Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi baj van egy babával?

Mennyi baj van egy babával?

Figyelt kérdés
A feleségem 8 hónapos terhes én egyre jobban kezdek bepánikolok hogy mi lesz ha megszületik a gyerek. Mennyit sír egy nap lehet mellette aludni? Mennyire kell oda figyelni rá egy nap? Mennyire borítja fel a mindenapokat? Hány éves koràig kakil be? Én nagyon félek ettől a sok felelőségtől ti hogy éltétek ezt meg?
2021. jún. 7. 14:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

- Sokat

- Sokat

- Teljesen

- Sokáig

- Nyugi :)

2021. jún. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%
Hány éves vagy?15?🤦🤦
2021. jún. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne pánikolj.


Hatalmas felelősség, majd mégjobban érzed majd ha ott lesz a kezedben.

Nem minden babára igaz, de általában az első 3 hónap a rémálom (ha olyan a baba, van akinek eszik alszik babája van).


Aminek nézz utána, hogy ne érjen váratlanul, nekünk jól jött volna:


- 4.trimeszter jelentése

- mennyit kell aludnia egy nap a babának, mennyit tud ébren lenni két alvás között

- hordozás sokaknak hasznos, veled van a baba míg te csinálod a dolgod

- válaszkész nevelés (ez nem azt jelenti, hogy kakálni se tudtok elmenni, csak hogy ha sír a gyerek és baja van, kap válaszreakciót, nem pedig beletörődik, hogy úgyse jön senki)

- kell-e vizet adni, teáztatni (nem)

- kézbe szokik-e ha sokat van ölben (nem)

- hozzátáplálni 17.hét előtt akármit mondanak a szüleitek, nem szabad, nem érett a bélrendszerük

- ha sír az nem biztos hogy hasfájás!

- eleinte minden 3 órából 2-t aludjon, ha faradtak akkor sírnak

- ahogy enni se tud magától úgy a babák nagy része elaludni sem, altatni kell ilyen olyan módszerrel (ringatás, fenék paskolás, hát simogatás stb)

- az ajánlás a háton altatás a csecsemőhalál veszélye miatt, ennek ellenére a babáknagy része nem tud háton aludni

2021. jún. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Eleinte sokat aludt a babám, így sok időm volt regenerálódni, pihenni mellette. Én rögtön ugrottam ha szólt, így nem volt sírós. Ha nem fáj a hasa, és értitek a jelzéseit (hamar rá lehet érezni), akkor nem fog panaszkodni, csak érteni kell, mi a baj, mit szeretne. Minden igényét csak sírással tudja kifejezni, abból van a folyamatos sírás, ha a szülő nem érti mit szeretne, vagy fáj valamije. Szóval sír ha éhes, szomjas, fázik, melege van, társaságra vágyik, felébredt és szól, hogy ébren van, álmos, úgyhogy sír, stb. Ha rögtön tudjátok mit szeretne, akkor nem fog sírni. Rá kell érezni.

Aztán elkezdett cseperedni, már mutogat meg minden, egyre jobban kifejezi magát, elkezd könnyebb lenni, cserébe egyre többet van ébren. Jön majd fejlődési ugrás, szeparációs szorongás, stb., és jön a sírás. Meg kell mindig nyugtatni, vigasztalni, sokat kell foglalkozni vele, igen. Akkor lesz harmónia, és akkor nem fog sírni. A biztonság fontos neki. Ha tudja, hogy mindig teszitek a dolgotokat mikor ezért-azért sír, akkor nem fog már sírni, mert tudja, hogy biztonságban van, és egy nyekkre már tudjátok h ez az éhes nyekkenés, ez meg az álmos.

Barátnőn és másokon is láttam, hogy minden sírásra rögtön meg akarták etetni, és a baba eltolta, meg sírt, egyre jobban. Nem csak azért sírhat, mert éhes, mint azt fentebb írtam is. Néha elég kicsit ringatni, néha folyik a víz a nyakáról szóval melege van, azért sír. Mi már a kórházi 4 nap alatt összeszoktunk elég jól a babámmal.

Első nap folyamatosan sírt, evett, sírt. A többieké nem sírt, mondom mi a fene, csak az én babám sír... Másnap már az enyém sem sírt, mert tudta, hogy meg lesz etetve mikor éhes, nyugodt volt egész nap. Jött a szobába új frissen született baba, akkor meg csak ő sírt. :D Össze kell szokni.

A pelusba fog kakilni, ha szobatiszta lesz, nem fog sehova bekakilni. :)

Vannak notorikus pelenkacserélők, én azt vettem észre, hogy nem is olyan gáz ez a pelenka téma, abszolút nem pisilte-kakilta végig a napot. Olyan volt mint te vagy én, pár óránként, közte szárazság...

Ami nem szépült meg mai napig, mikor beteg volt, vagy jött a foga és egész éjjel nem bírt aludni, és a kimerültség határán voltam 2 nap nem alvás után, az brutális volt. De kilehetett bírni. :D

2021. jún. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
49%

Te jó ég!

Tizenéves nemvárt apuka leszel?

2021. jún. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%

Lombikos terhességem volt, mégis én is pánikoltam ilyeneket. Pedig én vagyok az anya.

Ne hallgass a rosszalló beszólásokra, teljesen természetes, hogy pánikolsz.

2021. jún. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%
Rosszabb lesz, mint hiszed. Ez van. Én nem áltatok senkit.
2021. jún. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%
Kemény lesz, de megéri:) A gyermekek adnak a világon a legtöbb szeretetet. És amikor elalszik és ránézel, az egész ordítós idegölős napot elfelejted:)
2021. jún. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

7

En se áltatok senkit, nem egy leanyalom, megis valaki bevállal 3-4 gyereket is, es nem bánja meg, akkor csak kibírható. :)

Erősnek kell lenni kérdező, nem csak te leszel ki, anyuka is fog sírni még eleget, de arra kell gondolni, hogy ez is csak múló állapot. Segíteni kell mindenben és összetartani, akkor is kell segíteni ha te dolgozol es fáradt vagy estére, nem anyukara hagyni mindent. A gyerek a legfontosabb, de az első hónapokban a feleseggeddel valo kapcsolatod szinten tartása is sokkal nehezebb lesz. Lesznek viták meg sírás, de kompromisszumok, engedések fognak kelleni hozza, es sok sok türelem. Lehet hogy a szexel is gondok lesznek, de nem szabad elkeseredni, előbb utobb majd vissza all a rend.

Nehez lesz, de végül megeri. :)

2021. jún. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%
Annak mi haszna, ha pánikolsz? Inkább készülj fel, olvass kicsit, hogyan kell babát gondozni, gyereket nevelni, milyen idősen mit várhatsz tőle. Tele van a net és még van pár heted.
2021. jún. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!