Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónapos babám az utóbbi 3...

1 hónapos babám az utóbbi 3 napban állandóan csak vigasztalhatatlanul sír, mit tehetek még ? Orvoshoz kellene vinnem ?

Figyelt kérdés

2 hétten a kiírt előtt született, de szépen hízik, étvágyával nincs baj, úgy tűnik hogy bármennyit meg tudna enni. Az utóbbi 3 napban kezdődött nála hogy csak sír és sír. Főleg tápot adok neki, mert kevés a tejem, de gyakran cicizik is megnyugtatásképp. 2 héttel ezelőtt kezdődött, hogy kb minden másnap vagy harmadnap este 9 körül elkezdett keservesen sírni, semmi nem segített. Akkor elkezdem neki adni minden este Espumisant az esti tejbe. Nem tudom hogy segít e, mert azóta is sírt, lehet hogy talán kevesebbet.

Elkezdtem neki ebéd után Biogaia cseppeket is adni, orvos ajánlására (ezt csak 3-4 napja szedi).

De az utóbbi három napban már nemcsak este sír, hanem napközben is, evés után, evés előtt, sokkal kevesebbet alszik napközben. Sokszor úgy tűnik, mintha puki miatt sírna, maszírozom a hasát, lábával körözök, járkálok vele, átpelenkázom 100x, kamillás vízben fürdetem este, ha ráteszem cicire akkor megnyugszik, néha el is alszik, de ha leveszem újra sír, fürdőszobában üldögélek vele hajszárítót mentetve, ez is segít kicsit, de amint le akarom tenni aludni felébred, és éjjel is ugyan ez. 3 nap nemalvás után már picit lehet idegesebbek vagyunk, azt is érezheti, de probálunk nyugodtak maradni, de már teljesen tanácstalanok vagyunk.

Nem nagyon akarom cseppekkel tömni sem, szerintetek a délutáni Biogaia és az esti Espumisan napi szinten árthat ? Esetleg Espumisan helyett probáljunk ki mást ? Lehet hogy a cseppek miatt sír ?

El kellene vinnünk dokohiz ?

Kérlek adjatok valamilyen tanácsot


2021. júl. 14. 09:36
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
Hasfájás lesz szerintem. Az espumisant minden etetés előtt ( de legfeljebb 3 óránként) adhatod,nem lesz baja. És egy tipp.. tápszer után ne adj anyatejet. Engem lecsesztek csúnyán a kórházban a csecsemősök,hogy amiatt fáj a hasa jobban..ha pótlás,akkor cici után add. Biztos kevés a tejed? Mérted a mennyiséget,nem hízott a pici? Nagyon muszáj a tápszer? Esetleg tápszerváltás segíthet ha megis kell.
2021. júl. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, mértem, fejem a tejem és napi 1 maximum 2 etetesre valót tudok lefejni. Első 1 hétben csak cicizett, mindig elaludt cicin 1-1.5 ora után, azt hittel jól van lakva de kiderült hogy csak belefáradt a szívásba, sárgaságot is kapott, kórházban is voltunk, azóta hozzá kell táplálnom. Cicizés azert van táp után, mert visítva sír és ha cicizik akkor megnyugszik. De ezt nem gondoltam hogy ettől is fájhat a hasa.
2021. júl. 14. 10:01
 3/4 anonim ***** válasza:
69%

De tudod,hogy a fejés nem mérvadó. :) 11 hónapja szoptatok, a mai napig nem tudok fejni 30 ml-nél többet..a baba hatékonyabb,lehet érdemes lenne még egy próba,már erősebb,mint 1 hetesen. 1 hónaposan lóghat rajtad egész nap is akár,en az első 3 hónapban kb csak szoptattam. Persze ha megteheted ( nincs másik gyerek pl) és ha szeretnél szoptatni. Ha igen,én erőltetném egy kicsit,ha sokat van mellen,beindulhat a tejed. Esetleg tanácsadó segíthet. Izomzata rendben,nyelve nincs lenőve? Az is nehezítheti a szopast nála.

Mindenesetre ha ezek nem,akkor tápszervaltás.

2021. júl. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ó, én soha nem tudtam fejni.

2 évig szoptattam!!

Reggelente tejtócsában ébredtem, annyi kifolyt.


Abban biztos vagy, hogy jóllakik? Evés után sem nyugszik meg?


Lehet, hogy nem megfelelő neki a tápszer! VAGY nem bírja a tejet és a tápot együtt.

Akkor inkább találd meg a megfelelő tápszert, és kapjon cumit. Nem ördögtől való egyik sem!


Kakija normális? Laktózérzékenység nem lehet?


A gyerekorvossal járjátok körbe a témát minél hamarabb!

Ahhoz ő még pici, hogy egész nap sírjon!!!

2021. júl. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!