Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kell tenni, ha blw-zünk,...

Mit kell tenni, ha blw-zünk, de csak dobálja a kaját?

Figyelt kérdés
Most kezdjük a blw-t, 9 hónapos. Kiflit vágtam össze kis kockákra, de a földön landolt az összes. A szájába is próbáltam adni de kiköpi. Ilyenkor adtok neki mást? Vagy majd ha éhes lesz eszik alapon várjak? Tudom hogy nehéz az eleje de nem akarom hogy éhezzen, ilyenkor adjak neki pürét?
2021. aug. 14. 07:26
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi se blw-ztünk, mert nem értettem minden szabályával egyet. Legfőképp azzal, hogy semmi fokozatosság nincs benne és rögtön odaülteti a gyereket a komplex ételek mellé,

és bár az egészséges életmód alapfeltétel, nem biztos hogy az a legjobb, ha rögtön 4-10 féle alapanyagból készült cuccot kap, mert akkor csak találgatni lehet, ha bőrtünettel reagál vagy megy a hasa.

Darabossal kezdtünk, de egykomponensű étellel pl: mangó gerezd. Nem püréztünk olyan értelemben, hogy nem mixelgettem, nem trutyiztam főzelék néven húst zöldséggel, csak olyat kapott ami eleve püré (pl: zabkása) és nem kanalaztam neki, csak odaadtam.

Ez sok szempontból hasonlít a blw-re, de nem neveztem volna annak

2021. aug. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
67%
Kedves kérdező, mi is pürével kezdtünk. Aztán mikor volt 4 foga (9 hónapos) elkezdtem csak villával össze törni az ennivalót. Szóval maradtak benne kisebb darabok. Előbb megetettem és ami maradt oda tettem elé. Persze először mindent szét kent, össze morzsolt de aztán elkezdte nyalogatni a kis kezét. Ebéd után kapott puha gyümölcs darabkákat (banán, barack) azokat is ugyanúgy nyomkodta szét, dobálta. De ugyanakkor nyalogatta a kezét és lassan rájött hogy darabkákat tegyen a szájába is. Persze minden csupa ragacs meg maszat volt, de ő így jött rá hogy egyen darabosat. Mostmár nemigazán török semmit csak apróbbra vágom, és mikor látom hogy azt a méretet már ügyesen megrágja és lenyeli, akkor hagyom nagyobbra a darabokat. Lehet nem a legjobb módszer, de nekünk bevált. Most 10 és fél hónapos és már bátran adok a kezébe egy fél banánt akár mert szépen harapja és eszi.
2021. aug. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!