Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan, akinek kisebb...

Van itt olyan, akinek kisebb (<35cm) fejkör mérettel született a babája? Hányadik hétre, milyen súllyal? Okozott később problémát, lemaradást?

Figyelt kérdés

2021. jún. 26. 12:28
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

34 hétre születtek az ikreink. Mindannyian 31 cm-es fejkörfogattal. Másfél hónap múlva, tehát amikor születniük kellett volna, akkor kettőjüknek 35,5 cm volt, harmadikuknak csak 32,5 cm. De ő súlyos agykárosodást szenvedett születése után, így bent volt a pakliban a sok probléma mellett a kisfejűség is. Ekkor mondjuk más tünete még nem igazán volt. Enyhe izomtónus eloszlási zavart látott a gyógytornász, de mozgásban az ekkor elvártat még tudta.

Ha a mostani neurológusban nem bízol, akkor keress fel egy másikat másodvéleményért.

2021. jún. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám is IUGR volt, de olyan fura ezeket olvasni, néha úgy érzem minket szartak le, de senki nem foglalkozott velünk utána...


Növekedett szépen és ennyi. Semmilyen vizsgálatra nem kellett menni...


Most 22 hónapos és semmi gond vele.


5-6 voltam

2021. jún. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 32cm volt a fiam fejkormerete. 40.3ra született 3450g-al.
2021. júl. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a második gyerekem iugr hamarabb is született (37. hét végén) 30 cm fejkorfogattal 2400 g-al. Le se sz@rta senki, pedig utána többször jeleztem hogy túl aluszekony, utána alig gagyogott. A súlya, és hossza abszolút átlagos egyébként, fejkormerete is kezd átlag lenni.

Az elején mérges voltam, mostmár úgy vagyok vele, hogy ha megvizsgálják és kijön hogy valami szörnyűség van vele attól sem lesz jobb.

Nyugodtan visszautasithatod a vizsgálatot, ha nem gyanakodnak valami olyanra amire azonnal kezelés kell.

2021. júl. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, most milyen idős a gyermeked?
2021. júl. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Időre született gyerekeknél is 34 cm-es fejkör az átlag, a <35 egyáltalán nem "kicsi", 32 cm-ig teljesen hétköznapi.
2021. júl. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

13as vagyok. Én amióta erre a kérdésre válaszoltam az jár a fejemben, hogy nekem miért nem mondta szülésnél senki, hogy a 32 az kicsi.

Amint látjátok minden más normális volt. Súlya is, és nem volt korababa sem. Iugr sem volt. Fel sem merült. Mindig teljesen átlagos volt végig a mérete terhesség alatt. Na most 4 éves. "Nehéz baba" volt több szempontból és kisgyerekként sem könnyebb. Beszéde megkésett, éppen folyamatban van a vizsgálata pedagógiai szakszolgalatnal, mert nehezen illeszkedik be az óvodába.


Amióta olvastam ezt a kérdést azon gondolkozom, hogy lehet ezek összefüggenek?

2021. júl. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
#17: azért nem mondták, mert nem veszélyesen kicsi... kb. az alsó 10%-ba tartozik a fiad 32cm-es fejkörrel, de ez azt jelenti, hogy minden 10. baba kb. ekkora, szóval teljesen hétköznapi, normális dolog.
2021. júl. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

13 vagyok. Köszi 18.

Akkor ezek a "furcsaságok" nála nem függenek ezzel össze, remélem. Amúgy az is lehet, hogy elmérték.. én ezen se csodálkoznék.

2021. júl. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
41. Héten, 31 cm-es fejjel, 2950-el, 51 cm-el született a babám, teljesen egészséges. Terhesen szekáltak, de miután megszületett nem… nem is értem.
2021. júl. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!