Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy alszik a babátok? Sötétbe...

Hogy alszik a babátok? Sötétben? Csendben? Kis fényben? Stb.

Figyelt kérdés

7 hós a kislányom, és nappal is csak sötétben alszik (lehúzott redőny), és csendben, ja és első baba.

Azért döntöttem így, mert ha egy pici fény is volt a szobában felébredt, ha nem volt csend, felébredt...Azt hozzáteszem, hogy nagyon rossz alvó volt....Most jókat alszik, de megszokhatta így? Mindig ezen agyalok...

Nálatok hogy van?


2010. aug. 26. 17:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
6 hós a lányom és mi elejétől kezdve szoktattuk a zajhoz. Nappal világosban alszik, ahol épp elszunyál, általában a játszószőnyegen. Közben én csinálom a dolgom szól a tv, vagy a zene, utcahang meg minden. Ezt szokta meg. Éjjel meg a kiságyban alszik és a sólámpa világít a szobában, hogy lássam őt. Még itt alszom vele a szobájában.
2010. aug. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
35%

Sajnos a mi 7 hósunk is hozzászokott a csendhez meg az elsötétített szobához, így még főzni sem tudok, amikor alszik, mert pont a konyha mellett van a szobája:((

Én is sokat agyaltam már ezen, hogy el van rontva az egész:((

2010. aug. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
47%
Mindhárom gyerekem az első perctől sötétben aludt a szobájában. Eleinte volt irányfény benn, de később azt is eltettem. Amikor 7-8 hónaposak voltak,megijedtek az árnyékoktól. Ezért inkább sötétben aludtak a legjobban. Soha nem aludtam velük egyszobában.
2010. aug. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nappal nem sötétítek, éjjel nem világítok.

Első baba, eleinte mindenre felébredt, most, hogy már nagyobb (22 hós) jobban lehet tőle zajongani, amíg alszik nappal.

Én mindenre felébredek, pedig én vagyok a 2. gyerek, és még anno a szüleimmel egy egyszobás lakásban éltünk 4-en. Tehát gondolom, zaj volt körülöttem, de mégsem szoktam meg. A Nővérem, aki ugye az első gyerek, úgy alszik mindig, mint akit agyoncsaptak.

Pedig nála akár még csend is lehetett, amikor pici volt.

Szóval szerintem ez nem feltétlen csak szoktatás kérdése.

De tény, hogy jobb, ha nincs síri csend amikor alszik.

2010. aug. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Szia, 11 hós a fiam, első baba. Első naptól kezdve sötétítek nappal és nem világítunk nála éjjel. Külön szobában, zárt ajtó mellett alszik. Éjjel nagyon szuperül alszik 2 hós kora óta, nem kel fel, vagy ha megérbred, magától visszaalszik. Szomszéd szobában házimozit nézünk nem halkan és nem ébred fel rá. Nappal viszont sokszor megérbred, kell neki a csend és a sötét, megszokta. Bár a kocsiban is jól alszik.
2010. aug. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Kisfiam 6 es fel honapos. Nappal elalszik barhol de eszrevettem, hogy csak max 40 percet vagy 1 orat. Ha viszont felviszem a kisagyaba es elhuzom a sotetitot akkor kepes 2 orat is aludni egyhuzamba de volt, hogy 3 orat is aludt. Gondolom igy sokkal nyugodtabb, nem zavarja semmi. De nem csinalok belolle gondot, van, hogy a hintajaba alszik vagy eppen a pihenoszekbe pihen. Ejjel vilagit nalla egy uvegszalas lampa. Ezt bamulja es ebbe alszik bele es ejjel sem kapcsoljuk ki neki. Mar ahogy a kisagyba tesszuk este etetes utan mar fordul a szekreny fele (szekreny tetejen van a lampa) es varja, hogy bekapcsoljuk neki nagy mosolyogva.
2010. aug. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
1 szobás garzonban lakunk,így megoldhatatlan a csend és sötét(nincs redőnyünk).de nem is bánom,mert kezdetektől ezt akartuk.ha lesz külön szobája,talán besötétítek,de teszem majd ugyanúgy a dolgom,nem lesz néma csend.
2010. aug. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nyilván megszokja...

Lányaim éjjel töksötétben alszanak, redőny le, ajtó be, csak egy pici két ledes smile éjjelifény van bedugva.

Nappal redőny lukacsosra, ajót be, halvány fény van, mert ez nappali alvás, nem éjjeli.

A fénnyel nem értek egyet, a csenddel sem. Főleg, ha lesz még egy babád, nem tudom hogy fogod elérni, hogy csönd legyen...

A nagyon is úgy szoktattam, hogy mikor aludt, jobban odafigyeltünk, de nem volt kuss. A kicsit meg elvből a zajhoz, sosem csitítottam nagylányom, mert egyrészt nem is lehet, másrészt mindig lefety van, a kicsi tanuljon meg így létezni, mert csend sosem lesz...

2010. aug. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

éjjel: a mi hálónkban van a kiságya, este ha elaludt, még szoktunk tv-zni, persze halkan. még 4-5 alkalommal is ébred, szopizik és alszik tovább. de engem nem zavar, megszoktam, ő meg majd kinövi.

nappal: behúzom a sötétítőt és becsukom az ablakot is, mert az utcára nyílik és engem is zavarna az utcazaj a pihenésben. becsukom az ajtót is, és nem csörömpölünk, de azért nem is mászkálunk lábujjhegyen. én is arra törekedtem, hogy ne kelljen halálos csendben lenni, ha alszik, mert sok dolgot csak akkor tudok megcsinálni. tegyük hozzá, van, hogy egy sóhajtásra felébred, 20.-án pedig végigaludta a babakocsiban a tűzijátékot:D nem lehet kiszámolni nála.

2010. aug. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Bocsi,hogy a kérdésednél kérdezek én is,de ezt sosem értettem,hogy miért kell egy babát a zajhoz szoktatni???Nem azt mondom,hogy tök csend legyen és meg sem mozduljon senki,mert akkor tényleg nem tudsz mellette semmit csinálni,de szerintem az,hogy zajongunk,megy a zene, a tv, a rádió ez nekem sok!Neked jó lenne így aludni?????Egyébként az én babám nappal lukacsosra hagyott redőnynél alszik,éjszaka meg sötétben.
2010. aug. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!