Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mas baba is "hanytatja" magat?

Mas baba is "hanytatja" magat?

Figyelt kérdés
Kislanyom 11 honapos es kb egy hete azt csinalja hogy a kezet ledugja a torkara mint amikor valaki hanytatja magat es oklendezik, csoda hogy nem hany :( nem tudom miert csinalja ezt. Ilyenkor probalon terelni a figyelmet vagy a kezebe adok valamit, de olyan rossz nezni es hallgatni ahogy oklendezik. Vajon miert csinalhatja? Mas babak is csinaljak ezt?

2021. júl. 28. 23:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is csinálta, mikor azt akarta hogy figyeljek rá, vagy épp unatkozott. Milliószor elmondtam neki hogy ezt ne, és itt vagyok, nem mentem el. Ha épp a másik szobában volt dolgom, akkor is folyton beszéltem, énekeltem hozzá. Egy éves kora után pár hónappal kinőtte, akkor már jobban ki tudta magát fejezni máshogy, jelezni ha szüksége van rám.
2021. júl. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nekem is pont akkor csinalja ha unatkozik, vagy eppen nem figyelek ra..
2021. júl. 28. 23:31
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Fiam is csinálta, de neki kellett több idő, hogy abba hagyja.
2021. júl. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a lányom evés közben csinálja, ahogy beteszi a szájába a falatot, rágja,lenyeli aztán mintha utána nyúlna

Először a hátsó fogára gondoltam, azért nyúl oda rágás után,mert akkor érez valamit,de nem mert a nyelvrészt nyomkodja.

Viszont őket ez szórakoztatja. Keresik hogy hol a határ , öklendezni vicces (...neki, nekem nem ) 😄

2021. júl. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ruminációnak hívja a szaknyelv. A babának az egyik fô örömszerzési módja a táplálkozás, szóval ezzel szórakoztatja magát, hogy újra a szájába kerül az étel, újra érzi az ízeket. És igen, akkor fordul elô, ha unatkozik. Tényleg az a megoldás, ha amikor a baba ébren van, lefoglalod valami mással.
2021. júl. 29. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!