Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért keverik össze sokan a...

Miért keverik össze sokan a tudatos pénzkezelést a gyereken spórolással?

Figyelt kérdés

Egy keresőszó kapcsán sok kérdés jött itt velem szemben, ahol azt olvastam, hogy ha valaki például használtan vesz valamit a gyereknek, az a "gyereken spórol." Nyilván negatív felhangja volt a kérdésnek.


Honnan jön ez a gondolat tulajdonképpen? Szerintem a gyereken spórolás az, ha valaki mondjuk egészségtelenül, silány kajával eteti a gyereket, mert az olcsóbb, hiszen a gyenge minőségű táplálkozásnak vannak egészségügyi következményei, de például annak, hogy valaki turiban vett polót ad a gyerekre, annak nincs következménye.


Nekem tök más kategória a gyereken spórolás és más az, hogy valaki nem ad ki 3X összeget ugyanarra, amit X-ért megkap, hisz miért tenné?



2021. aug. 6. 20:25
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%
Mert vannak emberek akiknek az önigazolás az életük. Többnek, jobbnak akarják hinni és láttatni magukat másoknál és ezt sokszor csak a másik pocskondiázásával es életében vájkálással sikerül elérni.
2021. aug. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
20%
A turkálás az tudatos pénzkezelés?
2021. aug. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
76%
Van aki csak gonoszkodni jön ide.
2021. aug. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
77%
Én inkább azt látom, hogy abba kötnek bele sokan,ha pl babakocsibòl újat vesz..mert minek költ 300 ezret mikor 100ért is lehet venni? Engem ez bosszant. Engem nem érdekel h valaki használtat vesz, nem szólom le és nem mondom h a gyereken spórol.. De nekem se szóljanak be h miért veszek több százezres babakocsit..
2021. aug. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
90%

Mert ezek az emberek azt hiszik, azért veszünk valamit használtan, mert nincs pénzünk az újra.

De pl pont a gyerekvállalás egy olyan dolog, ahol sok dolog nagyon hamar cserélődik, kevés ideig használjuk, nem használódik el.

Pl egy újszülöttre való ruha, ami max pár hétig jó, a gyerek csak fekszik benne, nem koszolja össze, nem kúszik-mászik, újonnan 3-5000 ft. Használtan meg vettem darabját 500-ért. Nem bolyhos, nem foltos, nincs semmi baja, és egy új ruha árán veszek tízet.

Nem azért, mert a gyereken spórolnék, hanem azért, mert így sokkal környezettudatosabb, ráadásul a megspórolt pénzen inkább veszek neki tartósabb használatú dolgokat, kap élményt, játékot, stb.

2021. aug. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

2-es, szerintem így is értelmezhetjük. Ha pl. valaki évszakonként 5 ezret költ gyerekruhára 25 ezer helyett, akkor azt az évszakonkénti 20 ezret (évi 80 ezret) költheti hasznosabb dologra, olyanra is, ami számít a gyerek életében. Hiszen az, hogy 3 évesen milyen ruhát hordott, nyilván nem fog számítani semmit.


Ez persze nem azt jelenti, hogy az embernek mindig így gondolkodva ke vásárolni, de ha valamit ezen elv alapján vásárol, az számomra tudatosság.

2021. aug. 6. 21:20
 7/25 A kérdező kommentje:
4-es, rendben, de nem ez volt a kérdésem.
2021. aug. 6. 21:21
 8/25 anonim ***** válasza:
74%

2 gondolat menettel nem tudok eggyé válni.


Az egyik mikor valaki azt hangoztatja: aki nem tud magánba járni, orvost fogadni ne szüljön.

Aki nem tud mindenből újat venni, ne szüljön.

Aki nem tudja mindenből a legdrágábbat venni,ne szüljön.

Van ilyen ismerősőm, a legcikibb csak az, hogy a férje pénztárcájára veri magát, ha az nem keresne jól, felkopna az álla a minimálbéréből. 😂


A másik mikor a csóróék hó elején habzsidözsiznek, nem számít semmi, a holnap se.. Megvesszük a gyereknek a Jánost meg a várost, nem számít ha 2 nap múlva enni sincs, a gyerek majd jól lakik az 50 ezres elektromos beülős autóval..

2021. aug. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
7%
Aki használt ruhát ad egy újszülöttre, azért teszi, mert nincs pénze újra. A többi csak önámítás.
2021. aug. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
45%

Na, végre amihez hasznosan tudok hozzászólni.


Akkor mondjuk, hogy valaki a gyereken spórol, ha más életszínvonalon tartja, mint magát. Aki pl építkezik, és van pénze szép nagy új házra(mert neki új kell, nem a régi lelakott), de a gyerekének a ruhája használt, az a pénzt átcsoportosítja oda, amit fontosnak tart, és elveszi onnan, amit nem ítél annak. Ha ez a különbség nagy, akkor bizony a gyereken spórol, pl mint aki azt írta, hogy a gyereknek mindegy, mert a ruháját kevés ideig hordja. De attól az még az ő ruhája, akármeddig hordja, ugyanannyira számít(ana neki ha felnőtt lenne is kikérné magának), mint a te ruhád, hordási időtől függetlenül. Ha a te ruhád új, legyen az övé is az. Amúgy az új ruha pláne leárazáskor olcsóbb, mint a használt..


Szerintem ezek az emberek a gyereken spórolnak. Viszont ha a saját cuccaid közt is van használt holmi, vagy az életkörülményeid alacsonyabbak, akkor az nem a gyereken spórolás, az általános élethelyzet/spórolás.


A tudatos pénzkezeléshez a saját ruhatárad olcsóvá tétele is hozzátartozik. Ha azt hiszed valami nem fontos, pusztán azért, mert a gyerekedé, az viszont nagyon tetű dolog.. Ha pl imádod az egészséges életmódot, magadnak veszed a bio zsírégető cuccokat, vagy odavagy a tech kütyükért, és macbookaired van, vagy csak simán szeretsz bármire költeni, horgászatra, telket veszel, vagy bitcoinba fektetsz, elutazgatod, eljátszod, bármi, de a gyerek kiadásait minimálra fogod és rontod a dolgai, holmijai, étele, taníttatása, nevelése minőségét, akkor bizony rajta spórolsz. Ilyenkor el kell képzelni, mi lenne, ha felnőtt lenne, és képes lenne kiállni magáért. Neki fontos, hogy 20 év múlva ne szakadt holmiban vagy ciki divatjamúlt holmiban lássa vissza magát, esetleg oviban-suliban ne szólják meg, vagy szimplán akarja tudni milyen jó olyan ruhában lenni, mint mások..


És nem csak ruhára vonatkozik, hanem ételre, hobbira is, programokra is. Ha te eljárkálsz fodrászhoz, körmöshöz, kondiba, kozmetikushoz(amit magadnak is meg tudnál csinálni ingyen), akkor a gyereket is vidd kényelmi szolgáltatásokra, úszni, moziba, étterembe.


Szerintem az spórol a gyerekén, akinek a gyereke nincs olyan életszínvonalon, amit az anyagi helyzete indokolna. Ismerek ilyen embereket, nagyon sokat. Kell a 4. ház, de a gyerek igyon a csapból a wcben, mert 300 az ásványvíz..


Nincs gond amúgy a csapvízzel, a használt holmikkal, én is szoktam kulacsot tölteni, meg van használt ruhám jópár, de ezt meggyőződésből teszem, környezetvédelem, illetve rám is igaz, pont úgy él a gyerek, ahogy én. Annyi holmija van, annyi helyre jár, mint én.


A tudatossággal semmi gond, spórolni jó, amennyiben mindenen spórolsz, magadon és az életviteleden. Ha visszafogod az egyikoldalon, de kiadod egy, vagy több oldalon a pénzt, akkor az nem tudatosság, nem spórolás, az szemétség az egy oldallal, ami kimaradt.

2021. aug. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!