Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet, hogy a bili fog bevalni?

Lehet, hogy a bili fog bevalni?

Figyelt kérdés

Jart mar valaki igy?

Lattam a jeleket h kislanyom megerett a szobatisztasag probalgatasara ezert belevagtunk. Mindenkepp wc szukitot akartam es nem bilit, hiszen minek szoktassam ra vmire ha utana arrol is le kell at a wc-re?

De ez a szukito dolog nem valik be, nagyon szivesen raul, pisilt es kakilt is mar bele, de csak azert mert raultettem, amugy magatol nem szol ha kell neki, inkabb osszepisili az egesz lakast 😅

VISZONT a strandon mutattam neki h ha pisilni kell szaladjunk egy messzebb levo fahoz es oda guggoljunk. Es ez annyira bejon neki, a strandon minden szol es megyunk pisilni.

Ezert arra gondoltam hatha a wcvel van baj.

Lehet h bilivel kene probalkoznom?


2021. júl. 13. 13:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ki kell próbálni :) Sok gyerek fél a wctől: hangos, magas, nem ér le a lába, úgy érzi beleesik (szűkítő ellenére is). A bilibe nem esik bele a feneke, leér a lába, ezáltal biztonságban is érzi magát és könnyebb nyomni is, ha nem a levegőben lóg a lába (a 4 évesem is támasztja a fellépőn a lábát, amikor a wc-n ül).


Sok szülő szeretné kihagyni a bilit praktikus megfontolásból, és tényleg vannak gyerekek, akik inkább úgy akarják csinálni, ahogy a szülő/nagy tesó - de ezt előre nem lehet tudni :)


Ettől függetlenül benne van, hogy csak tetszik neki a fűben pisilés, vagy ha nincs otthon jobban feszélyezve van, és nem akar bepisilni (bár feltételezem közelebb van a 2-höz, mint a 4-hez, így talán nála ez még nem játszik).


A másik, hogy kezdetekkor irreális elvárás, hogy szóljon - vidd el te rendszeres időközönként, illetve bizonyos napirendi pontok (elmegyünk itthonról, alvás, stb) előtt. Sokáig figyelni kell majd rá, mert vagy belefeledkezik a játékba, és nem megy el, vagy ugyan érzi hogy mennie kellene, de nem akar, mert jobb dolga van. Tehát teljesen automatikus a dolog még egy darabig nem lesz :)

2021. júl. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan mehet a bili, nem kell róla átszoktatni, úgyis a wc lesz majd a menőbb éa akkor azt fogja akarni, amíg kicsi könnyebben tudja használni a bilit, oviban kis wc van, az is méretre olyasmi, mint a bili.
2021. júl. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!