Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, van köztetek olyan,...

Anyukák, van köztetek olyan, aki műkörmösként dolgozik? Kérdezhetek?

Figyelt kérdés
Nem a legmegfelelőbb kategória,de a többiben egy teremtett lélek sem válaszolt:)
2013. ápr. 7. 18:06
 1/10 anonim ***** válasza:
...én kozmetikus vagyok ha az jó...de kérdést nem látok.:-)
2013. ápr. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Végül is az is jó:) Szeretnék műkörmösnek tanulni,az érdekelne,hogy mennyire kell hozzá jó kézügyesség, milyen képzésben végeztétek a szakmát,otthon állaltok-e vendégeket,milyen értékű felszerelés kell hozzá,mennyit lehet alkalmanként elkérni?Nektek megéri-e csinálni stb.Minden érdekel:)
2013. ápr. 7. 18:11
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

2 éves nappali tagozatos iskolában végeztem a szakmát még anno,saját szalonom van,oda járok be,kb 1 héten 2-szer 2 délután.Én úgy gondolom a műkörmös szakmát egy pár hónapos tanfolyamon elsajátíthatod,ha otthon szeretnél dolgozni,akkor nem tudsz majd annyit kérni mintha szalonban lennél.Anyagokat folyamatosan venni kell,egy zselé elég drága,és már forgalomban van mindenféle színű,márkájú stb,szóval ezt majd neked kell kiválasztanod.

Sztem úgy érdemes belevágni ha már eleve lenne néhány vendéged,mert nagyon nehéz a 0-ról 0 vendéggel egyből otthon kezdeni.Ki kell "ülni" az időt.Mikor én kezdtem a kozmetikus szakmát,majdnem fél évig alig volt vendégem,aztán ahogy szájról-szájra terjedt a hírem,az egyik vendég hozta a másikat,és már rengetegen voltak.

alapból a szépségszakmában jól lehet keresni,ha okosan csinálja az ember.(ha vállalkozóként fogsz dolgozni,az még több kiadást jelent havi szinten)

Kézügyesség nyilván kell hozzá,főleg a körmös szakmához kell.Én pl jól masszírozok,szépen sminkelek,de egy körömre tutira nem tudnék pár mm-es kis virágot rajzolni akril festékből 1 nap alatt se.De erre valók az oktatók,majd megtanítanak.:-)

sok szerencsét!

2013. ápr. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hello. Ket eve kormozok. Aldom azt a napot mikor eloszor csinaltam kormot. Segitett egy baratnom , de tulajdonkeppen magamat fejlesztettem. Aztan csinaltam egy pedikur manikur tanfolyamot plusz egy mukoromdoszitot. De ezeket csak hogy legyen valami diplomam. Hala istennek bejott a kormozes. Alacsonyabb aron dokgozom es rengeteget. Most hogy babat varok , most kellett csokkentenem napi 8 orara. Heti hat napra. A befeketetes reszet lehetettlen leirni meg meg szoban elmondani is....annyi apro reszre agazodik. Alapbol h elkezd talan 100-200€ kell. Aztab a fejlesztes az sok de megeri. Nekem gyorsan viszajott.

A kezugyessegre kiterve, nekem nem gondoltam hogy sok van. Az kesobb derult ki.

Imadom amir csinalok. Ajanlani tudom

2013. ápr. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Érdekes a kérdés, pont ezen agyalok én is hogy meg kéne csinálni a szakmát. Itthon vagyok az 5,5 hónapos fiammal és van egy közel 4 éves lányom is.


Elviekben lenne kinek csinálni. Lehet hogy ilyet nem is kéne feltennem kérdést, de megkérdezhetem az utolsó válaszolótol ha már ki van alakitva egy vendégkör és ha az ember egy héten mondjuk heti 5 napból 3-at dolgozik 6 órában átlagosan mennyit lehet vele keresni?

2013. ápr. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Gyors kezem van. Mostmàr 1-1ora 15 perc alatt megycsinalok egy kormot. De az elejen kb 2 ora kell hozza. Az a baj, hogy nem magyarorszagon elek. Kb 7euro egy korom nalam. Miota csokkentettem a munkat 600 € keresek havonta. ez is szep. De tenyleg rengeteget dolgozom. Van kialakult vendegkorom . Kb egy ev alatt alakult ki. A legjobb honapomban 250 oraz dolgoztam kb 1200€ kerestem. De akkor nem volt ma a eletemben. Felkeltem.munka -> sem eves sem buli ->sem fozes sem takaritas.
2013. ápr. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6. Voltam es egyben a masodik is. Bocsi a helytelen irasert. Mobrol nyomom es nem engedi hogy javitsak :(


Meg azt hozza tennem, hogy nalunk 200 € az atlagkereset :-/

2013. ápr. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én műkörmös vagyok, ez pedig egy kedves kolléganőm írása, érdemes elolvasni :)

[link]

2013. ápr. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Van benne igazság az tuti. De nekem bejött. (6os vagyok) én azért mertem pozitívat írni. Kedves kérdező, hogy döntöttél?
2013. ápr. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Egyelőre hagyjuk:) Köszönöm a cikket,pont ezekre voltam kíváncsi.
2013. ápr. 8. 08:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!