Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem eszi meg a húst 17...

Miért nem eszi meg a húst 17 hónapos gyermekem?

Figyelt kérdés
Ha megérzi az ízét, már fintorog is...... utánna nyúl a szájába és veszi is ki a falatot.
2011. júl. 15. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Bébi ételben megette a hozzászoktatás alatt?Mikor kezdted neki a húst pürésen?Szerintem sok múlik azon,hogy milyen sorrendben vezeted be az ételeket...Próbáld neki jól szét főzni,és valami zöldséggel összepürésíteni,hátha úgy elfogadja,de ne erőltesd,mert ha görcsölsz rajta,csak azért sem fogja megenni...
2011. júl. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

nem evett bébiételt csak nagyon ritkán (1 hónapban 2kb 2-3 db fogyott el)

Regebben megette, de már hónapok óta nem szereti .Én sem eszem túl sok húst, viszont a férjem nagy húsimádó, így minden nap van valaki húsos étel.

2011. júl. 15. 19:10
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem vannak ilyen időszakok. (Kislányom most éppen a kenyérféléket nem hajlandó elfogadni.)

Illetve az is lehet, hogy formálódik az ízlése és Rád fog hasonlítani. (bár ezt még korai lenne kijelenteni szerintem.)

2011. júl. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem nagy probléma ha nem eszik húst csak nagyon ritkán?

NEm eszi meg a pépeset, így nem tudom turmixolni Neki.

2011. júl. 15. 19:32
 5/6 anonim ***** válasza:
úgy bele tudod csempészni pl levesbe,hogy leturmixolod a húst a leves levével és belekevered.úgy észre sem fogja venni a darabok között.vagy ha pl pörkölt vagy valamilyen ragu van tésztával,akkor leturmixolod a húst és mint egy mártást ráteszed a tésztára vagy rizsre
2011. júl. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem lesz tőle baja, ha nem kéri, ne erőltesd, akár 2-3 havi húsmentes étkezés se okoz pl. B12 hiánytüneteket, sőt. 2-3 hetente meg kell próbálni, kér-e, majd túljut ezen is.
2011. júl. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!