Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnek a ferjemmel...

Hogyan tudnek a ferjemmel dulore jutni?

Figyelt kérdés

Van egy 9 honapos elenk, virgonc fiunk. Imadom, a szemem fenye. :) Ejjel atlagosan 2-3x kelek hozza.


Tavaly nagy hassal terhesen nem voltam hajlando nyaralni menni. Nem ereztem magam komfortosnak a boromben es a meleget is nehezen turtem...

Iden se szeretnek nyaralni menni 3asban, amin a ferjem kiakadt. Mar nagyjabol visszanyertem a szules elotti alakom, szoval nem ezzel van a baj. Hanem a "gyerekkel".


Elvagyok vele itthon, de nincs semmi kedvem ahhoz, hogy egy full ismeretlen helyen kelljen ugyanugy kelnem hozza, a tuzo melegben magamon vinni a hordozoban. Sosem voltam a passziv pihenes hive, nekem nem nyaralas, ha egesz nap a parton pesztralnam a fiam, amig a parom uszik egy kort. Regen mindig elszornyulkodve neztuk azokat az anyukakat, akik a " gyerekhez voltak lancolva" egesz nap a strandon. Kilometereket tologattak oket. :D Most meg azt kapom, hogy mi az, hogy nem akarnam elvinni a gyereket hosszuhetvegere Egerbe.... Teljesen ki van akadva. (Pedig szerintem a gyereknek ilyen korban meg edes mindegy, hogy hova visszuk vagy nem visszuk. Allatkertbe is voltunk, nyilvan nem elvezte, elfaradt es orakig hisztizett...) Idezem: egy csalad vagyunk, a gyerek is hozzank tartozik, mostantol nincs ilyen, hogy kettesben nyaralas. Mikor mondtam neki, hogy akkor en nyaralok, o meg altassa ejjel a gyereket ( simizni kell egy kis ideig, hogy erezze a kozelsegunk, nagyon ritkan ringatni), akkor mondta, hogy hat azt o biztos nem. :( Egyebkent besegit eleg sokat, de ejjel nem kel fel. Nagyon kifarad mindig a munkaban.


Anyukamnal mar aludt sokszor a pici, szeretik egymast, anyu nem is dolgozik, 60 alatti, birja meg boven a strapat. O szivesen bevallalna a fiunkat. Meg is erti, hogy nem vinnem magammal.


Mi lenne a jo kompromisszum? Vagy csak en vagyok tul kenyes es lekene adjak? Nem magamra gondolni, hanem harmunkra egyutt?


29/N



2021. jún. 27. 06:44
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
61%

Aki olyanokat írogat, hogy aki szül tudja mit vállal... az ássa el magát. Undorító, rossz indulatú gonoszság.

Nem tudja az ember, hogy mit vállal, még akkor sem, ha esetleg sokat olvas róla. Azt se tudhatja, hogy rá milyen hatással lesz a kialvatlanság, nem lehet előre tudni mennyire fog elszigetelődni és az milyen lesz pszichésen.

2021. jún. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
28%
Jó hamar meguntad szerencsétlen gyereket.
2021. jún. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
58%

Az egri programok:

1. Városnézés, ez bőven megvan fél nap alatt.

2. Strand, ezt ugye otthon is lehet.

3. Borozás, ez nem opció gyerekkel.


Én se mennék egy 9 hónapos gyerekkel, pláne, ha a férjem kijelentené, hogy ő aztán nem kel fel a gyerekhez nyaralás alatt sem.

2021. jún. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
86%

Tavaly a fiam 6-8 hos volt nyáron. Mi Pécsen voltunk és nagyon jól el tudtunk maszkalni. Miért kene magadra kötni? A babakocsi elég jó találmány. Egyébként megértem azt is, ha nem akarod vinni. Nem igazi pihenés a gyerekkel. Csak az en fiam 1,5 éves és meg soha nem vitt rá a lelek hogy valamelyik nagyival hagyjam aludni. Pedig lassan kellene már…

A kompromisszum része meg teljesen korrekt szerintem. Vagy vállalja hogy ő ejszakazik vagy nem viszitek vagy nem mentek. Ennyi. Eszem a zuzáját, villogna a gyerekkel meg családi nyaralas, de energiát nem tenne bele? Menjen a francba akkor. Ennyi.

2021. jún. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
68%
17 mint írtam mi Pécsen voltunk. 40 fokban is ugyanúgy sétáltunk csak árnyékban. Ha nem légkondis szállások vagy pont ugyanannyi fok van bent is csak meg a levegő se jár. Kerestünk erdei ösvényeket pl Sikonda környéken vannak hűs ösvények. Azt ennyi. De sétáltunk a belvárosban is. Para kapukon átmentünk, élvezte a gyerek is. Igyekeztünk árnyékban maradni. Sokat ivott a baba is. Itt csak egyedileg a gyerek kérdéses mert ha ő nem szereti a meleget és végig ordít, akkor tökmindegy, ne menj sehova vele melegbe csak vízhez. De ha olyan, mint a mienk, akkor marhára mindegy neki, mert nem zavarja a meleg.
2021. jún. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
49%

“ Hogyan tudnek a ferjemmel dulore jutni?”


Szemből a nyakába csimpaszkodsz, és kigáncsolod. Nem árt ha matrac van a földön.

2021. jún. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
63%

Úgy látom, hogy mindkét oldallal vannak gondok, apuka hozza a "de hát egy család vagyunk" szöveget, de amikor felmerül, hogy akkor pl. altassa ő a kicsit, vérig van sértve, nem gyengén önző.


A Kérdező meg nyilván unja, hogy folyton ő van a gyerekkel és amikor nyaralna, akkor is övé a feladat, utóbbi mondjuk érthető valahol (az ősanyákat most be vegyük ide).


Szerintem fel kellene nőni a feladathoz, az nem indok, hogy a kedves férj dolgozik és ezért elképesztően fáradt. Már nem körülötte forog a világ. A Kérdezőnek pedig azt kellene belátnia, hogy a mostani felállás nem működik. Mindenkinek alkalmazkodnia kell. Szép dolog a havi kis éttermezgetés meg privát programok, de ha már most erre van szükség a házasság karbantartásához, az nem lesz hosszú életű.

2021. jún. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
79%

A férj nem kel fel részéhez nem tudok hozzászólni, az enyém akkor is felkel, amikor másnap dolgozik. (Ketten hoztuk össze a gyereket, én is egész nap robotolok.. mindegy, ez más téma). Mi is nagyon féltünk az első nyaralástól, de nagyon jó volt. Mi a Balatonra mentünk, de előtte nagyon rossz idő volt és 18 fokra hűlt, úgyhogy a pancsolós programot átterveztük és minden nap más helyet néztünk meg. Mi babakocsizunk nyáron, cipeléssel nem volt gond, nézelődött, jól elfáradt és éjjel jobban aludt, mint itthon. Mi is az alvástól féltünk, de tényleg semmi baj nem volt. Persze múzeumlátogatást nem lehet szervezni, de felfedezhettek jó játszótereket a délelőtti jobb időben, elmehettek ott is egy strandra (mi is max 4 órára megyünk még most is, ennyi mindenkinek elég) amúgy meg erdős részek is vannak a környéken, ott lehet jót sétálni a hűvösben.

Azt el kell fogadni, hogy gyerekkel a nyaralás jó darabig nem lesz az a szabad program, mint párosban volt. Vagy tényleg nagyszülőkre kell hagyni.

2021. jún. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
0%
teljesen mindegy, hogy kinek mi más működik. persze ötletet meríteni lehet belőle, de a ti életetekben csak az számít, hogy nektek mi hogyan működik. alapvetően a ti nézeteiteket kell megvitatni és mindkettőtök számára kölcsönösen elfogadható megoldást találni. az asszertív kommunikáció sokat segíthet benne, érdemes utána olvasni.
2021. júl. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!