Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 évesnél idősebb babáitokkal...

1 évesnél idősebb babáitokkal hogyan foglalkoztok, értelmi fejlődésének érdekében?

Figyelt kérdés
Napi x órát tanítgatjátok, vagy fejlesztő játékokat játszotok, vagy?
2010. aug. 26. 18:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Játszom vele, "segít" a házimunkában, engedem, hogy maga tevékenykedjen, használhassa a fantáziáját, sokat beszélek hozzá, énekelek neki, mondókázok, mesekönyvet nézegetünk... Külön "fejlesztőjátékot" nem játszunk, mert nem tartom szükségesnek. Egy kisgyereknek minden tevékenység fejlesztő. Az is, ha maga játszhat, az is ha segít, az is, ha oda ülök mellé, bekapcsolódok a játékába... Tanítani nem szoktam készakarva, hiszen a gyerekek utánzás alapján tanulnak... egy pedagógus anyuka
2010. aug. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
sok mondókázás, mesélés, éneklés, közös játék:) de ha foglalkozol vele, szerintem mindeképpen ideális lesz a fejlődése!
2010. aug. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én sem szoktam külön fejleszteni, inkább arra figyelek, hogy minden játékból tanuljunk valamit. Ha hoz egy könyvet, kihasználom és olvasok vagy mutogatok belőle. És én is hagyom, hogy felfedezzen. Nem használok szakkönyvet, vagy ilyesmit:)

Bármit csinálunk, azt elmagyarázom, aztán próbáljuk megcsinálni:)

2010. aug. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!