nyul, pulyka). Kozben mar bevezettem a glutent, kapott izesitett tejpepet is mar,nagyon szereti,illetve babakekszet is tegnap.
2021. jún. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia. Tápszeres a lányom és 4 hónaposan kezdtük. Sütőtök, alma, édesburgonya, barack. Ezzel kezdtem és először csak ebédre pár napig egy ízt. Minden nap egy kicsit emeltem az adagon és amit megszokott azt utána kevertem. Ebéd után tápszerpótlást kapott még. Most már elég sok mindent eszik de az ebéd még mindig nincs kiváltva. Kb 5 és fél 6 hónaposan kezdtem neki adni délután is pürét egyszer. Olyankor általában gyümölcsöt eszik, keksszel vagy tejpéppel keverve vagy csak simán. Akkor már nem kap tápszert Nekem nem célom az, hogy rohanjunk az étkezések kiváltásával. Kóstolgasson csak szépen lassan.
2021. jún. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!