Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mei tai, hordozókendő, kenguru...

Mei tai, hordozókendő, kenguru? Melyiket érdemes megvenni?

Figyelt kérdés
Szeretik a babák egyáltalán?Télen lehet ezeket használni?Melyik a legjobb?Most 2 hónapos a babám!És a babakocsit sokszor nyűgös használnom,ezért gondoltam,hogy veszek valamilyen hordozót.De nem nagyon ismerem ezeket,akik használjátok,Ti szeretitek?Előre is köszönöm:)
2010. aug. 28. 10:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha engem kérdezel, mei tai. Pár hét múlva nyugodtan bele lehet tenni, jól kihasználható (1 éves kor felett is akár, mert háton is hordható). Babád hozzádsimul benne, jól tartja a törzsét és egészséges terpesz-pozícióban tartja a lábát. A kengurukban ált lóg a babák lába csípőből lefelé, ami nem tesz jót nekik. A hordozókendő is jó, sokféleképpen variálható, de nekem macerás volt.
2010. aug. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekel.
2010. aug. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kengurut ne!!! Kérlek... Nagyon egészségtelen a gerincnek, a csípőnek, fiú esetén a heréknek is, ráadásul a hordozó személy hátának is, akkor is, ha most majd dőlni fognak a válaszok olyan anyukáktól, akik mindhárom gyereküket abban hordozták.


A legkényelmesebb és a legnehezebben megköthető a kendő. nagyon kényelmes és nagyon egyszerű is megkötni a mei tai-t, nekünk is ez van, 2,5 hónapos kora óta csakis ebben viszem a fiamat mindenhová, még orvoshoz is. csípőszűrésen pl megdícsértek, mert ez biztosítja a helyes terpesztartást. ha ne akarsz kötözéssel bajéódni, akkor megfelelő lehet neked egy formázott csatos hordozó, röviden SSC, pl a Manduca, de van jó magyar gyártmány i: Liliputi, Magyarinda, Babbinka.


A hordozók fajtái:

[link]

Hordozás hidegben:

[link]


A hordozás ortopédiai előnyei:

[link]

2010. aug. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

És ez a fórum segíthet választani: [link] Szinte minden létező és kapható hordozóról van itt beszámoló, lehet kapni eladó hordozókat használtan, lehet segítséget kérni, van a használatról videó stb.


Sőt, Pesten van olyan bolt is, ahonnnan kölcsönözhetsz, ahol felpróbálhatsz hordozókat: [link]

2010. aug. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
ÚÚÚÚÚÚÚÚ!Lányok köszönöm!:)Várok még hozzászólásokat...
2010. aug. 28. 11:09
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is a mei tai-t ajánlanám. A hordozókendő sokaknak bonyolult, a kenguru pedig nem egészséges. :)
2010. aug. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekünk is mei tai van, hamarosan már a második gyerek fogja használni. Liliputis. Szeretjük, ajánlom! :)
2010. aug. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

mi kendőt használtunk/lunk. nagyon szeretjük, de így nyáron nagyon összeizzadunk a babával sajnos. télen feltekered, felveszel egy nagyobb kabátot és ennyi. legfeljebb lesz egy-egy púp itt-ott:)

kengurunk is van, azt is használjuk úgy 4-5 hetes kora óta. valóban lógnak benne a lábai kissé, de én úgy vettem észre, hogy sokkal jobban alszik benne, mint a kendőben. tegyük hozzá, én nem tudtam sose úgy felkötni, hogy az alvó gyerek fejét megtartsa, mindig fogtam én is a fejét, ha elaludt. a kenguru viszont tartotta neki.

mei tai-t nem próbáltuk.

2010. aug. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Barátnőmnek csatos hordozója van, nagyon szereti. Én a második babának ezt fogok venni, már kinéztem a liliputi márkájút, van hozzá újszülöttbetét is, hogy már korán lehessen használni. a kendő nekem bonyolult, még a mei-tai-on gondolkodom.
2010. aug. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én kenguruztam, hasonló mint a csatos hordozó, de mégsem az, ortopédiailag ugyan azt tudja mint a hordozó, csak kenguru nevet kapta, de semerre sem feszíti merevíti ki a babát, csak szemből lehet használni!!, a lábaknak megfelelő tartása van, nem csak lóg benne a baba, nem nyomja...

Nagyobbra is kengurut vettem, csípőhordozósat.

Nagyon jóízüen alszik utazás közben, neki is kényelmes, szeret benne csücsülni, az anyának, 22hetes terhes vagyok, és simán bírom cipelni benne a 11kg fiamat... nem nyomja a vállat, hasat, csípőt...

2010. aug. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!