Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7-10hós baba szavakat mond?

7-10hós baba szavakat mond?

Figyelt kérdés

Olyan sokan írják hogy 7-10 hónapos babájuk már szavakat mondott.

Én sosem láttam még ilyet.

Számomra annyira hihetetlen hogy egy kúszó, mászó baba "beszél"

Ha ti láttatok ilyen gyerkőcöt.

Milyen szavakat mondott?

Mennyi szót tudott?

Rendeltetés szerűen használta?

Tehát nézte az anyját és szólt neki h anya, vagy etetni akarták és mondta hogy nem?

Tisztán mondta a szavakat?

Köszönöm


2021. júl. 5. 06:52
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
53%
Ilyen gyerek nem létezik.
2021. júl. 5. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
68%

Enyém 10 hónaposan annyi érthetőt mondott, hogy "mama" és "nem". A nemet rendeltetésszerűen használta, a mamára azt hittem, hogy anya értelemben használja (a nővére úgy mondja), de később kiderült, hogy ez nála figyelemfelhívó szó volt, bárki mástól bármit akart, mamát mondott sokáig. Azóta tisztázta magában a dolgokat, 1,5 éves és a mama kizárólag az én megszólításom ma már. Mondjuk sokkal többet azóta sem beszél, az aktív szókincse azóta is csak pár szóból áll (autó, vigyázz, cica - ez nála az összes állatot jelenti, igen - ezt csak pár napja mondja, víz).


Viszont 10 hónaposan már nem kúszott, akkoriban kezdett el járni.

2021. júl. 5. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
62%
10 hónapos lesz a lányom. Azt mondja "nem", ha nem akar valamit. Ennyi, mást nem mond, de ezt rendeltetésszerűen használja. Nem beszél, az más, de szót/szavakat ilyenkor már mondatnak a babák, annyira nem ritka ez.
2021. júl. 5. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
38%

Mindket lanyomnak 1evesen mar 40-60szavas szokincse volt, irtuk mindig a hutore, 15hosan mar tomondatokban beszeltek DE tisztan emlekszem hogy 8hosan meg csak epp elkezdtek h babababa, tátá. Szerintem 10ho utan lodul meg meg azoknak is, akik fogekonyabbak ra.

Legkisebb 8hos, formalja a szotagokat, egy-egy betut hajtogat napokig pl gö gö, dö dö de kanyarban sincs a klasszikus "beszed".

2021. júl. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
80%

9 hónapos a babánk.

Az apjának egyértelműen mondja, hogy “pa”. A kutyára pedig, hogy “va”.

Ezeket tudatosan használja. De ennyi. Értelmes szavakat nem mond.

Illetve azt mondja, hogy baba, meg mama, de ezeket nem használja tudatosan.

2021. júl. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
84%
8 hónapos a lányom de csak annyit mond, hogy "bababababa" meg talán azt, hogy ap meg ma. 😀😀
2021. júl. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
51%
Nálunk ,11 hónaposan még csak kúszott, a baba, pa (apa), nya (anya), vává (kutya), nyááá (nyuszi) volt a tudatos szókincs. Ekkor kezdett minket is utánozni, sok szónak mondta az első vagy jellemző szótagját. 7-10 hónaposan szavakat mondó babával még nem találkoztam.
2021. júl. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
64%
9 hónaposan mondta és tudatosan használta a cica (tzizzza) szót a macskára, de kb csak másfél-2 hónapig. Azóta 16 hónapos a cica szó azóta se hangzott el. Anya, apa, va (kutya), autó, nagyon néha ta (traktor) amiket mond.
2021. júl. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
65%

9-10 hónaposan:( nem 7!!)


Mama

Nem

Baba

Kaka

Apa ( “aba”)

Cici (dzidzi)

Cica (cicc)

Autó —>brümmbrümm

Kutya —>kk nem ment nyilván ezért váltott vau-vau

Ennyi jut eszembe


Nagyobbik ennyit 1,5 évesen produkált csak.


Szóval nagyon változó.. de a beszélő gyerekem stabilan járt 10 hónaposan.


Viszont ismerek nem egyet személyesen, akinek 11 hónaposan mondatok, 2-3 szavasak is mindennaposak voltak.

2021. júl. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
20%
#4 hát persze...
2021. júl. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!