Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor vettél bilit? Hány...

Mikor vettél bilit? Hány hónapos volt babód? Hogy kell elkezdeni rászoktatni?

Figyelt kérdés

2016. márc. 16. 17:32
 1/5 anonim ***** válasza:
11%
Tegnap. De magamnak vettem. Ha a gyereknek sz@rnia kell, használja a wc-t.
2016. márc. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Másfél éves kora körül, mert előtte úgy tűnt kezd érdeklődni a dolog iránt. Még 1-2 alkalommal használta, aztán jó ideig nem érdekelte,majd végül kb. 2 és fél éves kora körül kezdett "rendszeresen" bilibe pisilni.
2016. márc. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

mi megörököltük, amúgy 14 hós kora körül vettem elő.

Azt hogy kaka, utólag már mondogatta 1 éves kora óta (elég korán kezdett beszélni, így könnyen megértettem ha emiatt szólt), szóval 13-14 hónaposan már rendszeresen szólt ha utólag bement a kaka.

Vettem egy könyvet (Bilikönyv a címe) ezt nagyon szerette naponta többször is elolvastuk, és kb. 14-15 hós lehetett, mikor a pelenkázón az üres pelus felett mondta hogy kaka. Ráültettem, ki is jött neki azonnal. Na akkor mindig figyeltem rá, és kb. heti 1-2 alkalommal sikerült hogy szólt előre és valóban bele is kakált. Aztán 16-18 hós kora közt jött egy időszak amikor abszolút nem érdekelte a bili. Most 20 hós, most kezdjük újra elővenni. Néha szól időben (kb. 2 hetente egyszer) amúgy nekem kell kérdezgetnem, és sokszor még akkor sem mondja hogy mennyünk a bilire, pedig szerintem már érzi ha jönni fog. Szóval mi most itt tartrunk.

Én mindig azt mondom, veszteni valód nincs vele, amíg neki kedve van hozzá, és örömmel ül rá, addig ültesd rá amikor csak lehet, amikor csak szól, vagy ha van sansza a kakának bilinek, reggel, fürdés előtt stb.

De ha egy kicsit is nyüszög akkor hagyd, mert elmehet a kedve

2016. márc. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2 eves kora korul vettunk. Akkortajt szivesen rault neha produkalt is bele, de hamar "raunt" igy annyiban maradt. 2,5 eves kora utan ismet megprobaltuk,addig jelet se adta az erdeklodesnek. Kb. 4 nap alatt teljesen elhagyta a pelust baleset nelkul.
2016. márc. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja, utolsovagyok. Nem jelzett o sehogyse, volt egy popsi pirosodasunk amit szelloztetni kellett. En meg levettem rola a pelust egesznapra. Volt 1-2 nap allando ruhamosas es kornyezettisztitas majd elkezdte erteni a dolgot en megnem adtam vissza ra a pelust. Ha meg nem lattam volna értelmét vagy a haladást akkor nem eroltetem.
2016. márc. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!