Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálnátok máshogy, ha...

Mit csinálnátok máshogy, ha újra kezdenétek? Mi az amiről úgy gondoljátok, hogy jobban is lehetett volna?

Figyelt kérdés

A legtöbb szokásnak csak később jön ki a hátránya. Írnátok ilyeneket?

Én például nem várnék fél éves koráig az ízleltetéssel, és az itatópohárhoz szoktatással,mert most lassan nyolc hónaposan még mindig nem hajlandó inni.


2008. dec. 10. 08:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Én pedig biztos vártam volna a hozzátáplálással 6 hónapos koráig, csak megfogadtam a hülye tanácsokat. Ennek hatására a gyerekemnek esze ágában sincs bármilyen szilárd ételt magához venni. Már rosszul van, ha meglátja a kiskanalat, már bánom, hogy nem hallgattam a saját eszemre. Csak mindig ez a verseny, hogy az én gyerekem mindent eszik, a tiéd még "semmit"? A semmit ellenére mégis 8 kilos baba.
2008. dec. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

nem szoktatnám rá se a cumira dse cumisüvegre sem az itatópohárra, a nylányom eut mind használta a kicsi pedig egyiket sem és nem éreztem semmi hátrányát.

a nagy viszont 3,5 éves és még mindig megvan a cumisüvege azzal alszik el a kicsi pedig a macikájával

2008. dec. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szoktattam volna az ágyunkhoz, mert elég nehéz volt most így 5,5 hónaposan visszaszoktatni. Nagy nehézségek árán sikerült csak.

Én nem vártam 6 hónapos koráig a kajával. Már 4 hónaposan kóstoltattam, meg itattam csőrös pohárból és meg is lett az eredménye. 5 és fél hónapos és imád enni meg inni. Sőt egyedül iszik csőrös pohárból.

2008. dec. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiamnál 5 hónapos korában kezdtem el a hozzátáplálást. Bánom, hogy nem hamarabb. Már 4 hónapos korában elkezdhettem volna, met a szopi így is a mai napig megmaradt, és enni is imád. Most 9 hónapos.
2008. dec. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 4 hónapos kora óta kanállal eszik.Nálunk ez azért kezdődőtt mert nem volt hajlandó egy tápott se megenni.Megpróbáltam adni neki kanálall arr viszont cuppogott.Előtte 86 fále cumis üveget ki próbáltam egy se kellett neki. Vette neki 4hós kortól itatót,abból elfogadta.Most ott tartunk 7hósan, hogy ismét kelle a cumis uveből a táp, reggel este.főzelék,gyümölcs,tejpép kanálall.És már a kanál után is nyúl és próbálkozik egyedűl enni gondolhatjátok hogy néz ki.Ezekből semmit nem csinálnék másképp.Viszont a szoptatást azt viszont másképp csináltam volna.Annak érdekébe mindent megtettem amit lehetett,de mégse mindent,mert nem volt tejem.Ettem én mindent ami tejserkentő,ittam mindent,és mégis 30kg-fogytam az idegbe hogy nincs elég tejem.Ha vissza mehetnék az időbe inkább kinlódnék még hogy legyen tejem.
2008. dec. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én meg CSAK az ösztöneimre hallgattam volna, és nem olvasnék fórumokat. Ez csak parát szül...
2008. dec. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Fejtem volna ,akkor is ha a védőnő azt mondta nem kell,a kórházban.Lehet még most is lenne tejem.

És nem idegeskednék mi miatt van,mert már lenne tapasztalatom:-)

2008. dec. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Úgy látom a hozzátáplálás sokaknál ilyen problémás, nem csak nálam. Az is igaz, hogy az ember minél több fórumot és babás újságot olvas a terhesség és a babázás ideje alatt, annál jobban parázik.


A fejés/szoptatás is érdekelne, ha lennétek többen, akik megosztjátok a tapasztalatotokat.


Én nem tudom milyen megfontolásból,(mert nekem a kórházban semmilyen útravalót nem adtak a szoptatáshoz), de az egyik mellemből evett, a másikat mindig lefejtem, a védőnő mikor mondtam neki, úgy nézett rám, mint egy hülyére, de így legalább már három hetesen tejadó lettem, annyi tejem volt.


Altatással kapcsolatban jó/rossz tapasztalat?

2008. dec. 10. 12:46
 9/11 anonim ***** válasza:

Én már válaszltam, csak annyi, h sosem fejtem, 10 hónapja szoptatok, ebből 6 hónapig igény szerint és kizárólagosan. Ez a titka, nem a fejés....szerintem.

Aludni egyik baba sem szeret, kb 100 babából egy tud magától probléma nélkül elaludni. Az nem egyszerű, de ez van:-)

2008. dec. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja és nem vettem volna körömvágó ollót, mert csak csipesszel tudok vágni, viszont bölcsőt nagyon kellett volna venni..
2008. dec. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!