Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik bababoltban, vagy...

Melyik bababoltban, vagy márkától lehet letisztultabb, egyszerűbb termékeket vásárolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Őszre várjuk a kisbabánkat, és lassan szeretnék elkezdeni neki vásárolgatni. Viszont hozzánk leginkább ez a visszafogott, letisztultabb stílus passzol. Színekben a bézs, szürke, old rose, vagy a pasztell árnyalatok. A különböző Disney mintás, kiscicás, kiskacsás és egyéb cuki mintás ruhákat inkább kerülném, ha lehet.

Játékokból is inkább olyat vennék az elején, ami illik a babaszobába, nem a zöld, citromsárga, piros színekben pompázó csodákat.



2021. júl. 20. 11:38
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
59%

Nem érted, amit mondunk... :D Nem a ruháról van szó és nem a pihenőszékről, mert azt valóban le fogja sz.rni. Hanem ezek az ízléses pasztell dolgok nem fogják felkelteni a figyelmét, nem fogja érdekelni őt. Nem fog nyúlni értük, nem fogja rugdosni, nem fejlődik tőle a mozgás. A lányom lassan 4 hónapos, csak a csiricsáré dolgok érdeklik, ez a kedvence, akár 10 percig egyedül elbabrál vele, pedig ettől te biztos rosszul lennél:

[link]


Vállalható alternatívákat javaslok:

[link]

Ez nagyon bejött a lányomnak, egy szép plédet ha leterítesz alá, teljesen jó.


Játékkosár-Csudaságok fb. oldalról:

[link]


[link]


Ebbe bedobálhatod, amit nem akarsz elöl látni és színes. De hidd el, hogy a gyereknek az fog tetszeni.


Amúgy a H&M-től sok ruhát rendeltünk, szépek, jó minőségűek, bátran ajánlom, a neten több minden van, mint a boltokban.

2021. júl. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
77%

Ezek szerint már megtaláltad a befutókat és az ezt áruló bababoltot, akkor minek írsz ki kérdést? Google beírod, hogy “babakocsi”, “pihenőszék” stb stb és a képek között kiválasztod azt a minimál stílusút ami tetszik. Mellesleg ez a minimál vonal ezt hagyjuk, nyugodtan bevallhatod, hogy szimplán divatmajom vagy 🤷‍♀️ Gyakorlatilag semmi alien nincs abban, hogy ilyen cuccokat akarsz, ugyanis mostanában kb mindenki, instán is ez folyik mindenhonnan, nem értem ez miért lenne egyedi, aki azt hiszi hogy ez egyedi az egy kő alatt él?

Mellesleg anno én is így indultam el, hogy nem akarok szivárványszíneket meg giccses dolgokat itthonra, ez babaként még működik, de amikor már majd nagyobb lesz és ő választ akkor ezt úgyis el kell majd engedned, de addig is a kérdés teljesen felesleges “nézzétek de menő modern mami vagyok” vibe, én is tartottam itt 3 éve. :D Kb minden bokorban találsz ma már ilyen termékeket minimális kutatómunka után, konkrétan az emagtól kezdve az ikeáig.

2021. júl. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:
A Mamas and Papast az itteni válaszok alapján néztem meg. :) Ezer bocsánat, hogy nem töröltettem rögtön a kérdést! De nem kell ám rögtön személyeskedni, és beszólni. Tudod, ha hallgattál volna, bölcsebb maradsz. :)
2021. júl. 20. 14:02
 24/41 anonim ***** válasza:
57%
Meglehetősen tájékozott kismama lehetsz, ha még a Mamas&Papasig sem sikerült magadtól eljutnod, de minimál legyen minden azt legalább sikerült már kitalálni :D
2021. júl. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 A kérdező kommentje:
Tájékozottnak tájékozott vagyok, viszont elfoglalt is. Sajnos az időmet az utóbbi időben más töltötte ki, nem az, hogy bababoltról bababoltra járjak. De látom, a személyeskedés továbbra is nagyon megy.
2021. júl. 20. 14:28
 26/41 anonim ***** válasza:
56%
a nagyon elfoglalt kismama azért azonnal rámoccant a mp-ra, és már ki is válaszotta, mit akar ott venni...
2021. júl. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
39%

Hogy egyesek egy egyszerű kérdésbe is bele tudnak kötni, hihetetlen.

Miért kell egyből “majmozni”?

Nem mindegy nektek mit vesz a SAJÁT gyerekének? Tipikus “jaa én nem akarok beleszólni, DE…”

2021. júl. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
84%

Kisbabára ruhából olyat adsz, ami jól esik, mi pl praktikum alapján válogattunk, hogy könnyű legyen ki-becsomagolni. Az tényleg lényegtelen, lehet egyszínű.


Játékból viszont valószínű, hogy a csiricsáré, színes szagos fénylő nyavalyák fogják lekötni. A pasztell színek nem nagyon mozgatják meg a kisbabákat. Én is az egyszerű stílust kedvelem, így a lakás közös részei annak megfelelően néznek ki, a kisfiam szobája viszont színes-mintás-kontrasztos. Amióta ki tudja fejezni az akaratát, azóta mindig egyértelműen a legszínesebb dolgokat szeretné. Ez nem "jó ízlés" kérdése, hanem pici gyerekek, nekik még másképp működik az agyuk, teljesen másképp néznek a világra, más tetszik nekik, más érdekes.


Nekünk a pihenőszéke is hasonló volt, mint amit linkeltél, hogy nem kéne, és egy áldás, a rajta lévő hülye figurák ellenére is, mert ott mindig megnyugodott és tudtam mellette tevékenykedni. :D Nem cseréltem volna le egy ízléses darabra, csak azért hogy passzoljon a konyhabútorhoz, mert nem ez volt a lényege.

2021. júl. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
64%
27, bocs, de épeszű ember reagál arra, hogy játékból is babaszobába illőt akar venni. Normális ember nem a szobához, hanem a gyerek igényéhez választja a játékot.
2021. júl. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
72%

Bocs, de egy újszülöttnek milyen játék igénye van?

Én is a szobához passzoló halvány színű, nem csiricsáré “játékokat” vettem mind a két gyereknek az elején. Ugyan úgy imádták a pasztel színű körforgót, a fiam konkrétan fél órát is feküdt ott és nézte/hallgatta. Remekül elvolt a halvány szürke pihenőszékben is. A krémszínű adamo hintát is imádták mind a ketten.

Majd amikor már elkezdtek érdeklődni, akkor persze én is megvettem a színesebbeket, a lányom szobája már gyakorlatilag rikító rózsaszín, nem zavar.

De az elején oly tök mindegy annak az újszülöttnek!

2021. júl. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!