Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 19 éves vagyok és terhes....

19 éves vagyok és terhes. Hogy állíthatnám át az agyamat "anya üzemmódra"? Mi az, ami segíthet?

Figyelt kérdés

Igazából minden platformot használok/nézek, szóval írhattok youtuber anyukákat, vagy olyanokat, akik az IG-n aktívabbak stb. Nézegettem már pár anyuka profilját, pl. a nnooemi, inepriger, visnyeibarbi. Talán az ő stílusuk, gyereknevelési elveik állnak a legközelebb hozzám, ha lehet ezt mondani. De még úgy igazán nem ástam bele magam a babagondozás, nevelés rejtelmeibe.


Szívesen olvasok könyveket és blogokat is.


Igazából minden érdekel, mert én vagyok a családban a legfiatalabb, szerintem még kisbabát sem fogtam soha a kezemben... Tudom, hogy az anyaság nem tanulható meg az internetről, vagy könyvekből, de nekem már az is sokat segítene, ha csak valami fogalmam lenne a dolgokról.



2021. júl. 30. 12:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/98 anonim ***** válasza:
91%

Amíg a pici meg nem születik, teljesen mások lesznek az érzéseid és gondolataid, mint amit most "anya üzemmódnak" vélsz.


Legjobb lenne a környezetedben babásokkal barátkozni, velük beszélgetni. Védőnőt megkérdezni, hol találkozhatsz hasonlóakkal.


Szerintem nagyon fontos, hogy a pároddal mindig egy követ fújjatok. Értsetek egyet a gondozási és nevelési elvekben, segítsétek egymást.

A másik, hogy ki fog alakulni az anyai ösztön, arra a belső hangra is nagyon figyelj. Nincs még egy ilyen baba, mint a tiéd, sem még egy ilyen család, mint a tiétek. Ami egyik anyukának bejön, az a másiknak nem, mert nincs két egyforma helyzet. Fontold meg, kinek a tanácsára hallgatsz, ki az, akiben megbízol, mert nagyon sok véleményt fogsz még hallani, hogy így kéne, úgy kéne...


Jó egészséget kívánok!

2021. júl. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/98 anonim ***** válasza:
18%
Tervezett gyerek volt? Meg akarod tartani? Megvannak a megfelelő anyagi dolgok egy gyerek felneveléséhez? Egy gyerek elég drága dolog. Van valamilyen végzettséged vagy még tanulsz? Ha megtartod akkor valaki fog tudni segíteni vagy egyedül kell mindent megcsinálnod? Nem akarlak lebeszélni csak ilyen fiatalon mostanában ritkán vállalnak gyereket és ezek a kérdések azért elég fontosak.
2021. júl. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/98 anonim ***** válasza:
50%
Ott lesz a kezedben és az életed új időszámításba kapcsol. Minden fáj, semmire se lesz idő, stb. és a felelősség a Tiéd. Az kapcsolja át az agyad anya üzemmódba, a sokszázadik éjjel 2-kor fel-alá gyaloglás a szobában, amikor a haverok buliznak. Ezt semmilyen Youtube videó nem tanítja meg neked. A korábbi életed véget ért és kezdődik egy új.
2021. júl. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/98 A kérdező kommentje:

A védőnő, akihez kerültem, eléggé furcsa, kicsit unszimpatikus is, így tőle segítséget nem szeretnék kérni ezügyben.

Az orvosom mondta, hogyha bármi gond van, keressem, de elég furcsa lenne megkérdezni tőle, hogy kitől láthatnám, hogyan kell gyereket nevelni.. Meg az 'anyacsoportokat' lehet inkább kerülném, mert nem tartom azt jónak, ha több nő verődik össze... Ott garantált a kibeszélés, beszólás, ki a jobb stb. Ehhez pedig nincs annyira nagyon kedvem, később sem szeretnék ilyesmi helyekre járni a babával.

2021. júl. 30. 12:31
 5/98 anonim ***** válasza:
85%
Jól látod, amit összefoglaltál. Ez ennyi. Magad vagy, meg ha van nő gyerekkel a közeledben, akkor ő tud még mondani ezt-azt, meg anyukád. Ezt mindenki maga tapasztalja meg és dolgozza ki magának, hogy ő maga milyen anyuka. Nem lennél magabiztosabb 30 évesen sem (mondjuk az életkörülményeid stabilabbak lehetnének, de kb. ennyi, az anyaságban nem rutinosabb).
2021. júl. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/98 anonim ***** válasza:
57%
Hidd el, ha megszülöd a babát ösztönösen fogod tudni mit kell csinálni. Fiatalon szültem én is.
2021. júl. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/98 anonim ***** válasza:
70%
Ebben nem hiszek. Az ösztönösség nem mindnekinél jön elő. Én bszottul csak álltam a gyerekágy felett hogy miért üvölt és rohadtul nem tudtam mit kellene csinálni, pedig nem voltam 19 már. Nem kéne ezzel nyomasztani a nőket, hogy neki ez jönnie kellene ösztönösen, mert nem igaz.
2021. júl. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/98 anonim ***** válasza:
77%

Egyetlen egy dolgot tudok tanácsolni neked: soha, de soha ne IG platformról vagy YouTuberól vedd a követendő példát. Amit ott látsz, nem teljesen úgy van, és ha elhiszem hogy az már pedig úgy zajlik, a gyereknevelés olyan amit ott látsz akkor baromi nagyot fogsz koppanni.


Én is fiatal vagyok, 20 évesen szültem.

Ami nekem segített az egyrészt a védőnő tanácsai, másrészt rengeteg könyv olvasása. Én pl szeretem a turizmust, ebben az irányban is kezdtem el tanulni még terhesség előtt, így én rengeteget "inspirálódtam" más kultúrákban az anyaság hogyan zajlik, működik, pl wz Ázsiai országokban meglepő de ésszerű szokások vannak, a francia pedig rohadt érdekes, erről vannak könyvek. Aztán ott a dán, skandináv nevelési módszer is, abban is sok mindent találsz.

Na de hogy Noémi meg tucsi meg hasonló már bocs de marháktól... Nem mutatnak mindent, meg mézes mázos az egész.

Nezheted őket persze, de ne úgy képzeld el az egészet ahogy ott van,majd ha kezedben tartod a babád, akkor beindul az anya mód, és ahogy éltek látni fogod mi az ami nálatok működik és mi az ami nem.


Nekem is tök más elképzelésem volt az egészről..

2021. júl. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/98 anonim ***** válasza:
97%

Persze, a tökéletes sminkkel és patyolat lakásban dizájner ruhában csodás alakkal mosolygó marketingtudatos jutúberanyukák soha nem lesznek valóságosak. Az egész egy nagy kirakat termékelhelyezésekkel. Semmi más. Ez a munkája, hogy jól legyen és szépeket mutogasson (nem irigylem érte).


Annyit mutat be biztonsággal, hogy milyen nem lesz. Kb. pont az ellenkezője annak, amit ott látsz.

2021. júl. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/98 A kérdező kommentje:

Nem terveztük, de megtartjuk ( mi másért íródott volna a kérdés?:) ).

Sajnos azzal elég hamar szembesültem, hogy a babavállalás nem egy olcsó mulatság, mivel kb rögtön sikerült kiválasztanom a piacon lévő legdrágább babakocsit (úgy, hogy egyáltalán nem ez volt a cél, nem figyeltem az árakat). Azóta is érnek meglepetések, de ez van, sajnos az árakon nem tudok változtatni és semmit nem fogok ingyen kapni sem amiatt, mert fiatal vagyok.

Még tanulok, de jogosult vagyok a diplomás GYED-re. Igaz, hogy nem sok, de több, mint a semmi + a szüleimtől ugyanúgy fogok továbbra is pénzt kapni, ahogyan eddig (csak más összeget).

Lesz segítségem a páromon, családon kívül, mert szeretnénk mindenképpen felvenni itthonra valakit már most, aki takarít és hetente párszor főzne is. Esetleg később bébiszittert, de azt csak ha már nagyobb a pici, kb 8-10 hónapos. De ez azért több mindentől függ még, szóval ez kérdéses egyelőre.


A párommal biztosak vagyunk a döntésünkben és tudjuk, hogy nem lesz minden perce rózsaszín vattacukor, ennek ellenére nagyon várjuk már, hogy szülők legyünk és itt legyen velünk a kisbabánk.

2021. júl. 30. 12:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!