Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiús anyukáktól kérdezhetek?

Kisfiús anyukáktól kérdezhetek?

Figyelt kérdés

A másfél éves kisfiam fütyije kicsit fura, a makk két oldalán olyan, mintha a bőr alatt egy lapos, kb fél borsónyi halványan fehéres valami lenne. Elég nagynak tűnik maga a makk is. A bőrt nem tudom felhúzni, erőltetni sem akarom.

Nem tűnik úgy, hogy fáj neki. Pisis pelusok vannak, szerencsére sokat iszik, sokat is pisil. Viszont pisilésnél nekem úgy tűnik, hogy nem folyamatosan, hanem szakaszosan pisil, és olyan, mintha ő nyomná ki a pisit. (Egyszer-kétszer láttam csak pelus nélkül pisilni.)

Férjem szerint már jó ideje ilyen a fütyije, de csak most szólt róla. Nekem eddig nem tűnt fel.

Kisfiús anyukák, tanácsot kérek - ez normális jelenség lehet, vagy menjünk mihamarabb orvoshoz?

Kb 3 hete a doki ránézett, ő annyit mondott, a korának megfelelő. De tényleg csak rápillantott, közben a fiam nagyon sírt, oltást is kapott. 2 hét múlva megyünk hozzá megint.


2021. jún. 12. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szmegma lehet. Az normális. Majd ki fog jönni
2021. jún. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ!
2021. jún. 12. 21:40
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is rendben van.

De megkérdezheted a védőnőt is.

Az én kisfiam is "szakaszosan" pisil, közben a hasát is behúzza és ha jön a pisi akkor nyomja ki azt is.

2021. jún. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3-as, igen, az enyém is pontosan így csinálja :)
2021. jún. 12. 21:50
 5/8 anonim ***** válasza:
3as vagyok: az enyém már 2 év 7 hónapos és neki sem lehet hátrahúzni a bőrt. De a védőnő és a doki is azt mondta, hogy nem gond, ne erőltessem, megoldódik majd magától.
2021. jún. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is az szmegma


(#5 irigyellek, a fiam 5 múlt, januárban azt mondta az orvos, hogy 3 éves korára teljesen hátrahúzhatónak kellene lennie a fitymának, fél évet adott, hogy mi megoldjuk, különben ő fogja.. Most telt le a fél év, ugyanúgy csak 1/3ig megy, mint 3 évesen ment...)

2021. jún. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6

Én biztos nem hagynám hogy hozzá nyúljon. 7 éves korára kell hogy teljesen hátra menjen. Utána meg majd szakorvos megoldja ha baj van. Nem rángatja senki csak úgy mert eltöröm a kezét.

2021. jún. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy nem szabad huzogatni, csak egy picit húztam szét, hátha látok ott valamit. Viszont a makkját elég sötétpirosnak láttam, abból a pici részből, ami kilátszott, ez normális?

Figyelem majd jobban, nehogy begyulladjon neki. Micsoda fütyigondok 🙂

2021. jún. 12. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!