Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mért rendezi le annyival a...

Mért rendezi le annyival a védőnő, és a gyerekdoki, hogy :-Nyugodjon meg anyuka, csak "lusta baba"!?

Figyelt kérdés
Barátnőm kislánya 7,5 hónapos,csak oldalra fordul,és üldögél megtámasztva.Nem forog,nem kúszik,nem mászik.Hason egyből sír.Ő azt mondja,a doki nem reagál az aggodalmaira,hogy semmit nem csinál a babája.Védőnő szokott hozzá menni,de ő is a "nyugodtságra" fogja.Neki kellene utánajárnia,vagy bízzon a védőnőben?Köszönöm a válaszokat.
2011. jan. 6. 14:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom is ilyen volt 7 hónaposan semmit nem csinált. Akkor kaptunk beutalót Dévény tornára és 2 hónap és rendbehozták, már akkor mászott is.
2011. jan. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén: én nem hallgatnék a dokira és a védőnőre sem, hanem nemes egyszerűséggel keresnék egy gyógytornászt, hogy nézze meg a babát! Azért 7,5 hónaposan már illene forognia...

Nem mondom egy szóval sem, hogy nekem szuper gyerekem van, de 7,5 hónaposan már felállt, nemhogy forgott.

Szóval ezzel csak azt akarom mondani, hogy több szem többet lát, és nem ártana egy szakembernek megmutatni. Lehet, hogy túl kötöttek az izmai, akkor a gyógytorna nagyon sokat segítene. Ráadásul támasztva nem is szabad ültetni.

2011. jan. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos vannak rossz védőnők, mint minden szakmában vannak hivatásukat nem megfelelően végző emberek! Ti épp egy ilyet fogtatok ki!

Mindenképpen keressetek meg magán úton egy gyógytornászt, nézessétek meg vele a babát, majd ha valóban szükséges kezelésre szorul, feltétlenül váltsatok gyermekorvost! De előtte mind a gyermekorvossal és a védőnővel beszélnék, erősen utalva a hanyagságukra!

2011. jan. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is hasonló problémánk volt. A védőnő ugyan aggódott, de az orvos szó szerint kiröhögött. Egy nagyon jó Alapítványi fejlesztőd helyre kerültünk (nem Dévényi), ahol megállapították a hypotoniát és a szülésnél -feltehetően- fellépő oxigénhiányt...

Fejlesztéssel 3 hónap alatt utolértük a szintet, mára meghaladtuk azt.

Egy vizsgálatot mindenképpen megér!

2011. jan. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A mi gyerekorvosunk sem vette észre, hogy a fiamnak súlyos törzsi és végtagi asszimetriája és hipotóniája van, ezért nem nyúl a tárgyak után még öt hónaposan se, és ezért dől el hasonfekvésben az egyik irányba. Sőt, az ortopéd orvos sem vette észre.


Hogy miért? Nem ezt nézik. És őszintén, abban az öt percben, ami alatt súlyt meg hosszt mérnek és receptet írnak, nincs is idő erre.


Vigye el Dévényes gyógytornászhoz állapotfelmérésre. Az kb egy óra, annyi idő alatt már van mit megfigyelni.Az nagyon rossz jel, hogy hason sír és nem mozogja a korának megfelelő mozgásformákat. Ennek oka van, és az nem az, hogy lusta baba. A babák szeretnek mozogni - ha van mivel!

2011. jan. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia, ez nem normális szerintem sem.

Én a saját történetemet tudom leírni neked erre: az én babám 4 hónapos most, 2. és a 3. hós oltáson is mondogattam, hogy a kisfiam nem vezeti át a karját maga előtt, és láthatóan a jobb karját nem használja annyira, mint a balt. Tehát én szóltam, de simán majdhogynem leüvöltöttek a szokásos "minden gyerek másképp fejlődik! ne merjem siettetni" stb. szövegekkel. Tehát még én éreztem magam rosszul, hogy szólni mertem.

Aztán a fiam elmúlt három hónapos, amikor észrevettem, hogy igazából nemhogy nem akar - szerintem a sok sikertelenség elvette a kedvét - , de valamiért mintha nem is tudna oldalra fordulni. Újra szóltam a védőnőnek, gy.orvosnak, a válasz ugyanaz volt. Megint elküldtek.

Úgyhogy úgy döntöttem, hogy pénz ide-vagy oda, kerestem egy magán gyerekorvost, aki azonnal közölte, hogy a fiamnak le vannak tapadva az izmai, és a gyerekorvosnak ezt látnia kellett volna ha egy kicsit is odafigyelt volna a fiamra. - a védőnőt nem minősítem, mert egyébként is csak azt tudja nézni, hogy mit vettem a fiamnak, de ésszerű dolgokat, vagy jó tanácsot még sosem hallottam tőle.

A magánorvos azonnal fejlődésneurológushoz küldött, ez is magán volt, mert időpont az sztk-ba a havakban volt. A fejlődésneurológus tornát tanított nekünk, és két hét torna után a fiam mostmár biztonságban fordul oldalra. Két hét szakszerű foglalkozás után... Egyébként a f.neurolgóus közölte, hogy gyanúsan sok gyerek jár a rendelésére a gy.orvoson körzetéből...erről ennyit.

Tehát az én véleményem az, hogy a barátnődnek a kezébe kéne venni a gyereke sorsát és nem nézni, ahogy letapadnak az izmai és ez által el sem tudja képzelni, hogy mekkora bajt csinál a gyerekének! Olvasson inkább utána!

Én a helyedben megmutatnám neki ezt az oldalt és a válaszokat, hogy néééézd mit találtam...mintha véletlen lenne. Hátha észbekap, hogy ez nem normális, amit a gyereke csinál-nem csinál.

-jöhet a lepontozás, ez a véleményem és a saját történetem -

2011. jan. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
(én minden választ felpontoztam, nagyon hasznosak)
2011. jan. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,mind hasznos volt.7,5 hósan már igenis kellene csinálnia ezt-azt,ezt a barátnőm is tudja.Ajánlom neki,hogy magánúton intézzen valamit,mert az idő csak egyre telik...:((
2011. jan. 6. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!