Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogyan tudnak az emberek...

Hogyan tudnak az emberek megszabadulni olyan "kacatoktól", amik fontosak számukra, de rontják a lakás összképét?

Figyelt kérdés

Lakásvásárlásra vagyunk és tegnap néztünk egy gyönyörű kvázi minimalista otthont és elgondolkodtam rajata hogyan tudnám majd én is elérni, hogy ilyen szép legyen a lakásom. Rájöttem hogy a sok apró kacattal van a próbléma, de ezekhez mind-mind emlékek fűződnek. Pl most ahogy körbe nézek a polcokon van itt nászajándékba kapott művirágbox, első valetinnapra adott kézzel készített képkeret, születésnapra kapott cserépbaba, Lengyelországi festett fadoboz, angliai fém kekszes doboz, erdélyi ládikó. Csupa olyan tárgy ami valamilyen emléket őriz és ezeket én nem tudom kidobni...


Ugyanakkor szeretnék egy szép rendezett modern otthont.


Gondoltam arra is, hogy összedobozolom és elrakom, de akkor lesz egy olyan szekrényem, amiben csupa olyan cucc van amit sose fogok elővenni, használni, ezt is értelmetlennek tartom...


Akiknek ilyen letisztult, modern otthonuk van hogy tudnak megválni ezektől a "kacatoktól"? Ha megválnak tőlük a rokonok hogy viszonyulnak ahhoz, hogyha megtudják, hogy kidobták a tőlük kapott ajándéktárgyat?



2021. ápr. 19. 12:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Én bedobozolnám őket és elraknám a szekrénybe, aztán ha évek múltán sincs rájuk szükség, lehet jobban rá tudod venni magadat, hogy kidobd.
2021. ápr. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%
Akiknek ilyen minimalista otthonuk van, azok nem gyűjtögetők. Ennyi.
2021. ápr. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
Én egy vitrines szekrényt "áldoztam fel" erre a célra. Szem előtt is vannak, meg nincsenek is. Meg a port se fogják :)
2021. ápr. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%

Nekem az segített, hogy olvastam egyszer egy regényt, amiben meghalt a nagymama és tele volt a lakása kacattal. Az egyik unokája még tizenéves volt, de ő állt a legközelebb a nagyanyjához, minden kacatjának ismerte a jelentőségét, így nagy fájdalommal élte meg, hogy a nagymama saját gyerekei mintegy "vakon", érzéketlenül hajigáltak ki mindent.

Akkor átgondoltam a saját kacatjaimat és egy csomótól megváltam úgy, hogy inkább én dobjam ki őket, mintsem majd valaki, akinek semmit nem jelentenek. ;)

2021. ápr. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
47%

Az én "saját kacatjaim" részei és fontos emlékei a saját életemnek, a múltamnak és a jelenemnek. Ráadásul értékesek is.

Egy éppen esedékes minimalista divathóbort miatt nem fogok mindent kidobálni csak azért, hogy egyesek szemében trendi legyek a fészbúkon.

2021. ápr. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
26%

"Rájöttem hogy a sok apró kacattal van a probléma"


Egy ilyen minimalista lakás megfelel pl. egy ízléssel nem rendelkező, de milliókat kereső focistának, akinél egy lakberendező ilyen trendin berendezte.

Így a hazavitt csajok már a látványtól beájulnak az ágyikójába. Másnap reggel meg jön a takarítónő -aki rendszeresen rendet rak- kidobja a szennyest meg a magukat ottfelejtett csajokat.


De el tudnád képzelni ugyanezt a "gyönyörű minimalista" lakást egy átlagos magyar család hétköznapjaiban is??

A lecsó- vagy a pörköltszag átjárja a lakást, beivódik a bútorokba és amíg te kint főzöl a konyhában, a három gyerek nutellás kézzel összefogdossa a fehér bútorokat, szétdobálja a legókat és szép színes filctollakkal összefirkálja a falakat. stb...stb...


Lehet, hogy nem csak "a sok apró kacattal van a probléma" ??

2021. ápr. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Senki nem látja a facebookon hogy milyen lakásban élek, én magam szeretném ha a lakásom ilyen lenne, és egy ilyen helyre mehetnék haza. A legjobb az lenne ha lehetne egy lakások tele az emlék "kacataimmal", és egy olyan, amiben lakok a legszükségesebb dolgaimmal.


Mondjuk sokan csinálják is ezt, hogy pl ha va nyaralójuk oda viszik le halmozni minden évben a cuccokat, de mi egyelőre örülünk ha tudunk venni egy panellakást, nemhogy külön nyaralót az emlékeknek. :D


Azt is látom, hogy sokan ezeket a szüleimnél tárolják a volt szobájukban, de nekem a szüleim is panelban laknak, a szobám már felújították és átalakították, onnan minden cuccom el kellett hoznom.


Talán kicsit hajlok a felesleges "emlék" funkciót betöltő tárgyak kidobására, csak erőt kell gyűjtenem hozzá. Meg azért félek, hogy még bánom... Nem tudom...

2021. ápr. 19. 15:42
 8/17 A kérdező kommentje:

Mi egy olyan lakást néztünk, ahol Egy 3 fős család lakott óvodás gyerekkel...


Gondolkodtam rajta, hogy vajon csak az eladásra pucolták ki, de tároló hely se volt annyi ahova elrejthették volna a "kacatokat".


Az egész lakáson látszott hogy tökéletesen van ki alakítva, csak annyi tároló hely van benne, amiben éppen annyi cucc fér el amit az ember használ. A 40. felesleges cipő, az anyóstól kapott ronda ágynemű amit sose húznak fel, meg a kislány 2 évvel ezelőtti rajzocskái tuti nem voltak ott abban a lakásban, elrejtve se.

2021. ápr. 19. 15:47
 9/17 A kérdező kommentje:
*a telefonom szereti kijavítani a szavak végét.. remélem értelmezhető mit szerettem volna írna, ha nem javítja a telefon
2021. ápr. 19. 15:56
 10/17 anonim ***** válasza:
96%

Én értelmiségi, "gyűjtögető" típusú családban nőttem fel, a lakásunk állandóan tele volt. A falakon ódon festmények, ősöreg fa bútorok a családtörténet minden korszakából - komoly stíluskarambolt okozva, ha megpróbáltuk kiegészíteni a kollekciót egy-két praktikus bútordarabbal. Féltve őrzött szőnyegek, csipketerítők, könyvek és folyóiratok minden négyzetméteren, minden ablak tele növényekkel. Mindig csodáltam azokat a lakásokat, ahol az volt az érzésem, hogy itt nem is élnek emberek. Üres könyvespolc 3-4 "díszkönyvvel", bútorzat alig, dekoráció pár ikeás sablonkép.

Az biztos, hogy nekem nagyon át kellett gondolnom a tárgyakhoz való viszonyomat és komolyan dolgoztam rajta, hogy egy-egy dolog őrzésre való elraktározása előtt tudjak magammal őszinte lenni: tényleg szükség lesz erre? Ha csak "lehet" vagy nem nagyobb valószínűséggel 50%-nál, akkor inkább meghirdettem akár ingyen, akár pénzért vihetőnek. Voltak dolgok, amiktől úgy váltam meg, hogy azért egy fényképet lőttem róluk emlékül. Ugyanígy vásárláskor is nagyon oda kell figyelnem és képes vagyok eltölteni hosszú perceket egy döntés előtt azzal, hogy tényleg megbizonyosodjak róla, hogy fontos és hasznos tárgyat veszek. Sajnos brutálisan tárgyközpontú a fogyasztói társadalom, nehéz kijönni ebből. Szoktam nézegetni a youtube-on Tiny house videókat, nagyon tanulságosak. (#4 voltam)

2021. ápr. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!