Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kel sírva a gyermekem?...

Miért kel sírva a gyermekem? (4,5 hónapos)

Figyelt kérdés
Napközben is van , hogy sírva kel de éjszaka is sajnos!4,5 hónapos most és eddig nem volt ilyen eset , sőt 3 hónapos koráig végig aludta az éjszakát most meg 2*3 szor felébred!Tápszeres baba.
2008. dec. 10. 00:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen idős korban már lehetnek félelmei. Pl. azt álmodja, hogy anyu eltűnt. Ennek egyszerű lelki okai vannak, és teljesen természetes.
2008. dec. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom is 4,5 hós,sokszor kel sírva,ilyenkor nekem elég ha megsimogatom a hátát,hasra fektetem,és úgy visszaalszik,de egy óra múlva megint.Igen,lehetnek a napi félelmek is,rossz álom,nappali hasfájás visszatérése álmában,stb.Nekem szerencsére csak hajnali fél 4-től vam ez.

Nem kezdted el esetleg a hozzátáplálást? Lehet a pocija akkor azt is megérzi.Vagy lehet szomjas is ez miatt.

2008. dec. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy éhes, ilyenkor van egy újabb fejlődési ugrás, amikor több kaja kell. Az én babám anyatejes, 4 hós egy hetes, nálunk is jelentkezik most ez. Persze ő nem ébred sírva, mert már a forgolódásából tudom, hogy mindjárt enni kér, így időben kerül a cici a szájába. Ha kések, az enyém is sír. Nálunk pár nap alatt meg szokott az ilyen oldódni, alkalmazkodik a tejtermelés a baba igényeihez. Tápszernél nem tudom, hogyan működik ez.

Azt nem gondolnám, hogy félelmei vannak, mint ahogy előttem írta valaki. Ahhoz még pici és ha nem érte trauma, akkor nem is fél.

2008. dec. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez volt. Nem sírva üvöltve ébredt, miközben 1-2 hónaposan már átaludta az éjszakát - enyém is tápszeres.

Csináltam neki éjszaka rendületlenül a kaját, míg nem mára már (6 hónapos) már egy pisit ki is bújt a foga. Azóta éjszaka megsimogatom iszik egy kis vizet és visszaalszik . Egyszer adok neki tápszert. Nem a foga van a dologban, a kisfiam is kb ilyen idős korától csinálta ezt.

2008. dec. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. Az utolsó mondat kérdés vol:)
2008. dec. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt ennyi idősen és azóta is. 6,5 hónapos. Nálunk egyértelműen a fog van a dologban. Próbáld meg bekenni dentinoxxal, ha továbbra is sír, akkor valami más lehet a dologban. (bár lehet, hogy a gél nem válik be. Sajna nem mindenkinek használ.) Néha elég, ha csak az ujjaddal megmasszírozod egy kicsit.
2008. dec. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, sok mindenre lehet még gondolni úgy látom, ami meg se fordúl az ember fejébe!!!

Igen, a fogacskái lassan bújnak kifele de kezelem neki és azóta nem olyan nyügis de az éjszakai felkelések nem változtak!!

Az baj h a teázunk??? nem szereti a vizet , pedig azt itta míg nem próbáltuk a teát!(Nem kellett volna)

2008. dec. 17. 23:20
 8/9 anonim ***** válasza:

Az ilyen pici babát még nem szabadna teáztatni, a régimódi védőnők szokták javasolni, de mára már megdőlt az a nézet, hogy teáztassunk egy babát. Akármilyen gyenge a tea, koffeines, nem fog tőle jobban aludni.

Ha éhség miatt ébred a baba, akkor meg végképp nem a tea a megoldás.

Ha éhes, etesd meg függetlenül attól, hogy eddig nem kért éjjel. Ha szomjas (ha száraz a levegő nálatok, akkor előfordulhat) akkor pedig a vizet is meg fogja inni. Az én lánykám is ilyen idős, de ő még sose aludta át az éjszakát, szopizik éjjel is, anyatejes. Ha szárazabb a levegő, ő is gyakrabban ébred és olyankor csak 1-2 korty szopit kér. Amióta a szobában teregetek, ez megoldódott.

Fogacska miatt is lehet nyűgibb, nekünk is jön már a fogunk, próbáld ki a homeopátiás szereket, nekünk beváltak, az ínyét nem szeretném ecsetelni a gyógyszertári készítményekkel, mind lidokainos.:-(

2008. dec. 18. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Puff neki , csak jól sejtettem ,h nem kellett volna a tea!!!:-(( Hát már nehéz leszoktatni, próbáltam vizet és elutasította, pedig eleinte csak azt kapott!

Nálunk is száraz volt a levegő de vettem ultrahangos párásitót, tehát kizártam ezt a ?.

Homeopátiás bogyót használunk,(Chamomilla CH15) elég jó nem lyan nyügis tőle + Dentinox ecsetelő. A teából képes meginni 120 ml éjszaka és legközelebbi a tápszer abból is megeszik annyit!Tehát nem egy-két kortyra van szüksége!


Ja nagyon jó ez az oldal!:-)))

2008. dec. 18. 23:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!