Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan növelnétek egy baba...

Hogyan növelnétek egy baba önbizalmát? Nem meri elengedni a tárgyakat..

Figyelt kérdés

Még mindig nem jár önállóan a lányom,pedig a lábának semmi baja.Ortopédián mindent rendben találtak.

Nem meri elengedni a tárgyakat,hiába tudna nélkülük is menni.

Várjak vele? Vagy valahogy segíthetek neki?

Esetleg egyensúly érzék javítás (akár játékokkal),vagy láberősítés valahogyan segítene ezen?


18 hónapos lett nem olyan rég.Orvos azt mondta mivel koraszülött nála ez 20 hónapos korig is elhúzódhat,de..nem tudom,hogy azt tétlenül várnom kellene-e.



2021. júl. 31. 13:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk fejletlen idegrendszer okozta ezt,az én lányom iugr (szintén koraszülőttnek mínősül) Koraszülőtt. Ne siettesd 😊
2021. júl. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szóval elegendő csak várnom ameddig késznek érzi magát elindulni?

Mostanában egyhelyben már megáll,ellöki picit magát a tárgyaktól is,hogy egy helyben álljon,ágyon is próbálkozik,így sejtem,hogy egyszer csak el fog indulni,de akkor is aggaszt egy kicsit.


Talán igaza lehet mindenkinek,hogy csak siettetem.:(

2021. júl. 31. 13:25
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 8 hónaposan állt fel és csak 18.hónaposan indult el.

ő is félt, nem volt stabil.

Tényleg ne siettesd,nincs értelme.

Ha megérett rá, menni fog.

A korababákat mindig korrigálni kell mozgásfejlődésben annyival amennyivel korábban született.

2021. júl. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is ilyen volt, a bútorok mellett már 9-10 hónaposan állt, járkált. De csak 18 hónaposan indult el. A gyermekorvos már azon volt, hogy ad beutalót mozgásfejlődési neurológushoz, mikor elindult. Nem koraszülött. Szerintem várj, míg az orvos nem mond rá semmit, nem ad beutalót vmilyen kivizsgálására.
2021. júl. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanígy volt az én kisfiam, és egy barátnőm kisfia is. 18 hónaposan indultak el, akkor viszont már rögtön szépen, stabilan jártak. Vannak ilyen típusok, akik nem szeretnek esni kelni, hanem kivarjak amíg biztosak magukban.

En is vittem mindenhova a kisfiamat, hogy nincs e baja, de nem találtak sehol semmit, aztán szépen el is indult amikor ő jónak látta.

Ha megmutattad már orvosnak, nincs mas teendő, mint várni, esetleg ha nagyon aggódsz, valamilyen közeli fejlesztő házban elviheted mozgasvizsgalatra, es ott is megnyugtatnak.

2021. júl. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
22%
Nálunk is ez van, bár ő még csak 13 hónapos múlt, és nem is volt koraszülött, de már kb egy hónapja azt látjuk, hogy full stabil, csak nem mer elindulni. Megáll egy helyben, leguggol, guggolásból vissza is áll, sőt már ülésből is feláll egyedül. De lépni előre az istenért sem 😃 Ráadásul a nagyfiam 11 hónaposan már szaladt, persze tudom hogy nem egyformák, de ez most nekem is új.
2021. júl. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!