Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Te mikor kezdted el a bilihez...

Te mikor kezdted el a bilihez szokatni a gyermekedet? Mennyi ideig tartott míg megtanulta, hogy mire való?

Figyelt kérdés
Most 13 hónapos a kislányom.

2016. febr. 2. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:

3 évesen, és kb. 10-12 óra alatt tanulta meg. Utána 3-4 nappal a kakit is, két hét múlva éjszakára sem kellett. Azóta eltelt két év, kb. 3 baleset volt a két év alatt.


Szerintem tudta volna előbb is, csak hittem abban, hogy magától dobja majd le a pelust. Hát ez nem igaz minden esetben, van amikor meg kell mutatni. De az biztos, hogy ha érett rá, akkor pikk-pakk megy.

2016. febr. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

2 évesen, hamar rájött, hogy mire való. Eltelt azóta 3 hónap, de még pelenkás. Sokszor szól, ha kell pisilnie, sokszor nem. Éjszakáknak viszont kb 90%-a balesetmentes már, és reggel az első dolga rohanni a biiiiiiiliiiiiiiire (ő kiabálja így, amíg rá nem ül). :-) Védőnő szerint bőven időben vagyunk, nem kell erőltetni, de pont nála jártunk úgy, hogy ott voltunk beszélgetni, és az istennek nem volt hajlandó a pelenkába pisilni, rá kellett ültetnünk a wc-re. :-) Ilyet soha nem csinált előtte sem, meg azóta sem. Védőnő szerint az is ritka, hogy éjszakára lesz előbb szobatiszta valaki, de ezzel sincs probléma, előfordul, csak ritkább.

Előbb nem is próbálkoztunk, most is a jó időre várunk, illetve házfelújítás miatt sokat vagyunk a nagyszülőknél, ahol mindenhol padlószőnyeg van, nem szívesen takarítanánk azt, így nem erőltetjük. Ha beköltöztünk tavasszal a saját házunkba, akkor levesszük róla, szerintem nem lesz gond.

2016. febr. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A nagyobbikkal valamivel 2 éves kora után kezdtük, közel egy évig kínlódtunk, mire a 3. szülinapja táján végre szobatiszta lett, így utólag visszagondolva semmi értelme nem volt. A kicsi belenőtt ebbe, már egész kicsiként szeretett rajta üldögélni (magától, pelusban, én soha nem ültettem rá), másfél éves korától kért néha, hogy ne pelenkázzam be, de akkor még mindig bepisilt. 2,5 évesen egy szép napon sikerült beletalálnia a bilibe, onnantól két héten belül stabilan szobatiszta lett.
2016. febr. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%
21 hónapos a fiam. Nem biliztünk és nem is fogunk. Nyáron kezdjük majd a szobatisztaságra nevelést, akkor sokat lehet majd meztelenül az udvaron. Bili helyett rögtön a rendes WC-re szoktatjuk (gyerek szűkítővel).
2016. febr. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Most másfél éves, pár honapja kapott egy bilit a nagyitól, ezert neha ráültetem... Csak hogy szokja, de szerintem még nem sokat ér. Kb. 10 másodpercet tud egy helyben ülni... :) De szereti nezegetni a biliről szolo könyvet. Ugy szoktam, hogy amig megengedem neki a fürdővizet, addig leteszem a bilit, raültetem, hatha egyszer sikerül pont belepisilnie... De egyelőre csak annyibol áll az egesz, hogy magyarazom neki, hogy nem beleállni kell, hanem raülni... :) Szoval még okosodnia kell hozzá....
2016. febr. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2,5 évesen vettem bilit, eleinte csak fürdés előtt pisilt bele, aztán rászokott a nappali pisilésre is miután nem adtam rá pelenkát.

Kb. 1 hónap alatt megtanulta.

13 hónaposan teljesen felesleges a bili, az idegrendszere még nem érett a szobatisztaságra, bőven ráérsz még vele.

2016. febr. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2 éves kora után kezdtem pedzegetni a témát mindháromnál. 3 évesen lettek szobatiszták.
2016. febr. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!