Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek hogy aludjon a babám?

Mit tegyek hogy aludjon a babám?

Figyelt kérdés
6 hónapos babám sose alszik. Napközben 2x fél órát, rajtam. Éjszaka 3x 1.5 órát, amiből 40 percet rajtam, csak ezután tudom letenni. Konkrétan mire elalszom ő fel is ébred. Ez van mióta megszületett, már teljesen kivagyok. Volt valakinek hasonló? Mit tegyek hogy jobb legyen?
2021. júl. 27. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Nehéz jó tippet adni.

Eleget eszik? Foga jön már, használsz rá valamit? Hasa nem fájhat? Miket próbáltál ki? Baba kocsiban altatás vagy pihenőszékben? Aromaterápia vagy egyéb nem került szóba?

Ha nem alszik nyűglődik vagy csak nézelődik/játszik?


Nekem is ilyen volt a fiam, úgyhogy nagyon átérzem a helyzeted. Nálunk napközbeni alvásra a babakocsizás vált be, alvásidőben indultam boltba+sétáltam egy nagyot, közben elaludt, hazáérve benne hagytam, 2 órát lazán tölt, pedig előtte csak 20 perceket pihent..

Amikor normalizálódott a napközbeni alvás, akkor lett jobb éjszaka is, illetve én próbálgattam levendula illóolajat stb.

2021. júl. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Babakocsiban kendőben mindenben is maximum fél órát alszik. Sok tejem van nagyon, mióta hozzátáplálunk meg még tobbet eszik. Hasa csak akkor fáj ha tejeset eszek, azt hanyagolom is az eleje óta. Fogara nem gyanakszik, mert mindig is ilyen volt, születése óta. Elalszik, megvárom amíg elernyed, leteszem és nemsokára fel is ébred. Markolassza a kezével az arcát.
2021. júl. 27. 16:08
 3/7 anonim ***** válasza:

Az első fél év az én kislányommal is ilyen volt. 9 hónapos korában kezdett napközben 1x1 órát és 1x2 órát aludni, az éjszaka 12 órát tett ki és "csak" 3x kelt. Most egy éves és átalussza az éjszakát akkor is, ha fogzik és nem nagyevő.

Nála csak az idő múlása segített. Nagyon együttérzek, de nála sem segített semmi (adamo hinta, babakocsi, hurcizás, hideg-meleg, különböző ételek, dupla szoptatás fektetéskor, sok-kevés ébrenlét alvás előtt).

2021. júl. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Gluten es fruktozerzekenyseg gyanuja nem melult fel a tejfeherje mellett? Nalunk ezek gondot okoztak, illetve az orrmandulai is meg voltak nagyobbodva, 3 eveskora elott kivettek, ezt onnan lehetett gyanitani, hogy gyakran horkolt, es enyhe legzeskimaradasa volt, es mikor orrcseppet kapott, vagy tenger mellett nyaraltunk, csak 2x kelt a 6-8x helyett. Ami meg opcio, olyan csontkovacs orvost keresni, aki gyerekeket is kezel, mert lehet, hogy az oldja meg a gondot (pl. elcsuszott csigolya).
2021. júl. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem rosszindulatból, de szerintem számold újra. Ez 5,5 óra alvás egy nap, kizárt, hogy egy fél éves baba ennyivel hosszú távon létezni tudjon. Se fizikailag, se az idegrendszere nem bírná.
2021. júl. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
kezdd el vezetni (papíron vagy appban, ahogy szimpibb), hogy mennyit és mikor alszik és mennyit eszik, mennyit van levegőn. kizárt, hogy éjszaka 3*1,5 órát aludjon összesen, annyival nem tud létezni. egy pár nap után már észrevehetsz szabályszerűségeket, ha figyelmesen naplózod, és akkor megpróbálhatsz változtatni - például tényleg eleget eszik? hány gramm az az elég? vagy csak úgy érzed, hogy elég? ezeket marha nehéz csak ránézésre megítélni, főleg ha mondjuk hosszan tart egy-egy evés, akkor az embernek elege lesz, és az az érzése, már biztos eleget evett a gyerek, közben lehet, hogy épphogy 100 g csúszott le.
2021. júl. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Off:

Kedves 3as! Akkor Nekünk is van remény 🙏

10 hónapos, elég sokat ébred. Nappal kétszer alszik. És most esténként alig akar elaludni 😪

2021. júl. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!