Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez normális vagy csak nekem fura?

Ez normális vagy csak nekem fura?

Figyelt kérdés
Tesóm nemrég szült első baba. Soha nem gondoltuk volna hogy neki egyszer gyereke lesz mivel mindig hangoztatta hogy ő soha nem fog szülni. Amik nekem fura dolgok nem mehet a tv a kicsi közelébe, csak úgy alszik el ha szoptat így akár 4-5 órát is egy helybe ül a gyerekkel mert ha leteszi ordít. Rengeteget sír szegény mondtam neki adjon neki cumit de nem fogadta meg a tanácsot nem szólok bele. Nekem az összes gyerekem cumizott lehet ezért fura. De már rendesen sajnáljuk szegény gyereket annyit sír. Ha ölbe van ha ringatjak mindegy semmi nem jó.
2021. júl. 10. 20:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

Normális. Vannak ilyen gyerekek. Attól hogy te ismersz x gyereket közelebbről és egy se volt ilyen, nem jelenti azt, hogy ilyen gyerek nincs. Egyébként meg tesód tök jól csinálja. Minek menjen a tv egy pár hetes baba körül, mikor "mindenki" tudja hogy káros, de legalábbis egyáltalán nincs szüksége azokra a plusz ingerekre.

Mi van ha ő sokáig szeretne szoptatni és fél a cumizavartól? Létező dolog, még ha a te gyerekeidnek esetleg nem volt akkor is. Lehet hasfáájós, azért sír többet.

Ha valóban segíteni szeretnél neki, akkor menjél át hozzá és főzzél neki pl két-három napra előre vagy menj el te bevásárolni vagy segíts takarítani. De az nem segítség, hogy olyanokat ajánlgatsz amit úgysem fogad meg. A tevékeny segítség a segítség. A kéretlen tanács - még ha jó szándékból mondod - akkor sem az.

2021. júl. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%
Nem lehet hogy fáj a hasa és azért sír ilyen sokat?Mondjuk azt mondaná az orvos gondolom
2021. júl. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Nem gondolnám hogy a cumi a megoldás. Lehet elitélni, de én sem vagyok cumi párti. Elsö gyedekemnek sem volt,és most a másodiknak sem tervezem. Neked sem szoltak gondolom bele mindenbe.nekem legalábbis elég kellemetlen lenne, ha hiaba nem akartam elöször gyereket most állandoan kioktatnának... Had tudja már mit csinál. Te meg csináld a tiéddel amit akarsz...
2021. júl. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Többemberes esetleg hasfájós is. Nem csak olyan gyerek van ám aki eszik alszik. Az én fiam is ilyen volt. Bár én adtam neki cumit de attól még ugyan úgy sokat sírt. És az első hetekben éjszaka konkrétan rajtam aludt mert ha letettem egyből fent is volt. Amúgy én azt is megértem ha nem ad cumit. Bezavarhat a szoptatásba. A tévé ignorálása is normális. Nem muszáj már ilyen kicsinek belezombulnia. Semmi baja nincs annak a gyereknek. Nem kell beleütnöd az orrod meg sajnálni csak mert náluk más elvek vannak
2021. júl. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
Valószínű ő ilyen sírós fajta. Lehet hasfajos. Azért nem fog örökké bogni. A cumi meg nem csodaszer. Mi használtuk és a fiam kis ideig szerette, de aztan megtalálta az ujját hat azt el nem vehetem tőle ugye 🙂 Szoval túl kell élni a kezdeteket. Most ez is hogy tv, cumi stb. Mindenki másképp gondolja.
2021. júl. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%

Elsőnek igaza van, segíts neki azzal, hogy kitakarítasz, bevásárolsz, viszel főtt kaját, vagy akár csak azzal is, hogy 10 percre átveszed napközben a babát (ha ennyit elvan nalad), amíg tesód nyugodtan le tud ülni enni.

Egyáltalán nem biztos egyébként, hogy a cumi megoldaná a "gondot", szerintem ezt a részt bízd a tesódra. Majd próbál tenni valamit ha majd akar.

Van olyan baba, akinél a fejed tetejére állhatsz, akkor se lehet letenni - de nyugi, nem marad örökre ölben . :D

2021. júl. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%

Kicsit felment bennem a pumpa.


Az èn lànyom is rengeteget sìrt az első hònapokban ès semmi sem segìtett, ìgy csak fogtam a karomban.

A legjobbat teszi az anyukàja, azzal, hogy fogja, főleg, ha semmi nem vàlik be. Hidd el, ő mèg jobban sajnàlja a gyerekèt, hogy sìr. Mentàlisan is baromi megterhelő.

Inkàbb vigyèl àt ètelt/ vedd àt a babàt picit, a kèretlen tanàcsaid helyett.

2021. júl. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
42%

Nekem egyenesen potyó egy gyerek cuclival a szájában. Aztán később, mikor már megyeget is és magyaráz ki a cumi alól, na azzal meg ki lehet kergetni a világból, nagyon gáz.

Az, hogy a te gyerekeid ilyenek meg olyanok voltak, nem azt jelenti, hogy minden gyerek olyan... A 4 hónapos fiam épp most úgy gondolta, hogy ő nem alszik vissza szopin, úgyhogy lassan hajnali 2, próbálom visszaaltatni. Az unokatesóm fia meg az elejétől kezdve végigalussza az éjszakákat, bár ő tápszeres. Na és?

2021. júl. 11. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
74%
Milyen remek család. Nem irigylem a tesódat.
2021. júl. 11. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
70%
Kéretlen hülyeségek helyett inkább vigyáznál a gyerekre. De nem, az derogál, inkább osztod az észt a semmire.
2021. júl. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!