Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejes babánál ki mikor...

Anyatejes babánál ki mikor kezdte a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Mit adtatok eloszor milyen mennyisegben?
2017. ápr. 20. 15:54
 1/9 anonim ***** válasza:

6 hónapos kortól ajánlott. Mi 5 hónaposan kezdtük, a doktornő ezt javasolta, mert megcsappant pár napra a tej mennyisége (ami később visszajött), és azt mondta inkább gyümölcsöt adjak neki, mint tápszert.

Almalével kezdtünk, üvegreszelővel reszeltem. Pár kanállal, és minden nap növeltem egy kicsivel, utána már tettem az almalébe egy kevés pépet is, majd őszibarack pépet, alma málnát, alma sütőtököt, és így tovább.

2017. ápr. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
6 hónaposan kezdtük almával, első pár alkalommal csak pár kanállal
2017. ápr. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
6 hónaposan, almával. Először pár kanállal, másnap már egy negyed almát megevett, harmadnap majdnem egy egészet.
2017. ápr. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Közel 6 hónaposan kezdtük, egy-két napig almalével, aztán anyatejjel kevert almapürével. Első napokban pár kanál, aztán fél adag, egész adag... Gyorsan haladtunk, mert fiamnak addigra már két foga volt, kívánta a rágást, az egyre darabosabb ételeket.
2017. ápr. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
6 hónaposan kezdtük volna, a 9. hónapig a világon semmit nem fogadott el...
2017. ápr. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
az elsőnél 6 hónaposan, a második,harmadiknál öt hónaposan,először almalevet,aztán pürét,kb. 3-4 nap alatt jutottunk el a fél almáig.
2017. ápr. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6. hónap (4 nappal előtte egyébként). Almával kezdtünk, 10 napig nem kellett neki. Közben a levével is próbálkoztam, de az sem kellett. Aztán 10 nap múlva a cumisüvegből, amit addig nem is tudott használni, csak ragokanak volt jó,el kezdte szívni az almalevet. Biztos vagyok benne, hogy ez az élmény indította be neki az evést, mert utána imádta az almát, hamar evett már nagyobb mennyiséget is belőle.


Még anno itt tettem fel egy kérdést, hogy ha azt látom, hogy még enne a babám, etssem? Mert elég hamar eljutott volna a teljes adagig. Eleinte aggódtam, hogy így nem lesz fokozatos az adag növelése. Itt mindenki azt mondta, hogy ha kér, adjam neki. Adtam. Semmi gond nem volt, jó étvágyú baba.

2017. ápr. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 jafnrétti ***** válasza:

6 hónaposan, répával. Egy-két kanállal akartam csak adni elsőre, hát végül lett belőle hat kanál, mert nagyon határozottan az értésemre adta, hogy nem jön be neki, hogy csak megmutatom, milyen finom, aztán elviszem :D Másnap már rendes adagot megevett belőle.

14 hónapos most, máig imádja a főtt répát :)

2017. ápr. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

mi 3 hónaposan kezdtük reszelt almával. nekünk így volt jó.


mennyiségre tartottuk magunkat a napi duplázáshoz. első nap egy kanállal, 2. nap kettő, 3. nap négy, 4. nap nyolc, és 5. nap már nem számoltam, ette, amíg jól esett neki.

6 hónapos koráig MINDIG cicizés után kapott szilárd kaját.

2017. ápr. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!