Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lassan 5 hónapos babát folyama...

Lassan 5 hónapos babát folyamatosan kézben kell tartani - hogyan tudnám leszoktatni róla?

Figyelt kérdés

A sztori úgy kezdődik, hogy császáros baba, nekem a szívem majd' megszakadt, hogy nem lehetett velem az első 2 nap. A kórházban ahol született, a császáros babákat az első 2 nap 3 óránként viszik az anyukához, én többször is kértem és mondtam a nővéreknek, hogy ne vigyék el fél óra múlva, hagyják ott többet.

Nem hinném, hogy konkrétan kézbe lett szoktatva, mivel a seb miatt csak fekve tudtam szoptatni az első pár nap, utána meg már úgy szoktunk hozzá. Az elején csak evett-aludt, evés közben ugye feküdt, szóval addig sem volt kézben, szopin meg mindig elaludt. Utána, mikor többet volt ébren, nemigen tudta lefoglalni magát, amit nem furcsálltam, hiszen egy 2-3 hónapos gyerektől hogy várjam el, hogy lefoglalja magát (vagyis szerintem, lehet rosszul gondolom xd)? Szóval akkor sokat volt kézben. Pár nap múlva 5 hónapos, és most az a szitu, hogy a játszószőnyegen alig marad meg pár percig. Leteszem, átfordul, rágcsál valamit és ordítani kezd. Forog mindenféle, tényleg jól fejlődik, több, mint 7 és fél kiló, de csak kézben akar lenni, és azt se mindegy, hogy csináljuk - sétálni kell vele, ha leülünk, pár perc múlva nyűgösködik. Jövő héten megyünk csatos hordozót próbálni, mert sehogy sem tudok a házimunkával haladni,kellene 2 szabad kéz. Szerintetek azzal szépen lassan le lehet szoktatni erről, vagy még inkább rászokik? Akinek ilyen volt a babája, hogy szoktatta le a non stop kézben levésről? Próbáltuk már ordítani is hagyni, de fulladozásig ordított, szóval szerintem az nem játszik. Első baba és amint gondolom látjátok, nem tudunk mit kezdeni a helyzettel. :/


2021. júl. 31. 20:03
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy néhányszor megmarad a játszószőnyegen, ha az ember folyamatosan ott van vele és lefoglalja. De inkább kézben lenne.
2021. júl. 31. 20:05
 2/29 anonim ***** válasza:
30%
Hozzá lett szoktatva, hogy kézben van és már elég okos ahhoz, hogy tudja, hogyan használjon ki titeket. Már az elején jobb lett volna nem hozzá szoktatni ehhez, mert most már sokkal nehezebb lesz a dolgod. Valahogy meg kell vele értetni, hogy nem lehet 24 órából 24-et kézben. Próbáljatok meg rendszert kialakítani, amihez tartjátok magatokat és nem gyengültök el egy rapli miatt. Előbb utóbb így ő is meg fogja majd szokni az új rendet.
2021. júl. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
52%

En ugy tudom max egy hetig emlekeznek meg ilyenkor szoval pont megtudod meg forditani. Nekem rengeteget volt pihenoszekben pl mosogattam es a mosogato melle raktam a pultra szoval latott egy szintben volt velem. Mindig ahova mentem leraktam es a kezebe adtam dolgokat. A szonyegen is elvolt de kozel sem tudta ugy lefoglalni magat szoval ott en is mellette ultem. Amikor mar a szonyegen kuszott na ott mar a szek felejtos volt, nem is hasznaltuk. Onnantol kezdve mai napig tul sokaig nem lehet kezben tartani mert menne le. 11 hos.


Drukkolok hogy neked sikeruljon a hordozas nalam utalta a gyerek :(


Ha jo a mozgasfejlodese akkor mar csak a kuszasig kell kibirnod :) ez a jo hirem van :D

2021. júl. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem meg nincs ezzel semmi gond. Közrejátszhat ha a fogcsírák elkezdenek mozogni ,esetleg fájdalma van és jobban igényli a testkontaktust . Mindkét fiam ilyen volt. Én nem buzdítalak a sírni hagyásra.Nagyon jó megoldást találtál a hordozóra. Én most adtam el ,de őszintén imádtam hordozni. Én is igényeltem őt ő is engem.A házimunka meg lett. Az összes fogzásos nehézségen ,szeparáción segített minket. Nagy szolgálatot tett . Arra vigyázz ,hogy ne kenguru legyen ,de gondolom ha próbálod akkor nem abban gondolkodsz .
2021. júl. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 Derjaderja ***** válasza:
83%
Butaság, ez nem szoktatás, ilyen baba. A mozgásfejlődés és a kiváncsiság leviszi majd. Próbálhatod letenni, mellé ülni és úgy tennivenni pl ruhát hajtogatni.
2021. júl. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
75%

Ja, mert egy 5 hónapos galádul végiggondolja, hogyan tudna leginkább keresztbe tenni a szüleinek. Ne már...


Kérdező, az alapján, amit leírsz, a kicsinek most éppen a fogai jöhetnek, vagy legalábbis mozgolódnak, emiatt nyűgösebb lehet és kicsit bekapcsolt a matrica-üzemmód. Az én lányom is kb olyan volt, mint aki tapadókorongokat növesztett az első néhány fogacskánál, pár hétig levakarhatatlan volt. Mondjuk most is úgy működik, hogy ha nyűgösebb kedvében van, akkor hiába veszem ölbe/kézbe, nem jó ülni vele, csakis sétálva marad meg nyugodtan, pedig már egy éves. Én átérzem, nagyon fárasztó ez az egész, de amellett, hogy a csatos hordozó ezen segíteni fog, mert neked legalább könnyebb lesz, elmúlik ez az időszak is. A lányom is hasonló volt, de amint megtanult egyedül helyet változtatni (5 hónaposan kezdett el kúszni, aztán szép sorban követték a mozgások, 6 hónaposan mászott, 7 hónaposan felállt), az sokkal érdekesebb lett, mint kézben vitetni magát, ami persze nem tűnt el, de már csak ha fáradt vagy valami nyavalya kínozza, akkor él a lehetőséggel.

Szóval kitartást. Nem rontottál el semmit.

2021. júl. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 Derjaderja ***** válasza:
85%
A hordozó jó, de az én két hasonló babam közül otthonra házimunkahoz csak a fiam fogadja el, anno a lányom csak sétálni szerette.
2021. júl. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Egy ideig elvolt a pihenőszékben, de az mostmár nem játszik.

Próbálok mindig arra gondolni, hogy olyan gyorsan felnőnek és később le se tojja a fejünket, de ma sajnos kicsit besokalltam. :(

Kengurut semmiképp sem szeretnék!

Még egy hülye kérdés: attól, hogy hordozom, ugye megtanul kúszni, mászni? :D

2021. júl. 31. 20:45
 9/29 anonim ***** válasza:
30%
Ha nem 24/7 van hordozóban akkor miért ne tanulna meg kúszni, mászni? Arra viszont figyelj, hogy ülni nem tudó babának nem mindegy milyen hordozót veszel és őt még hátra nem nagyon szabad tenni.
2021. júl. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

8 igen :) megfog tanulni. Nagyon megertem hogy kivagy de elfog mulni ez az idoszak.


Egyebkent ismerem en is ezt a kozhelyet hogy majd kesobb hianyozni fog stb. Na hat nekem ez a resz marhara nem hianyzik :D minel nagyobb/ertelmesebb annal jobb :D

2021. júl. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!