Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fuldoklott a baba és leblokkol...

Fuldoklott a baba és leblokkoltam. Más is volt már így?

Figyelt kérdés

1 órája történt, a pici jól van. A babakeksz akadt meg a torkán. Kivettem őt az etetőszékből, amikor láttam, hogy öklendezne/köhögne, de nem tud. Lehet levegőt sem vett. Csak a vállamon tartottam és ütöttem a hátát, de nem erősen. A férjem szaladt oda, hogy a térdemre tegye és ő ütötte ki nagy nehezen belőle a korábban lenyelt falatokat. Jártam babaelsősegélyre és mégsem azt csináltam amit tanultam, egyszerűen leblokkolam, hirtelen úgy véltem ez is csak egy sima félrenyelés, de nem az volt, utólag rettenetesen ijesztő volt.

Ha a férjem nem segít lehet meghalt volna. Vagy elképzelhető, hogy idővel kapcsoltam volna és jól cselekedtem volna? Borzasztóan érzem magam, azóta csak sírok. Úgy érzem megbuktam, mint anya. Mindenki szerint túlféltem a gyereket, mégis ledermedtem és ha nincs a férjem lehet tragédia lett volna a vége.😢


Mással előfordult már hasonló? Hogyan tette túl magát rajta? Túl lehet egyáltalán?


2021. júl. 10. 12:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%

Elképzelhető,hogy idővel kapcsoltál volna de mivan ha késő lett volna? Utólag már hiába rágódsz ezen,örülj annak,hogy ott volt a férjed ,a baba jól van.

Én egyedül voltam vele otthon, amikor lenyelt egy vackot és hiába nem jártam tanfolyamra,tudtam ,hogy nem szabad ütögetni. Nem jött fel így sem,lenyúltam a torkán és azzal segítettem neki. Ilyenkor totál kikapcsol az agy de nem szabad kétségbeesni,mert lehet,hogy nincs ott segítség csak magadra számíthatsz. Nem buktál meg anyaként,tudom nehéz lesz magad túltenni ezen,de nem megoldás ha emészted magad,mert az kinek jó?!

2021. júl. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Sajnos nagyon nagyon sok ilyen fog még történni amikor másodpercre kell cselekedni ,mert kiesik az erkélyről , mert valahogy kiszedte a kést a fiókból amég pisiltél, mert éppen bekapcsoltad a mosógépet amég vihogva bejutott a wcbe és igyekszik megenni a duck korongot a wcből.... hu és sokszor félre fog nyelni. A lényeg, hogy higgadtnak kell lenni és nem a tragédiát látni , de úgy gondolom az ember belejön egy pár ilyen eset és legközelebb már Te is meg tudod tenni , ha félre nyel az lesz az első ami beugrik , hogy lábra fekteted ( bár én előbb mindig benyúlok a szájába , általában sikerül kikapni gyorsan ) , de ezek után ne aggódj nem felejted el :) nem vagyunk mentősök sajnos , de gyerkek mellett kell az önfegyelem , hogy tudj cselekedni bármi van:/ de tényleg bele lehet jönni tökre rááll az agyunk szerintem ez is ilyen ösztönös :D
2021. júl. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Embere válogatja. Anyukám, húgom leblokkolós, én nem.


Ez szerintem nem változik, tapasztalat alapján.


Volt, hogy akkor kapcsoltak, hogy baj van, mikor már nem volt semmi baj, mert megoldottam. (húgom fia félrenyelt. Csak álltak ott, pedig a húgom ápolónő!!)

2021. júl. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Hát igen, nem jó ha emésztem magam, de lelkileg egy most taccsra tett, azóta is sírok. Ha meg ránézek életem értelmére, akkor meg folyton az jut eszembe, hogy mi lett volna ha másképpen végződik...😥


Azóta Youtube-on nézegettem baba elsősegély videókat és úgy döntöttem pár naponta megnézem őket + mondtam a férjemnek, hogy tesztelgessen amikor nem számítok rá. Pl amikor sorozatozunk mondja, hogy pl 30 percem van "újraéleszteni" pl egy játék babát. Hátha annyira berögzülnek a hirtelen cselekedetek, hogyha ne adj Isten baj van, akkor reflexből tudjak cselekedni. Lehet ezért sokan hülyének néznének, de szeretném a legnagyobb biztonságba tudni a babámat, főleg ekkora csalódás után.

2021. júl. 10. 17:52
 5/12 A kérdező kommentje:
Hú 3-as, nagyon büszkék lehettek rád anyudék! Irigylem az ilyen "gyorsan kapcsoló" embereket, a férjem is ilyen, az élet minden területén.
2021. júl. 10. 17:53
 6/12 anonim ***** válasza:
A 30 percet nem értem. Nem sok az egy kicsit?? 1-2 perc oxigénhiány már pont elég az agynak.
2021. júl. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Jajjj, 30 mp-et akartam írni.
2021. júl. 10. 18:14
 8/12 anonim ***** válasza:

Az már inkább.. :)


Nyugi, legközelebb már hamarabb kapcsolsz, ha baj lenne.

Mivel ütögetted a hátát, nem blokkoltál le!

Ne emészd magad túl, nehogy túlféltő legyél! Annál nincs rosszabb.

2021. júl. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez azért fejleszthető és idővel alkalmazkodsz.


Mikor életemben először nekem rontott egy kutya, annyira megijedtem hogy bepisiltem és lefagytam egy helyben (felnőtt emberként). Leírhatatlanul szégyelltem magam hogy ennyire nem tudtam semmit csinálni. Utána tudatosan próbáltam készülni. Jóval később, mikor már a saját gyerekem felé rontott egy kutya, olyan automatikusan cselekedtem mintha mindig is erre készültem volna és sikerült úgy elzavarni a kutyát, hogy nem okozott sérülést, csak ugatott meg megijedtünk.


Ez más példa, de a lényeg hogy a teljes lefagyásból eljutottam a cselekvésig, tehát legközelebb neked is jobban fog menni. Ne szégyelld magad, ez nem a te hiányosságod, csak nem szoktad meg a helyzetet.

2021. júl. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ez velem is megtortent, a ferjem nem volt otthon csak en a 3 gyerekkel, elfordultam egy pillanatra, es kozben a kislanyom szolt, hogy kek a baba feje. En is utottam a hatat, de nem tortent semmi, kozben ott allt a 3 eves meg az 5 eves gyerekem, gyorsan a szobajukba kuldtem oket,hogy ezt ne kelljen nezniuk. Probaltam belefújni a gyerek szajaba, hatha vmi tortneik, mivel levegot nem tudott venni, csak kilelgezni az a nagyon picit, amit meg tudott. Hivnom kellett a mentoket, mert aut hittem ott hal meg a gyerekem. De annyirq leblokkoltam,hogy fogalmam nincs mit mondtak a telefonba, en meg panikszeruen lenyultam a kisfiam torkaba es akkor ereztem, hogy egy kis levegohoz jutott. De az egész apró kis teste el volt ernyedve, borzalmas volt. Vegul be is vittek a korhazba es ott voltunk egy ejszakat.

Azt csak azert irom, hogy sajnos ennel rosszabb is lehetett volna es szerencse, hogy nem. A ket nagyobb gyerekem utana hetekig beszelt arrol, hogy azt hittek meghalt a kistestvérük. Eletem legborzasztobb élménye. Es mire kieertek a mentők az 5perc volt szoval osszesen nagyjából 7 perc az egesz, nagyon rövid idő de mégis ugy tunt mintha orakig kuzdottem volna a fiam eleteert.

2021. júl. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!