Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9-10 hós babátok mennyit...

9-10 hós babátok mennyit alszik napközben/éjszaka? Mennyit van járókában és mennyit "szabadon"?

Figyelt kérdés
2010. aug. 26. 21:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

A lányom a jövő héten lesz 9 hós,de már kapaszkodva megy,szóval a pakolás már gondot okoz...

Éjjel kb 9-től alszik 6-7ig!Nappal pedig 6 hós kora óta egyszer alszik 2,5 órát!Szinte percre pontosan!

Kb heti 1 órát van járókában,inkább a nappali közepén játszik és a bútorok mellett körbejárja az egészet!De az egész nappali alsó polcain a játékai vannak, meg 95%-ban már babaiztos,szóval olyan mint egy nagy járóka!Egybe van a konyhával nekünk így vált be!

És Ti?

2010. aug. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

11 hónapos lesz. Mostanában éjjel sokat megébred a foga miatt, de gyorsan visszaalszik. Este 8tól alszik -felébredve- reggel 7ig. Napközben összesen átlag 2 órát alszik.

Nincs járóka, "szabadon" van.

2010. aug. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam 9 hós és általában reggel legkésőbb 9:30-kor ébred,12-14 óra között alszik 1,5-2 órát és mikor hogy jön ki van amikor du. 5-6-7 körül elalszik és ez változó hogy mennyit alszik attól függően hogy mennyire fáradt el.Ha mondjuk 5-6 körül alszik akkor általában fürdés után 8-9 körül már alszik,de a napokban volt olyan is hogy éjfélkor aludt el.Ez teljesen a napjától függ.Pl. ma 9:20-kor ébredt du.-n 2-kor elaludt és 4 óra után ébredt fel,így már az esti alvás elmaradt és 8 óra után már szundított.Járókában egyáltalán nincs,általában el van egyedül a szőnyegen.Most fedezte fel hogy fiókot ki lehet húzni és abból még rámolni is lehet,az ajtót lehet csapkodni stb.Ja úgy egyedül hogy azért ott vagyok körülötte és figyelem hogy mit csinál :-) és ha nem a földön akkor az ágyon játszunk vagy beteszem a kiságyába,ott is szeret lenni.

A te babáddal mi a helyzet?

2010. aug. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A babám kb. két hét múlva lesz 9 hós. Este 9-től reggel 7-ig alszik általában, de éjjel egyszer felébred. Ilyenkor csak kicsit ringatni kell, enni nem kap. Délelőtt és délután alszik, van, hogy fél órákat, van hogy 1-2 órát. Most már egy hónapja mászik, feláll, ül. Járókában napi 1-2 órát van. A szobájában szabadon szintén 1-2 órát, ezen kívül napi fél órát bébikompban száguld. Ezeken kívül elég sokat szoktunk sétálni, és mostanában nagyon megkedvelte a hintát, de mivel nekünk nincs kertünk (csak a nagyszülőknek), ezért szobahintában is van néha, és most már lehet vele menni a játszótérre is.
2010. aug. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Reggel 8-8.30 körül kel, 11kor alszik 1-1,5 órát és délután is kb. 1 órát, általában 4-től. Este 9 körül alszik el, és mostanában nagyon sokszor felébred (van, hogy 5ször is) éjszaka. Szerencsére gyorsan vissza is alszik. Talán a foga miatt vagy ki tudja. Nálunk ez ilyen ébredős időszak lett :(. Nálatok hogy van?
2010. aug. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat!Nekem ikreim vannak.Este 8 -tól reggel 8 ig alszanak,aztán még visszaalszanak 10 -ig,nem mindig.Ezután fél 1 től alszanak kb. fél 3-ig.Voltaképpen azért kérdeztem ezt tőletek,mert eddig aludtak 5-6 órától is egy kicsit kb. fél-háromnegyed órát,de ez úgy tűnik h most megszűnőben van.A gond viszont az,h így nem bírják ki fél 3 tól este 8 ig,iszonyatosan fáradnak,üvöltenek már fürdéskor,de aludni nem tudnak,nem nyugodnak el,csak rendetlenkednek egymással.A járóka mivel ketten vannak,fontos számunkra,mert szinte mindig egyedül vagyok és persze ott a házimunka,nem merném őket egymagukra hagyni úgy h nem látom őket.Mostanában viszont már nagyon sokat vannak kint,ebben különösen elfáradnak,a jövés menésben,pakolásban,felfedezésben.A hinta nálunk is jó szolgálatot tesz.Nálatok esetleg volt ilyen átmenet abban h hányszor alszanak napközben?
2010. aug. 26. 22:37
 7/7 anonim ***** válasza:

22:04-es válaszoló vagyok.

Amint látom nem csak nálunk "probléma" az éjszakai ébredés.

Érdekes hogy több mindenkinél olvasom.Vajon mitől lehet ez?

Olvastam egy olyat hogy szeparációs szorongás+hogy most tárul fel a világ előttük és ezt dolgozzák fel éjszaka és ezért ébrednek meg.Nem tudom mi igaz de nálunk pl. a fiam csak akkor nyugszik meg ha odabújik hozzám vagy én hozzá.Az apja olyankor meg sem vigasztalhatja mert inkább jobban ordít.Érdekes időszak ez a babáknál nem?

2010. aug. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!