Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kell tenni, ha blw-zünk,...

Mit kell tenni, ha blw-zünk, de csak dobálja a kaját?

Figyelt kérdés
Most kezdjük a blw-t, 9 hónapos. Kiflit vágtam össze kis kockákra, de a földön landolt az összes. A szájába is próbáltam adni de kiköpi. Ilyenkor adtok neki mást? Vagy majd ha éhes lesz eszik alapon várjak? Tudom hogy nehéz az eleje de nem akarom hogy éhezzen, ilyenkor adjak neki pürét?
2021. aug. 14. 07:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Ha eddig pürét adtál neki, akkor probalkozz elsőre mással. Pl buláta, rizskorong. Ezeket ha csak elkezdi szopogatni is szétolvad a szájában. Emellé darabos pürét adnék neki. Ha ezekkel megbarátkozott, akkor jöhetnek a párolt vagy puha nyers zöldség/gyümölcs hasábok.
2021. aug. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%

Nem, nem blw-ztek.

Mi az, hogy kockára kiflit? Meg a szájába adni?

Hol a választék, a közös étkezés? Natúr kifli és jó napot?

És püréről tilos áttérni, pàrhuzamosan meg pláne nem mehet.

Maradj a hagyományosnál, ha már így alakult.

2021. aug. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) igen eddig püréztünk
2021. aug. 14. 07:40
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

Blw-t nem kiskockákkal szokás kezdeni hanem ujjnyi szeletekkel, azt könnyebben megfogja.

Így:


[link]


A kiskockás már haladóknak van 🙂

Az ilyen csíkokra vágott ételeket könnyebben megfogja és rágcsálja.



Egyét te is belőle, ne add a szájába. A baby led weaning azt jelenti, hogy a baba irányítja a hozzátáplálást, és a szájáb adás nem BLW.

Ne értsd félre nem vagyunk fanatikus szabálykövetők, pláne nem az átalakított magyar szabályok követői. Mi pl mixeltünk, amiért bármelyik magyar csoportban szíjat hasítanak a hátából az embernek hiszen szegény gyerek összezavarodik (nem zavarodott, nem idióta).


Szóval én azt csináltam, hogy tettem elé 3 féle fogós ételt, és mivel csak csócsálta, néha kapott egy kanál bolti pürét. Így evett is de gyakorolta is a fogást, szájhoz emelést, rágást, lerágcsált ételek lenyelését, de közben tartotta a súlyát mert kapott mennyiséget pürével (sovány gyerek sajna).


Nem olyan jó evő mint szeretném de 13,5 hósan elkezdte az egyik kis vödréből kanalazni a semmit, és onnanstól már ő kanalazza ami nem fogós. Nemrég 14,5 hónaposan kapott fém végű villát és gyakorolja hogy kell felszúrni rá ételdarabokat.


Nem bántam meg, hogy mixeltem a BLW-t a pürézéssel. Te se eszel csak fogós kaját nem? Van hogy mondjuk krumplipürét eszik egy felnőtt is rántott hússal. Szóval ésszerűtlen elválasztani a kettőt.

2021. aug. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

Jajj 2. És meddig pürézzenek, életük végéig? Úgy rühellem a magyar BLW csoportokat. A világon máshol nincs ennyi "tilos" meg "nem szabad".


Nem fog megfulladni.


A pürét evő babák is elkezdenek egy idő után darabosat enni, nem kell ehhez BLW-nek hívni.

2021. aug. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
15%

"Nem bántam meg, hogy mixeltem a BLW-t a pürézéssel."


A Blw eleve nem azt jelenti, hogy nem kaphat pürés ételeket...

De ETETVE nem.

"Töltött kanál" a válasza erre a blw-nek. Hogy nem ismered?

2021. aug. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

Mondom nem követtem a szabályokat, csak amit fontosnak találtam, pl nagyobb csíkok a fulladás veszély miatt.

Megkapta néha a töltött kanalat is, de eleinte nem bolt olyan ügyes szóval igen segítettem. Lám mégis magától kezdett el kanalazni igen korán.

2021. aug. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
Hát én is blw-t akartam, de az én fiammal nem beszélték meg a blw-s csoportok 😅 imádja, ha etetik. Nem mindent, de a kását, kanalas ételt akkor boldog, ha a szájába adom. Minden gyerek más, nem kell erőlködni, ha valami nem úgy megy. A gyümölcsöt, párolt zöldséget, tócsnit meg örömmel fogja, keni, harapja.
2021. aug. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
26%

"pürét evő babák is elkezdenek egy idő után darabosat enni, nem kell ehhez BLW-nek hívni"


Pont erre világítottam rá, egyem meg a szíved, hogy nem kell itt blw-vel "dobálózni", amikor szó sincs róla.

Hagyományos táplálásnál a püré lesz fokozatosan darabosabb + 8 hónapos kortól bejön a könnyen megfogható darabos rágcsa.

2021. aug. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Húha 2-es, le ne szedd a fejem. Akkor próbálkozunk a darabos étellel, így megfelelő? Többieknek köszönöm a hasznos válaszokat.
2021. aug. 14. 08:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!