Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hós babátok beszél már?...

15 hós babátok beszél már? Szavakat mondd már? Az én kisfiam nem igazán beszél vannak olyan napok mikor mondja a maga kis nyelvén de kimutogat mindent és megértjük!

Figyelt kérdés
2010. aug. 27. 13:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem a 18 hónapos lányom annyit mond, hogy táttá, kukk, meg anna anna. Ennyi, ő is csak mutogat. A legrosszabb, hogy mindenki azzal nyit, hogy "jajj, de szép, Beszél már???" és elkezdik mondani, hogy az övéké már miket mond.
2010. aug. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
17hónapos a kislányom,szinte minden szót tud és tudatosan használja.Már simán mondja:"megyünk mamához,busszal.""elment dolgozni,duduval.""áfonyát oda"és mutat a szájába.De vannak körülöttünk ennyi idős kisfiuk és nem tudnak még beszélni.Állítola a fiuk késöbb kezdenek,már tisztábban beszélni.Sokszor mondjuk,nem minden baba egyforma.A szomszéd fiu olyan idős mint a lányom,11hónaposan járt kislányom pedig csak 13hónaposan.
2010. aug. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én lányom is nagyon szépen beszélt már 15 hónaposan. 10-11 hónaposan kezdte mondani az első szavakat, 15 hónaposan pedig olyanokat mond, hogy:

"apuciii jejje ide!"

"kéjjek szépen szőlőt"

Rengeteg tárgyat meg tud nevezni és az összes testrészét megnevezi.


Ő inkább a motorozásban, mászókázásban ügyetlenebb. Míg más gyerek a játszón ezerrel motorozik, ő nagyon lightosan hajtja és hamar meg is unja.


Szerintem minden gyereknek más az erőssége/gyengesége és ez igaz az 1 évesre is és az 5 évesre is.

2010. aug. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!